Reikalingi nereikalingi mokytojai

Reikalingi nereikalingi mokytojai

Rei­ka­lin­gi ne­rei­ka­lin­gi mo­ky­to­jai

Ar­tė­jant nau­jiems moks­lo me­tams Šiau­lių te­ri­to­ri­nė­je dar­bo bir­žo­je pa­bi­ro pe­da­go­gų paieš­kos: mo­kyk­los ieš­ko pe­da­go­gų, o pe­da­go­gai – mo­kyk­lų. Ka­tast­ro­fiš­kai trūks­ta pe­da­go­gų iki­mo­kyk­li­nu­kams ir prieš­mo­kyk­li­nu­kams, su ryš­kiais ži­bu­riais mo­kyk­lų va­do­vai ieš­ko ir kai ku­rių da­ly­ki­nin­kų. Mo­kyk­lų va­do­vai ste­bi noks­tan­čią pro­ble­mą, švie­ti­mo stra­te­gai – mo­ky­to­jų „ke­pi­mą“ per vie­ne­rius me­tus, bet už dvi­gu­bą kai­ną.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Ma­siš­kai ieš­ko spe­cia­lis­tų

In­ter­ne­ti­nė­je Dar­bo bir­žos sve­tai­nė­je – iš­ti­si pus­la­piai su mo­kyk­lų skel­bi­mais apie mo­ky­to­jų paieš­ką. Ieš­ko net ne po vie­ną, po ke­lis spe­cia­lis­tus vie­no­je mo­kyk­lo­je. Siū­lo nuo­la­ti­nį dar­bą, ne­re­tai ne­rei­ka­lau­ja pe­da­go­gi­nio dar­bo pa­tir­ties.

Šiau­lių te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos Dar­bo iš­tek­lių sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Ra­sa Juš­kie­nė su­skai­čia­vo, kad nuo sau­sio 1 iki rugp­jū­čio 7 die­nos bir­žo­je vien iš Šiau­lių mies­to ir ra­jo­no mo­kyk­lų bu­vo re­gist­ruo­tos 186 lais­vos dar­bo vie­tos mo­ky­to­jams. Dau­giau­siai ieš­ko­ma iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo mo­ky­to­jų, trū­ko ir 57 da­ly­ki­nin­kų.

Vien per va­kar die­ną Šiau­lių te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos tink­la­la­pį pa­pil­dė 6 nau­ji aps­kri­ties švie­ti­mo įstai­gų skel­bi­mai, kad ieš­ko­ma įvai­rių sri­čių pe­da­go­gų.

Rad­vi­liš­kio ra­jo­ne per 7 me­tų mė­ne­sius ieš­ko­ta įdar­bin­ti 23 pe­da­go­gus, Jo­niš­kio ra­jo­ne – 15, Ak­me­nės ra­jo­ne – 14 pe­da­go­gų. Kel­mės ra­jo­nas ieš­ko­jo 9, Pak­ruo­jo ra­jo­nas – 7 pe­da­go­gų.

Iš vi­so Šiau­lių ap­skri­ty­je nuo me­tų pra­džios iki rugp­jū­čio 7 die­nos ug­dy­mo įstai­gos ieš­ko­jo 254 pe­da­go­gų – tiek bu­vo lais­vų vie­tų, kai per tą pa­tį lai­ko­tar­pį 2016 me­tais ap­skri­ty­je bu­vo re­gist­ruo­ta tik 160 lais­vų dar­bo vie­tų pe­da­go­gams.

Dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tės R. Juš­kie­nės tei­gi­mu, bend­ras re­gist­ruo­tų dar­bo vie­tų skai­čius mo­ky­to­jams Šiau­lių ap­skri­ty­je ly­gi­nant su 2016 me­tų tuo pa­čiu lai­ko­tar­piu pa­di­dė­jo net 37 pro­cen­tais. La­biau­siai ap­skri­ty­je dau­gė­jo lais­vų dar­bo vie­tų iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo mo­ky­to­jams (43,8 pro­cen­to).

