Rajonų ligoninės – tarp pinigų ir politikos

Rajonų ligoninės – tarp pinigų ir politikos

Ra­jo­nų li­go­ni­nės – tarp pi­ni­gų ir po­li­ti­kos

Ra­jo­nų li­go­ni­nėms prieš ke­le­tą sa­vai­čių Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja vėl bu­vo įjun­gu­si pa­vo­jaus sig­na­lą. Pa­gal nau­jus nor­ma­ty­vus Šiau­lių ap­skri­tis per ke­le­rius me­tus ga­lė­jo ne­tek­ti be­veik vi­sų ra­jo­nų li­go­ni­nių, ku­rioms ir taip jau be­veik vis­kas „am­pu­tuo­ta“, kas tik bran­giau kai­na­vo. Nau­ja­sis pla­nas pa­dė­tas į stal­čių. Ar il­gam?

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Tri­jų dė­me­nų kom­bi­na­ci­ja

Praė­ju­sią sa­vai­tę į vie­šu­mą nu­te­kė­jo Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos (SAM) spe­cia­lis­tų pa­reng­ta neo­fi­cia­li ana­li­zė. Jo­je bu­vo ku­ria­ma nau­ja stra­te­gi­ja, kaip op­ti­mi­zuo­ti gy­dy­mo įstai­gų tink­lą.

Pask­li­do in­for­ma­ci­ja, kad įstai­ga ga­lė­tų iš­lik­ti, jei­gu jo­je vi­są pa­rą bū­tų už­tik­rin­ta sku­bi pa­gal­ba ir tei­kia­mos bent trys iš iš­var­dy­tų sta­cio­na­ri­nių pa­slau­gų: chi­rur­gi­ja, te­ra­pi­ja, pe­diat­ri­ja, aku­še­ri­ja ir psi­chiat­ri­ja.

Ant­ro­jo kri­te­ri­jaus ne­bū­tų ati­ti­ku­sios net ke­tu­rios iš še­šių sta­cio­na­rias gy­dy­mo pa­slau­gas tei­kian­čių ap­skri­ties li­go­ni­nių. Rad­vi­liš­kio, Jo­niš­kio, Ak­me­nės ir Pak­ruo­jo li­go­ni­nė­se ir da­bar tei­kia­ma tik po dvi pa­slau­gų rū­šis.

Vie­nin­te­lė Kel­mės li­go­ni­nė iš vi­sų šiuo me­tu ap­skri­ty­je vei­kian­čių ma­žų­jų ra­jo­ni­nių li­go­ni­nių bū­tų ati­ti­ku­si kri­te­ri­jus. Šiau­liuo­se vei­kia res­pub­li­ki­nio ly­gio li­go­ni­nė, o Kur­šė­nų li­go­ni­nė iš gy­do­mo­sios jau nuo šios lie­pos ta­po pa­lai­ko­mo­jo gy­dy­mo ir slau­gos li­go­ni­ne.

Šis pla­nas ofi­cia­liu kol kas ne­vir­to. Vie­ni li­go­ni­nių va­do­vai jį va­di­no ne­są­mo­ne, ki­ti tei­gė, kad jį rei­kia to­bu­lin­ti, nes tiek li­go­ni­nių ša­ly­je biu­dže­tas ne­pa­jė­gus iš­lai­ky­ti.

At­si­ra­do va­do­vų, ku­rie, nors ir ne­vie­šai, iš­drį­so pa­sa­ky­ti, kad po­li­ti­kai žmo­nėms prieš rin­ki­mus su­tei­kia ne­pag­rįs­tų lū­kes­čių, esą vi­sur ma­žo­sios li­go­ni­nės bus iš­sau­go­tos, nors aiš­kiai ži­no – pi­ni­gų vi­soms neuž­teks. O kai pi­ni­gų pra­de­da trūk­ti vis dau­giau, su­ma­no „tri­jų pirš­tų kom­bi­na­ci­jas“, esą ne val­džia li­go­ni­nes už­da­rys, jos tie­siog ne­bea­ti­tiks rei­ka­la­vi­mų.

„Ma­kab­riš­kas pa­si­šai­py­mas“

Pak­ruo­jo li­go­ni­nės di­rek­to­rius Vy­gan­tas Su­da­ris sa­ko, jog per 18 me­tų, ku­riuos jis va­do­vau­ja li­go­ni­nei, re­for­mos ta­po nuo­la­ti­ne bū­se­na.

