Raseinių regione – daugiau dėmesio, kaip padėti į technologijas pernelyg įnikusiam žmogui

Asmeninė nuotr.
Rasa Simonavičienė, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė.
Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) pirmasis inicijuoja regioninį renginį probleminio interneto naudojimo (PIN) tema, kviesdamas į konferenciją kovo 30 d. Raseinių rajono kaimo turizmo sodybos "Karpynė" konferencijų salėje. Specialistams ir visiems besidomintiems – mokslininkų ir ekspertų žinios bei patarimai, kaip atpažinti problemą ir kaip padėti, esant probleminiam technologijų naudojimui.

"Mums, visuomenės sveikatos specialistams, rūpi naujausių technologijų poveikis žmogaus sveikatai visose amžiaus grupėse, – sako Rasa Simonavičienė, Raseinių rajono savivaldybės VSB direktorė. – Probleminio naudojimosi internetu poveikis visuomenėje auga, o prevencijos PIN srityje itin stinga. Ne tiek daug mokslininkų ar ekspertų tyrinėja probleminį interneto naudojimą ar skleidžia žinią apie tai, džiaugiamės, kad nemažas jų būrys atvyksta pas mūsų specialistus pasidalinti žiniomis, patirtimi, įžvalgomis. Inicijuodami šią konferenciją siekiame suteikti pagreitį prevencijos skatinimui probleminio interneto naudojimo srityje visoje šalyje".

Pasak R. Simonavičienės, technologijomis naudojamės kone kiekvienas, beveik kasdien, todėl suprantame, kad specialistams, ypač dirbantiems su vaikais ir paaugliais, itin svarbu padėti geriau atpažinti ir vertinti PIN požymius bei sukaupti žinių, kaip padėti susiduriantiems su šia problema.

"Raseinių rajono VSB itin aktyviai domisi naujovėmis, rūpinasi sveiko santykio su technologijomis ugdymu, ypač labiausiai pažeidžiamoms grupėms – vaikams ir jaunimui, aktyviai įtraukia ugdymo įstaigas, – pastebi Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro įkūrėja. – Iniciatyva organizuoti šį renginį neabejotinai gali įkvėpti ir kitus Lietuvos regionus aktyvumui probleminio interneto naudojimo srityje, prisidedant ir prie prevencijos, ir prie geresnės PIN diagnostikos bei Lietuvos jaunų suaugusiųjų ir vaikų gyvenimo kokybės gerinimo".

Renginys vyks 2023 m. kovo 30 d. Raseinių rajono kaimo turizmo sodybos "Karpynė" konferencijų salėje.

Konferencija skirta asmens sveikatos priežiūros specialistams, psichikos sveikatos specialistams, psichologams, gydytojams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, švietimo specialistams ir visiems besidomintiems.

Probleminis interneto naudojimas (PIN) – tai platus terminas, apimantis įvairias interneto naudojimo formas, tokias kaip besaikis žaidimas, lošimas, apsipirkinėjimas internetu, pornografijos žiūrėjimas, socialinių tinklų naudojimas. Interneto naudojimas tampa probleminiu, kai ima trukdyti svarbioms kasdienėms žmogaus gyvenimo veikloms – darbui, mokslams, poilsiui, santykiams. PIN prilyginamas įprastinėms – alkoholio, narkotikų, tabako, azartinių lošimų – priklausomybėms. Dėl probleminio interneto naudojimo viso pasaulio psichikos sveikatos ir socialinės sistemos patiria vis didėjančią naštą.

Konferencijos programa