Šie­met nuo sau­sio 1-osios iki rugp­jū­čio 7 die­nos bir­žo­je bu­vo re­gist­ruo­ti 132 mo­ky­to­jai be­dar­biai, per­nai per tą pa­tį lai­ko­tar­pį – 115. Dar­bo ieš­ko dai­lės, mu­zi­kos, lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­jai, yra ir iki­mo­kyk­li­nu­kų, bet nė vie­no bio­lo­gi­jos, che­mi­jos, geog­ra­fi­jos, in­for­ma­ti­kos ar ma­te­ma­ti­kos mo­ky­to­jo.

Noks­ta su­dė­tin­ga si­tua­ci­ja

Šiau­lių „Sau­lės“ pra­di­nė mo­kyk­la šiuo me­tu per Dar­bo bir­žą ieš­ko net pen­kių spe­cia­lis­tų: ang­lų kal­bos, pra­di­nių kla­sių, šo­kių mo­ky­to­jų, prieš­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pe­da­go­go ir auk­lė­to­jo pa­dė­jė­jo.

Šios mo­kyk­los di­rek­to­rė Re­gi­na Mie­žie­nė „Šiau­lių kraš­tui“ pa­sa­ko­jo, kad mo­kyk­lo­je įkur­tos nau­jos dar­bo vie­tos pa­si­kei­tus prieš­mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kų ug­dy­mo mo­de­liams, nes da­bar mo­kyk­lo­je jau veiks trys prieš­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo gru­pės, dirb­sian­čios po 10,5 va­lan­dos.

R. Mie­žie­nės tei­gi­mu, kol kas su­lau­kė daug no­rin­čių dirb­ti auk­lė­to­jo pa­dė­jė­jo dar­bą, nes ne­di­de­li rei­ka­la­vi­mai – už­ten­ka ir vi­du­ri­nio iš­si­la­vi­ni­mo, šis spe­cia­lis­tas pri­žiū­ri „hi­gie­ną, pa­de­da vai­kams ap­si­reng­ti, išei­ti į lau­ką“.

„O prieš­mo­kyk­li­nio, iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo spe­cia­lis­tų la­bai trūks­ta vi­so­se mo­kyk­lo­se. La­bai trūks­ta ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jų. Ne­beaiš­ku, kas bus to­liau, nes jau­ni­mas ne­be­si­ren­ka pe­da­go­go pro­fe­si­jos. Kai vy­res­ni mo­ky­to­jai išeis į pen­si­ją, to­kių spe­cia­lis­tų trūks dar dau­giau. Ma­nau, kad jau po tre­jų me­tų su pra­di­nių, prieš­mo­kyk­li­nių gru­pių mo­ky­to­jais bus la­bai liūd­na“, – ma­no di­rek­to­rė R. Mie­žie­nė.

Jo­niš­kio ra­jo­no Gas­čiū­nų pa­grin­di­nė mo­kyk­la ieš­ko tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­jo, nors ir siū­lo­ma ne­ter­mi­nuo­ta dar­bo su­tar­tis, ta­čiau ne­pil­nas krū­vis – tik 7 sa­vai­ti­nės pa­mo­kos. Mo­kyk­los va­do­vė Dai­va Jur­gai­tie­nė „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė, kad skam­bi­no dar­bo ieš­kan­tys mo­ky­to­jai ir iš Šiau­lių, ir iš ki­tų ra­jo­nų.

„Aki­vaiz­du, kad to­li va­ži­nė­ti dėl ke­lių pa­mo­kė­lių neap­si­mo­ka, gal­būt pa­vyks su­ras­ti vie­ti­nį žmo­gų. At­va­žiuo­ti iš Šiau­lių apie 40 ki­lo­met­rų neuž­teks at­ly­gi­ni­mo“, – sa­kė D. Jur­gai­tie­nė.

Šiau­lių ra­jo­no Kur­šė­nų Dau­gė­lių ir Dir­vo­nė­nų mo­kyk­lų di­rek­to­rius Rai­mun­das Ke­liuo­tis pa­sa­ko­jo, kad iš Dau­gė­lių mo­kyk­los išė­jo buy­vu­si ma­te­ma­ti­kos mo­ky­to­ja, to­dėl mo­kyk­la per Dar­bo bir­žą ieš­ko ki­to.

„Po­ra kan­di­da­tų skam­bi­no, tik­riau­siai mums pa­vyks“, – sa­kė R. Ke­liuo­tis.