Pak­ruo­jo li­go­ni­nė­je šiuo me­tu tei­kia­mos tik pe­diat­ri­jos ir te­ra­pi­jos pa­slau­gos.

„Ma­kab­riš­kas val­džių pa­si­šai­py­mas. 2010 me­tais Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mu Pak­ruo­jo li­go­ni­nė­je bu­vo už­da­ry­ti rea­ni­ma­ci­jos ir chi­rur­gi­jos sky­riai. Dėl to į mū­sų li­go­ni­nę ženk­liai su­ma­žė­jo pa­cien­tų. O da­bar pa­sa­ko­ma, kad pas mus per ma­žai pa­cien­tų ir per ma­žai pa­slau­gų“, – sa­kė V. Su­da­ris.

Li­go­ni­nės di­rek­to­rius sa­ko, kad ge­ro­kai "api­pjaus­čius" li­go­ni­nės pa­slau­gas ir pa­li­kus Pak­ruo­jy­je tik ne­di­de­lį Priė­mi­mo sky­rių, die­nos sta­cio­na­rą, ir Slau­gos sky­rių, po 17 va­lan­dos Pak­ruo­jo gy­ven­to­jai sa­vo ra­jo­ne ne­be­gau­tų jo­kios me­di­ci­ni­nės pa­gal­bos.

„Po 17 va­lan­dos dar­bo die­no­mis, šven­čių me­tu ir sa­vait­ga­liais Pak­ruo­jo me­di­ci­na sės­tų į ra­tus ir pra­si­dė­tų li­go­nių ve­žio­ji­mai. Nu­ve­žų, bet kas tuos žmo­nes, jei­gu jie lauks ke­lias va­lan­das ei­lė­je ir ne­bus pa­gul­dy­ti į li­go­ni­nę, – par­veš at­gal?“ – re­to­riš­kai klau­sė va­do­vas.

V. Su­da­rio skai­čia­vi­mu, per me­tus Pak­ruo­jo li­go­ni­nės sta­cio­na­re gy­do­si apie 1 400 žmo­nių.

„Ar Šiau­lių li­go­ni­nė pa­pil­do­mai pa­sta­tys dar 25 lo­vas? Juk tuos li­go­nius jie tu­rės pa­gul­dy­ti?“ – ste­bė­jo­si V. Su­da­ris.

Jo tei­gi­mu, Pak­ruo­jo li­go­ni­nė prieš Nau­juo­sius me­tus bu­vo ga­vu­si raš­tą iš Šiau­lių li­go­ni­nės, kad šven­čių me­tu sa­vo ra­jo­no li­go­nius, kon­sul­tuo­tus Šiau­lių li­go­ni­nė­je, pa­si­gul­dy­tų Pak­ruo­jo li­go­ni­nė­je.

„Jei­gu ka­da nors pa­vyks su­nai­kin­ti Pak­ruo­jo li­go­ni­nę, to­kios „šven­tės“ Šiau­lių li­go­ni­nė­je bus kiau­rus me­tus“, – iro­ni­za­vo V. Su­da­ris.

Jis ma­no, kad vis ieš­ko­ti prie­žas­čių, kaip už­da­ry­ti ra­jo­nų li­go­ni­nes yra ke­le­tas. Vie­na jų – „Eu­ro­pos Są­jun­gos lė­šų įsi­sa­vi­ni­mas“.

„Kai Eu­ro­pos Są­jun­ga pir­muo­ju eta­pu da­vė lė­šų su­tvar­ky­ti sta­cio­na­rams – iš kar­to pri­rei­kė ra­jo­nų li­go­ni­nių re­for­mos, kad tik tie pi­ni­gai nu­sės­tų di­džio­sio­se. Da­bar vėl ar­tė­ja ES lė­šų da­ly­bos – ir vėl ieš­ko­ma, kaip čia re­for­muo­ti ra­jo­nų li­go­ni­nes, kad pi­ni­gai nu­sės­tų di­džio­sio­se“, – ma­no V. Su­da­ris.

Pak­ruo­jo li­go­ni­nės va­do­vas tei­gė, kad vi­so­se re­for­mo­se yra pi­ni­gų ir po­li­ti­kos prie­sko­nis, o „tie žmo­ne­liai ra­jo­nuo­se ir re­gio­ni­nė po­li­ti­ka nie­kam neį­do­mūs“.

