Registrų centro specialistė galimai ėmė kyšį: elgesį įvertino vadovas

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius teigia, kad galimas kyšininkavimo atvejis įstaigoje yra amoralus ir netoleruotinas.
Nustačius piktnaudžiavimo atvejį, kai Registrų centro darbuotoja galimai reikalavo kyšio už paslaugas iš klientų, įmonės vadovas Saulius Urbanavičius teigia, kad toks elgesys yra amoralus ir netoleruotinas.

„Kai ypač sunkiu įmonei metu visa komanda buvo susitelkusi į registrų ir informacinių sistemų duomenų atkūrimą ir sklandaus paslaugų teikimo atkūrimą, kažkas šią situaciją išnaudojo asmeniniam pasipelnymui“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Jo teigimu, toks darbuotojos elgesys prieštarauja ne tik įmonės Korupcijos prevencijos politikai, Etikos kodeksui, vertybėms, bet ir kertasi su elementariomis moralės normomis.

Registrų centro Šalčininkų padalinio klientų aptarnavimo specialistė buvo nedelsiant nušalinta nuo pareigų ir atlikus vidinį tyrimą atleista iš darbo.

Kaip skelbė STT, Šalčininkų padalinio specialistė iš kliento galimai reikalavo 200 eurų kyšio už savo tiesioginių pareigų vykdymą. Pinigų buvo reikalaujama už nekilnojamojo turto duomenų pakeitimą nekilnojamojo turto registro duomenų bazėje bei išrašo apie šį turtą išdavimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų specialistė buvo sulaikyta liepos 23 d., kai iš kliento paėmė likusią reikalauto kyšio dalį.