Il­ga­me­tis mo­kyk­los va­do­vas ne­links­mai skai­čia­vo, kad yra mo­kyk­lų, ku­rios atei­ty­je neiš­si­lai­kys, to­dėl ku­rį lai­ką pe­da­go­gų trū­ku­mą mo­kyk­lo­se „už­dengs“ iš­ny­ku­sių mo­kyk­lų mo­ky­to­jai. Kol kas yra ir kai ku­rių da­ly­kų mo­ky­to­jų per­tek­lius.

„Kai pa­si­žiū­ri, kiek į pe­da­go­gus ren­gu­sį Šiau­lių uni­ver­si­te­tą įsto­jo pir­ma­kur­sių, tai kaž­kas bai­saus. Ne­bė­ra kam rink­tis pe­da­go­gų spe­cia­ly­bių, nes šiai pro­fe­si­jai nė­ra ge­rų per­spek­ty­vų. Dar pen­ke­tą ar de­šimt me­te­lių ir pa­ma­ty­si­me re­zul­ta­tus, kai vy­res­ni mo­ky­to­jai išeis į pen­si­ją, o jau­nų spe­cia­lis­tų tie­siog ne­bus pa­ruoš­ta“, – si­tua­ci­ją mo­de­lia­vo R. Ke­liuo­tis.

Spe­cia­lis­tų de­fi­ci­tas

Šiau­lių „Sau­lė­te­kio“ gim­na­zi­ja į Dar­bo bir­žos tink­la­la­pį yra įdė­ju­si tris dar­bo skel­bi­mus, ieš­ko mu­zi­kos mo­ky­to­jo, du skel­bi­mai yra dėl bio­lo­gi­jos mo­ky­to­jo – siū­lo­mas 9 sa­vai­ti­nių va­lan­dų dar­bo krū­vis ir 16 va­lan­dų.

Gim­na­zi­jos di­rek­to­rė Jū­ra­tė Kaš­čiuš­kie­nė tei­gė, kad bio­lo­gi­jos mo­ky­to­ja išei­na iš dar­bo, to­dėl ieš­ko­ma pa­mai­nos.

„La­bai su­dė­tin­ga ras­ti bio­lo­gi­jos mo­ky­to­ją, nes Šiau­liuo­se ypač trūks­ta che­mi­jos, bio­lo­gi­jos mo­ky­to­jų. Kaip bus atei­ty­je su šių spe­cia­ly­bių mo­ky­to­jais mo­kyk­lo­se, kas šiuos mo­ky­to­jus ruoš – klau­si­mas įdo­mus, nes pro­ble­ma di­džiu­lė net ir Klai­pė­do­je“, – „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė J. Kaš­čiuš­kie­nė.

Pa­sak di­rek­to­rės, mo­ki­niai ren­ka­si me­di­ci­nos, bio­me­di­ci­nos stu­di­jas dėl pa­trauk­lių at­ly­gi­ni­mų, dar­bo pa­siū­los, to­dėl šioms dis­cip­li­noms sten­gia­ma­si mo­kyk­lo­je su­dė­ti tvir­tus pa­ma­tus.

Dėl mu­zi­kos mo­ky­to­jo jau da­bar tu­ri „dau­gy­bę pre­ten­den­tų do­ku­men­tų“, nes Šiau­lių uni­ver­si­te­tas yra pa­ren­gęs ne­ma­žai mu­zi­kos pe­da­go­gų.

„Ma­te­ma­ti­kos, lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­jų da­bar lyg ir pa­kan­ka, bet žiū­rint į atei­tį da­ro­si ne­ra­mu. Po pen­ke­rių – de­šim­ties me­tų mo­ky­to­jų ga­li la­bai pri­trūk­ti“, – spė­ja gim­na­zi­jos di­rek­to­rė.

Šiau­lių ra­jo­no Ku­žių gim­na­zi­ja šiuo me­tu ieš­ko so­cia­li­nio pe­da­go­go, che­mi­jos ir lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­jų. Bu­vę dar­buo­to­jai išė­jo į pen­si­ją. Pa­sak gim­na­zi­jos di­rek­to­rės Ro­mos Mei­no­riū­tės, so­cia­li­nį pe­da­go­gą su­ras ne­sun­kiai, yra pre­ten­den­tų ir į che­mi­jos bei lie­tu­vių kal­bos moky­to­jo vie­tas.