Chi­rur­gi­ja – aukš­tu­mo­je, pe­diat­ri­ją – sugrąžintų

Rad­vi­liš­kio li­go­ni­nės di­rek­to­rius Vai­das Sma­lins­kas ma­no, kad bet ko­kios kal­bos apie li­go­ni­nės ma­ži­ni­mą bū­tų klai­din­gos. Jis sa­kė tik gir­dė­jęs apie mi­nis­te­ri­jos pro­jek­tą, ku­ris ne­bu­vo pa­si­ra­šy­tas ir ra­jo­nų li­go­ni­nės kol kas pa­lik­tos ra­my­bė­je.

„Ta­čiau net ir to­kie ke­ti­ni­mai da­ro ža­lą svei­ka­tos sis­te­mai ra­jo­nuo­se, nes pa­si­kvies­ti gy­dy­to­ją į dar­bą da­ro­si vis su­dė­tin­giau. O koks spe­cia­lis­tas no­rės atei­ti į įstai­gą, į re­gio­ną, jei­gu vie­šai skel­bia­ma, kad neaiš­ku, ar li­go­ni­nė iš vi­so iš­liks?“ – svars­tė V. Sma­lins­kas.

Ne­se­niai li­go­ni­nei va­do­vau­jan­tis V. Sma­lins­kas var­di­jo, kad Rad­vi­liš­ky­je la­bai stip­rus chi­rur­gi­jos pro­fi­lis, tei­kia­mos te­ra­pi­jos pa­slau­gos, ta­čiau jau anks­čiau už­da­ry­ti psi­chiat­ri­jos, aku­še­ri­jos ir pe­diat­ri­jos sky­riai.

Di­rek­to­riaus skai­čia­vi­mu, pa­gal at­lie­ka­mų trau­ma­to­lo­gi­nių ope­ra­ci­jų skai­čių Rad­vi­liš­kio li­go­ni­nė yra net ket­vir­ta Lie­tu­vo­je po Vil­niaus, Kau­no ir Klai­pė­dos li­go­ni­nių.

Va­do­vas pa­tei­kė skai­čius: 2017 me­tais Rad­vi­liš­kio li­go­ni­nė­je bu­vo gy­do­mi 3 652 li­go­niai ir at­lik­tos 1 334 or­to­pe­di­nės, trau­ma­to­lo­gi­nės ope­ra­ci­jos. 2018 me­tais iki lapk­ri­čio 1 die­nos bu­vo gy­do­mi 2 935 li­go­niai ir at­lik­tos 1 105 or­to­pe­di­nės, trau­ma­to­lo­gi­nės ope­ra­ci­jos.

V. Sma­lins­kas ap­skai­čia­vo, jei­gu mi­nis­te­ri­ja grįž­tų prie ko­kių nors li­go­ni­nės nai­ki­ni­mų dėl to, kad per ma­žai gy­dy­mo pro­fi­lių, li­go­ni­nė ga­lė­tų at­kur­ti pe­diat­ri­jos sky­rių.

„Apa­ra­tū­ra, įran­ga, lo­vos iš­sau­go­ta, rei­kė­tų tik ieš­ko­ti pe­diat­rų ir dar­bą bū­tų ga­li­ma tęs­ti“, – sa­kė pa­si­duo­ti ne­nu­si­tei­kęs li­go­ni­nės va­do­vas.

Li­go­ni­nės pa­sta­tas re­no­vuo­tas, yra mo­der­nios įran­gos, pui­kiai įreng­tos ope­ra­ci­nės. Ta­čiau, V. Sma­lins­ko tei­gi­mu, li­go­ni­nė tu­ri apie 400 000 eu­rų kre­di­to­ri­nį įsi­sko­li­ni­mą, pa­vel­dė­tą iš bu­vu­sio li­go­ni­nės va­do­vo, sko­las, ti­ki­ma­si, pa­vyks ma­žin­ti.

Rdak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

Pak­ruo­jo li­go­ni­nės di­rek­to­rius Vy­gan­tas Su­da­ris ma­to dvi prie­žas­tis re­for­muo­ti li­go­ni­nių tink­lą – pi­ni­gus ir po­li­ti­ką.


