Pristatė Šiaulių Prisikėlimo aikštės radinius

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Archeologė Virginija Ostašenkovienė pristatė Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštės istoriją, atliktus archeologinius tyrimus ir atradimus.

Penktadienį Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje archeologė Virginija Ostašenkoviene susitikime su lankytojais kalbėjo apie Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštės istoriją, atliktus archeologinius tyrimus ir atradimus. Viloje eksponuota ir teminė paroda „Po miesto aikštės grindiniu...“.

Parodoje lankytojai galėjo pamatyti krosnių, šildžiusių XVI–XVIII amžiuje šiauliečių namus, koklius, buityje naudotų indų dalis, aikštėje vykusią prekybą liudijančias prekių plombas, monetas.

Susitikime dalyvavo ir Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos projekto autorius architektas Vytenis Rudokas.

Šis renginys – Europos archeologijos dienų programos dalis. Kasmet, birželio mėnesį, Europos muziejai švenčia Europos archeologijos dienas.

Pernai pirmą kartą prie jų prisijungė Lietuvos nacionalinis muziejus, o šiemet Europos archeologijos dienose dalyvauja daugiau muziejų: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Palangos gintaro muziejus, Rokiškio krašto muziejus ir Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Komentarai

Hm    Tre, 2020-06-24 / 10:27
Ką aikštėje po 100 metų ras mūsų anūkai? Gal visosko narcizinę kaukę nuo koronos su logotipu?
Emilija    Tre, 2020-06-24 / 13:13
Fiziniame pasaulyje: tą patį padarę gali būti vienodai įvertinti. Dvasiniame pasaulyje: už tą patį vienas išaukštinamas, o kitas – ne. Tai dėl to, kad Dievas pažįsta tavo širdį, ir Jis žino tavo motyvus. Ten Motyvas groja pirmu smuiku. Ar tai labai svarbu, ką darote?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.