Di­rek­to­rės tei­gi­mu, de­fi­ci­ti­nių spe­cia­ly­bių mo­ky­to­jus įma­no­ma su­ras­ti tik siū­lant nuo­la­ti­nį, o ne ter­mi­nuo­tą dar­bą. „Žmo­nėms rei­kia sta­bi­lu­mo, ge­rų są­ly­gų ir jie ren­ka­si“, – sa­kė il­ga­me­tė Ku­žių gim­na­zi­jos va­do­vė.

Abi­tu­rien­tų ne­do­mi­na pe­da­go­go pro­fe­si­ja

Dau­ge­lis kal­bin­tų mo­kyk­lų va­do­vų tei­gė, kad be­veik neį­ma­no­ma mo­ty­vuo­ti mo­ki­nių stu­di­juo­ti pe­da­go­gi­nių pro­fe­si­jų – „per di­de­lės in­ves­ti­ci­jos ir per ma­ža grą­ža šių lai­kų jau­ni­mui“.

Mo­kyk­lų va­do­vų tei­gi­mu, ren­gian­tis mo­ky­to­jo pro­fe­si­jai in­ves­tuo­ti į sa­ve tu­ri daug ne tik fi­nan­si­niu po­žiū­riu mo­kė­da­mas už stu­di­jas. Ši pro­fe­si­ja rei­ka­lau­ja daug in­te­lek­tua­li­nių in­ves­ti­ci­jų, o pra­de­dan­čiam spe­cia­lis­tui mo­kyk­la ga­li pa­siū­ly­ti vos 400 – 500 eu­rų at­ly­gi­ni­mą.

„Yra ir dar vie­na la­bai rim­ta prie­žas­tis – vi­siš­kai su­žlug­dy­tas mo­ky­to­jo au­to­ri­te­tas, mo­ky­to­jas šiuo me­tu yra la­bai že­mi­na­mas. Kaip jau­ni­mui paaiš­kin­ti, kad šią pro­fe­si­ją ver­ta rink­tis? Tai di­de­lė tra­ge­di­ja“, – at­vi­rai sa­kė vie­nos mo­kyk­los va­do­vė.

Tai iliust­ruo­ja ir abi­tu­rien­tų pa­si­rin­ki­mas. Šie­met nė vie­nas "Sau­lė­te­kio" gim­na­zi­jos abi­tu­rien­tas ne­pa­si­rin­ko pe­da­go­go pro­fe­si­jos stu­di­jų.

Šiau­lių ra­jo­no Ku­žių gim­na­zi­jo­je pe­da­go­go pro­fe­si­ją šie­met pa­si­rin­ko vie­nas gim­na­zi­jos abi­tu­rien­tas.

Švie­ti­mo stra­te­gų džiaugs­mai

Lie­tu­vos aukš­tų­jų mo­kyk­lų aso­cia­ci­jos bend­ra­jam priė­mi­mui or­ga­ni­zuo­ti (LA­MA BPO) vie­šų­jų ry­šių spe­cia­lis­tė Do­vi­lė Ci­cė­nai­tė-Ka­vec­kie­nė kol kas ne­ga­lė­jo pa­teik­ti ga­lu­ti­nių skai­čių, kiek ša­lies aukš­tų­jų mo­kyk­lų ren­gia pe­da­go­gus, nes kai ku­rios aukš­to­sios mo­kyk­los yra „aiš­kiai pe­da­go­gi­nės kryp­ties“, o kai ku­rios tu­ri vos ke­lias to­kias stu­di­jų pro­gra­mas.

Neaiš­ku, ir kiek konk­re­čiai sto­jan­čių­jų rin­ko­si pir­mos pa­ko­pos ug­dy­mo stu­di­jų pro­gra­mas. Spe­cia­lis­tės tei­gi­mu, šie­met bend­ro­jo priė­mi­mo į aukš­tą­sias mo­kyk­las me­tu į ug­dy­mo stu­di­jų pro­gra­mas, ku­rioms rei­ka­lin­gas mo­ty­va­ci­jos ver­ti­ni­mas, už­si­re­gist­ra­vo 1 010 sto­jan­čių­jų. Į mo­ty­va­ci­jos ver­ti­ni­mą at­vy­ko 575 sto­jan­tie­ji, iš jų 523 ga­vo tei­gia­mą įver­ti­ni­mą ir ga­lė­jo da­ly­vau­ti kon­kur­se į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas stu­di­jų vie­tas.

Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja (ŠMM) dar lie­pos 31-ąją pa­skel­bė džiaugs­min­gų ži­nių, kad „pe­da­go­gi­kos kryp­ties pro­fe­si­nėms stu­di­joms, su­lau­ku­sioms itin di­de­lio aukš­tų­jų mo­kyk­lų ab­sol­ven­tų su­si­do­mė­ji­mo“ mi­nis­te­ri­ja sky­ru­si net pa­pil­do­mų lė­šų.

ŠMM pra­ne­ši­me skel­bia­ma, kad dau­giau­sia no­rin­čių­jų pri­trau­kė pe­da­go­gų ren­gi­mo pro­fe­si­nės stu­di­jos Vil­niaus, Kau­no tech­no­lo­gi­jos, Vy­tau­to Di­džio­jo ir My­ko­lo Rio­me­rio uni­ver­si­te­tuo­se, bet ne il­ga­me­tį pe­da­go­gi­nių stu­di­jų įdir­bį tu­rin­tys Šiau­lių uni­ver­si­te­tas ir Lie­tu­vos edu­ko­lo­gi­jos uni­ver­si­te­tas.

Pa­gal ŠMM mi­ni­mą pe­da­go­gų ren­gi­mo mo­de­lį mo­ky­to­jais ga­li tap­ti aukš­tų­jų mo­kyk­lų ab­sol­ven­tai, jau įgi­ję da­ly­ko ba­ka­lau­ro ar ma­gist­ro laips­nį to­je pa­čio­je ar ki­to­je aukš­to­jo­je mo­kyk­lo­je. Pe­da­go­go kva­li­fi­ka­ci­ją su­tei­kian­čios pro­fe­si­nės stu­di­jos aukš­to­sio­se mo­kyk­lo­se trun­ka me­tus ar pu­sant­rų.

ŠMM pra­ne­ši­me skel­bia­ma, kad „ska­ti­nant to­kių mo­ky­to­jų ren­gi­mą, pa­si­rin­ku­siems pe­da­go­gi­kos pro­fe­si­nes stu­di­jas pir­mą kar­tą bus mo­ka­ma spe­cia­li sti­pen­di­ja – 3,05 ba­zi­nės so­cia­li­nės iš­mo­kos dy­džio pa­ra­ma stu­di­joms ar­ba 115,90 eu­rų.“

Pe­da­go­gą „iš­keps“ per me­tus už dvi­gu­bą mo­kes­tį?

Pe­da­go­gų ren­gi­mo tra­di­ci­jas tu­rin­tis Šiau­lių uni­ver­si­te­tas šie­met ga­vo tik 30 vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mų vie­tų – po 15 jų bu­vo skir­ta dviem stu­di­jų pro­gra­moms: Iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pe­da­go­gi­ka ir prieš­mo­kyk­li­nis ug­dy­mas bei Spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka ir lo­go­pe­di­ja.

Šiau­lių uni­ver­si­te­to stu­di­jų pro­rek­to­rius Re­mi­gi­jus Bub­nys pa­tvir­ti­no, kad vi­sos vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mos vie­tos abie­jo­se stu­di­jų pro­gra­mo­se jau užim­tos, Spe­cia­lio­sios pe­da­go­gi­kos ir lo­go­pe­di­jos stu­di­jų pro­gra­ma su­rin­ko net ke­liais žmo­nė­mis dau­giau. Per pa­pil­do­mą priė­mi­mą į šias pro­gra­mas ti­ki­ma­si su­lauk­ti dar šiek tiek sto­jan­čių­jų.

R. Bub­nio tei­gi­mu, dar apie 20 žmo­nių yra su­rink­ta į ŠU Tęs­ti­nių stu­di­jų ins­tiu­tu­tą, kur jie, jau tu­rė­da­mi ba­ka­lau­ro ar ma­gist­ro dip­lo­mą, per pu­sant­rų me­tų ga­li įgy­ti mo­ky­to­jo kva­li­fi­ka­ci­ją per pro­fe­si­nes stu­di­jas.