Li­go­ni­nė yra gy­dy­mo, o ne so­cia­li­nių pa­slau­gų įstai­ga

Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės di­rek­to­rius Re­mi­gi­jus MA­ŽEI­KA sa­ko, kad tu­rės keis­tis po­žiū­ris į li­go­ni­nes, nes jos yra me­di­ci­nos, o ne so­cia­li­nės įstai­gos.

– Įsi­vaiz­duo­ja­te Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės dar­bą, jei­gu vi­sų ap­skri­ties ra­jo­nų li­go­ni­nė­se lik­tų tai, kas li­ko iš Kur­šė­nų li­go­ni­nės – slau­ga, Priė­mi­mo sky­rius, ne­di­de­lis die­nos sta­cio­na­ras? – klau­sė­me R. Ma­žei­kos.

– Es­mi­nių re­for­mų mes jau tu­rė­jo­me. Di­džiau­sia jau yra įvy­ku­si, kai da­lis ra­jo­nų li­go­ni­nių ne­be­tei­kė chi­rur­gi­jos, rea­ni­ma­ci­jos pa­slau­gų. Di­džio­ji da­lis ra­jo­nų pa­cien­tų – Šiau­liuo­se. Ir tai įvy­ko be­veik prieš 10 me­tų.

– Kai kal­ba­ma apie li­go­ni­nių li­ki­mą, iš es­mės yra kal­ba­ma apie pi­ni­gus ir jų da­ly­bas. Kai pi­ni­gų ma­žai – ma­žo­sioms li­go­ni­nėms jų tie­siog ne­lie­ka, nes di­džio­sio­se tel­kia­ma ir ge­riau­sia apa­ra­tū­ra, ir ge­riau­si spe­cia­lis­tai. Ar ga­lė­tų bū­ti ki­to­kia si­tua­ci­ja re­gio­nuo­se svei­ka­tos prie­žiū­ros sri­ty­je, jei­gu vals­ty­bė­je bū­tų pa­kan­ka­mai pi­ni­gų?

– Tik­rai ne­bū­tų ki­to ke­lio. Li­go­ni­nė at­sa­ko už as­mens svei­ka­tos prie­žiū­rą ta­da, kai žmo­gui at­si­ti­ko ka­tast­ro­fa, ūmi bė­da. Rei­kia kal­bė­ti apie tai, kad žmo­nės į li­go­ni­nę tu­ri pa­tek­ti tik ta­da, ka­da tik­rai rei­kia ir ta pa­gal­ba pri­va­lo bū­ti aukš­čiau­sio ly­gio, aukš­čiau­sios kva­li­fi­ka­ci­jos ir aukš­čiau­sio sau­gu­mo. Kiek Lie­tu­vo­je tu­ri bū­ti to­kių cent­rų, kur bū­tų tei­kia­ma to­kia aukš­čiau­sio ly­gio pa­gal­ba? Esu įsi­ti­ki­nęs, kad tik­rai ne kas 30 ki­lo­met­rų.

Kur­šė­nų li­go­ni­nės mo­de­lis yra tai, kas ir ga­lė­tų ar tu­rė­tų bū­ti tei­kia­ma ra­jo­nuo­se: ne­di­de­lės apim­ties priė­mi­mo-sku­bios pa­gal­bos pa­da­li­nys, rent­ge­nas, ty­ri­mų la­bo­ra­to­ri­ja nu­sta­ty­ti ir gy­dy­ti lė­ti­nes, in­fek­ci­nes li­gas ir jų paū­mė­ji­mą. Ka­dan­gi vi­suo­me­nė sens­ta, ra­jo­nuo­se rei­ka­lin­ga ir slau­ga.

O vi­sais ki­tais at­ve­jais, ku­rie yra ūmūs ir ka­tast­ro­fiš­ki – or­ga­ni­zuo­ti li­go­nių per­ve­ži­mą. Vi­sas ci­vi­li­zuo­tas pa­sau­lis taip gy­ve­na, kai per va­lan­dą dėl ūmių at­ve­jų pa­cien­tai tu­ri pa­tek­ti į di­džią­sias li­go­ni­nes.

