R. Bučinskytei – Europos sidabras ir bilietas į Paryžių

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
R. Bučinskytė sekmadienio vakarą Šiauliuose sutikta su gėlėmis ir dovanomis.

Lietuvos paralimpinės rinktinės šaulė Raimeda Bučinskytė iškovojo Roterdame vykstančio Europos paračempionato sidabro medalį. Rezultatas šiaulietei lėmė vietą 2024 metų Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse. R. Bučinskytė – pirma sportininkė, iškovojusi Lietuvai kelialapį į paralimpinį Paryžių.

Lietuvos paralimpinis komitetas (LPK) pranešė, kad Lietuvos atstovė šaudymo iš 10 metrų pneumatiniu pistoletu rungties finale surinko 227.6 taško. Už R. Bučinskytę finale taikliau šaudė tik turkė Aysegul Pehlivanlar, ji surinko keturiais taškais daugiau.

Turkijos sportininkė bilietą į paralimpinį Paryžių buvo užsitikrinusi dar anksčiau, todėl vienintelis šios rungties dalyvėms skirtas paralimpinis kelialapis į kitų metų žaidynes atiteko Lietuvos sportininkei. Trečioje vietoje liko Azerbaidžano šaulė.

„Jaučiuosi lyg sapne ir nenoriu pabusti. Atrodo, lyg sapnuočiau. Finale visos varžovės buvo tituluotos – pasaulio ir paralimpinių žaidynių prizininkės. Man pavyko, bet aš dar negaliu patikėti, kad tai – realybė.

Dar prieš varžybas sakiau, kad man laimėjimas būtų patekti į finalą. Patekusi į finalą galvojau, kad būtų gerai, jeigu pakilčiau aukštyn. Negalvojau apie medalius“, – iškart po finalo įspūdžiais dalijosi Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkė R. Bučinskytė, atrankoje užėmusi aštuntą vietą.

LPK pabrėžė, kad ši sportininkė iš Šiaulių tapo pirmąja Lietuvos šaule, iškovojusia Lietuvai kelialapį į paralimpines žaidynes.

Antra vieta Europoje – reikšmingiausias paralimpinio sporto R. Bučinskytės pasiekimas per septynerius metus trunkančią karjerą. 2022 metais R. Bučinskytė Europos čempionate iškovojo penktą vietą ir sidabro medalį pasaulio „Grand Prix“ serijos varžybose bei buvo pripažinta geriausia metų paralimpinio sporto atstove prestižiniuose Lietuvos sporto apdovanojimuose.

R. Bučinskytė sekmadienio vakarą Šiauliuose sutikta su gėlėmis ir dovanomis. Ją pasveikino miesto vicemeras Justinas Švėgžda, Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.