„Jau­čia­si nuo­sta­ta, kad Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja eis ne per pir­mos pa­ko­pos pe­da­go­gi­nes stu­di­jas, o per pro­fe­si­nes stu­di­jas“, – ne­slėp­da­mas nuo­sta­bos ir ne­ri­mo sa­kė pro­rek­to­rius.

Jis ste­bė­jo­si, kad iš es­mės su­nai­kin­ta ne­ma­žai pir­mo­sios pa­ko­pos pe­da­go­gi­nės kryp­ties stu­di­jų pro­gra­mų pe­da­go­gų ren­gi­mo tra­di­ci­jas tu­rin­čiuo­se uni­ver­si­te­tuo­se, o lė­šos nu­krei­pia­mos per pro­fe­si­nes stu­di­jas į uni­ver­si­te­tus, ku­riems pe­da­go­gi­ka – tik vie­na ne­di­de­lė ir ga­na nau­ja sri­tis.

„Įti­ki­nė­ja­ma, kad įmo­na­ma sėk­min­gai pa­ruoš­ti mo­ky­to­ją per me­tus...“, – ste­bė­jo­si pro­rek­to­rius.

Jis ap­gai­les­ta­vo, kad dėl to­kios po­li­ti­kos no­rint tap­ti mo­ky­to­ju, rei­kės mo­kė­ti „du kar­tus": pir­mą kar­tą už pa­si­rink­tos kryp­ties ba­ka­lau­ro stu­di­jas, o ant­rą kar­tą – už pro­fe­si­nes stu­di­jas įgy­jant mo­ky­to­jo kva­li­fi­ka­ci­ją.

Vi­du­ti­niš­kai per me­tus ba­ka­lau­ro stu­di­jos kai­nuo­ja apie 2 000 eu­rų. Stu­di­jų truk­mė – ket­ve­ri me­tai. O, pa­vyz­džiui, pro­fe­si­nės stu­di­jos ŠU Tęs­ti­nių stu­di­jų ins­tu­tu­te už vie­ne­rius me­tus kai­nuo­ja apie 1 450 eu­rų, bet rei­kės pu­sant­rų me­tų.

„Ži­nant, kad pe­da­go­go pro­fe­si­ją ren­ka­si vis ma­žiau abi­tu­rien­tų, nes at­ly­gi­ni­mai nea­dek­va­tūs, dar­bas – la­bai su­dė­tin­gas, lauk­si­me to­kių spren­di­mų re­zul­ta­tų“, – ne­slė­pė ap­mau­do pro­rek­to­rius R. Bub­nys.

Re­dak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

2005 me­tų lie­pa, ei­lė prie Šiau­lių uni­ver­si­te­to du­rų, sau­go­mų sau­gos tar­ny­bos vy­rų, pa­ma­ty­ti įsto­ju­sių­jų są­ra­šus. Šiau­lių uni­ver­si­te­tas, tu­rė­jęs gi­lias ir pa­ti­ki­mas tra­di­ci­jas, bu­vo pe­da­go­gų ren­gi­mo flag­ma­nas, per me­tus pa­reng­da­vo be­veik po 1000 pe­da­go­gų. Nuo to lai­ko praė­jo tik 12 me­tų. Pe­da­go­gi­nės kryp­ties ba­ka­lau­ro stu­di­jas pa­si­rin­ko apie 30 bū­si­mų pir­ma­kur­sių.

Šiau­lių "Sau­lė­te­kio" gim­na­zi­jos di­rek­to­rė Jū­ra­tė Kaš­čiuš­kie­nė šie­met iš­ly­dė­jo dar vie­ną abi­tu­rien­tų lai­dą, ta­čiau nė vie­nas jų ne­pa­si­rin­ko stu­di­juo­ti pe­da­go­go pro­fe­si­jos.

Šiau­lių uni­ver­si­te­to stu­di­jų pro­rek­to­rius Re­mi­gi­jus Bub­nys ap­gai­les­tau­ja, kad Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nist­eri­ja ska­ti­na ne pe­da­go­gi­nių kryp­čių ba­ka­lau­ro stu­di­jas, o tik pro­fe­si­nes stu­di­jas, kai mo­ky­to­ją "iš­keps" vos per pu­sant­rų me­tų.