Taip yra ir su Šiau­lių li­go­ni­ne – vei­kia „ža­lie­ji ko­ri­do­riai“, kai dėl ūmių, ka­tast­ro­fiš­kų si­tua­ci­jų, in­fark­tų, in­sul­tų tei­kia­ma stai­gi ir aukš­čiau­sio ly­gio pa­slau­ga. Net min­ties žmo­nėms ne­rei­kia tu­rė­ti, kad šiais at­ve­jais pa­cien­tui rei­kės kaž­ko lauk­ti.

Ke­lias va­lan­das lau­kia tie, ku­rie nei­na pas šei­mos gy­dy­to­ją, bet krei­pia­si į li­go­ni­nės priė­mi­mo sky­rių ir ti­ki­si, kad čia jam pa­da­rys ty­ri­mus, nes Šiau­lių li­go­ni­nės priė­mi­mo-sku­bios pa­gal­bos sky­riu­je vi­si ty­ri­mai yra at­lie­ka­mi vi­są pa­rą.

– Kal­ban­tis su ra­jo­nų li­go­ni­nių va­do­vais, jie įvar­di­jo, kad per me­tus vie­no­je ra­jo­no li­go­ni­nė­je vi­du­ti­niš­kai gy­do­ma apie 1 000 žmo­nių. Kaip Šiau­lių li­go­ni­nė su­tal­pin­tų to­kius kie­kius pa­pil­do­mų li­go­nių?

– Kai nuo lie­pos 1 die­nos Kur­šė­nuo­se ne­be­tei­kia­mos te­ra­pi­jos pa­slau­gos, Šiau­lių li­go­ni­nė­je la­bai žy­miai pa­cien­tų tik­rai ne­pa­dau­gė­jo, nes di­džio­ji da­lis li­go­nių ten bu­vo gy­do­ma dėl lė­ti­nių li­gų, o ne dėl ūmių at­ve­jų.

Jei­gu žmo­nės pa­tys at­sa­kin­gai žiū­ri į sa­vo svei­ka­tą, šiais lai­kais su­re­gu­liuo­ti gy­dy­mą ne li­go­ni­nė­je yra vi­sos ga­li­my­bės.

Ki­ta ver­tus, Šiau­lių li­go­ni­nė­je yra 2,5 tūks­tan­čio dar­buo­to­jų. Net nea­be­jo­ju, už­tik­ri­nu, kad Priė­mi­mo sky­riu­je dirbs tiek gy­dy­to­jų ir slau­gy­to­jų, kiek rei­kės. No­riu pri­min­ti, kad vyks­ta pa­cien­tų rū­šia­vi­mas: bū­ti­no­ji pa­gal­ba tei­kia­ma iš kar­to, sku­bi pa­gal­ba tei­kia­ma per pus­va­lan­dį, ki­ta pa­gal­ba tei­kia­ma – per va­lan­dą, o ket­vir­tas laip­te­lis – pla­ni­nė pa­gal­ba, kai nė­ra bū­ti­na sku­bi pa­gal­ba ir ji bus su­teik­ta tik ta­da, kai bus at­lik­ta pa­gal­ba ki­tiems pa­gal prio­ri­te­tus.

Šiau­lių li­go­ni­nė­je Priė­mi­mo sky­riaus veik­la ir inf­rast­ruk­tū­ra da­bar – la­bai ne­blo­ga, am­bi­cin­go, jau­no per­so­na­lo pa­kan­ka. Li­go­nių vi­so­je Lie­tu­vo­je ma­žė­ja kas­met, nes ap­skri­tai ma­žė­ja gy­ven­to­jų. O kad tūks­tan­čiai iš ra­jo­nų la­bai stai­ga už­plūs­tų Šiau­lių li­go­ni­nę – taip ne­bu­vo ir ne­bus. Tai jau bū­tų for­se ma­jeu­re.

– Ar ra­jo­nuo­se ne­rei­kė­tų pa­lik­ti nė plu­tos iš to bran­gaus svei­ka­tos prie­žiū­ros py­ra­go?

– Kal­bant apie me­di­ci­ną rei­kia at­skir­ti me­di­ci­ną ir so­cia­li­nius da­ly­kus. Pui­kiai ži­nau iš dar­bo Li­go­nių ka­so­se, kad, pa­vyz­džiui, Vai­kų sky­riai už­sii­ma ir so­cia­li­nių pa­slau­gų tei­ki­mu. Eik­vo­ja­mi re­sur­sai – pe­diat­rai va­žiuo­ja bu­dė­ti ten, kur ne­tu­rė­tų bu­dė­ti, nes ten nė­ra tei­kia­ma su­dė­tin­gų pa­slau­gų, o, pa­vyz­džiui, Šiau­liuo­se, kaip ir vi­sos Lie­tu­vos li­go­ni­nė­se, pe­diat­rų la­bai trūks­ta. To­kio įstai­gų tink­lo, kur bū­tų tei­kia­mos dau­giap­ro­fi­li­nės pa­slau­gos, ar daug pi­ni­gų tu­rė­si­me, ar ma­žai – iš­lai­ky­ti bū­tų ne­lo­giš­ka.

La­bai aiš­ku, kad ra­jo­nuo­se rei­kia stip­rios pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros – šei­mos gy­dy­to­jų ins­ti­tu­ci­jos. Į ją ra­jo­nuo­se tu­ri bū­ti in­ves­tuo­ja­ma, o bū­tent šei­mos ins­ti­tu­ci­jai fi­nan­sa­vi­mas ra­jo­nuo­se bu­vo ma­ži­na­mas ir šiuo me­tu yra ski­ria­ma gal tik 17 pro­cen­tų pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do, vie­to­je pla­nuo­tų ne ma­žiau kaip 20-ies pro­cen­tų.

Kon­sul­ta­ci­nes pa­slau­gas ir ra­jo­nuo­se įma­no­ma iš­lai­ky­ti stip­rias, nes Lie­tu­vo­je tik­rai pa­kan­ka gy­dy­to­jų, ta­čiau jų dar­bo or­ga­ni­za­vi­mas yra blo­gas. Ne pa­cien­tas va­žiuo­ja pas gy­dy­to­ją, o gy­dy­to­jas – pas pa­cien­tą. Uro­lo­gai, kar­dio­lo­gai, gi­ne­ko­lo­gai bei ki­tų spe­cia­ly­bių gy­dy­to­jai ju­da po ra­jo­nus.

– Jau da­bar į Šiau­lių li­go­ni­nę at­vy­kę iš ki­tų ra­jo­nų ei­lė­se lau­kia po ke­lias va­lan­das, o iki pa­ry­čių ne­tu­ri kuo grįž­ti į ato­kų kai­mą ar vien­kie­mį.

– Nie­ka­da jo­kia­me ato­kia­me kai­me ne­bu­vo ir ne­bus li­go­ni­nės. Vi­sa­da to kai­mo ar ma­žo mies­te­lio gy­ven­to­jams į li­go­ni­nę rei­kė­jo ir rei­kės va­žiuo­ti.

Kal­bė­jau­si Mo­ti­nos ir vai­ko kli­ni­ko­je, ar yra pro­ble­mų dėl vai­ko grį­ži­mo iš li­go­ni­nės na­mo. Nak­tį į li­go­ni­nę at­vež­tą vai­ką yra ga­li­my­bė ste­bė­ti iki 24 va­lan­dų.

O dėl suau­gu­sių­jų – li­go­ni­nė yra skir­ta teik­ti me­di­ci­ni­nę pa­gal­bą. Ne li­go­ni­nė tu­ri už­siim­ti per­ve­ži­mais. Tai yra pa­cien­tų ir sa­vi­val­dy­bių, ku­rio­se jie gy­ve­na, klau­si­mas. Sa­vi­val­dy­bės tu­rė­tų tai spręs­ti.

– Ar jums pa­čiam yra te­kę lauk­ti ke­lias va­lan­das li­go­ni­nės prii­ma­ma­ja­me, kai la­bai skau­da ir la­bai blo­ga?

– Yra te­kę ly­dė­ti gi­mi­nai­čius ir aš su­pra­tau, ko­dėl mes taip il­gai lau­kė­me. Bu­vo sun­kes­nių li­go­nių.

Kalbėjosi Rita ŽADEIKYTĖ

Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės di­rek­to­rius Re­mi­gi­jus Ma­žei­ka skai­čiuo­ja, kad li­go­ni­nė­je per me­tus su­tei­kia­ma apie 270 000 kon­sul­ta­ci­jų ir apie 30 000 sta­cio­na­rių at­ve­jų, to­dėl li­goi­ni­nė tu­ri teik­ti me­di­ci­nos, o ne so­cia­li­nes pa­slau­gas.