Prezidentas lankėsi Šiauliuose

Roberto DAČKAUS (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda išbandė naikintuvo piloto kėdę.
Antradienį Prezidentas Gitanas Nausėda pirmą kartą atvyko į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazę Šiauliuose.

Prezidentą lydėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas.

G. Nausėda susitiko su NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančiais Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, taip pat Lietuvos ir JAV kariais.

Prezidentui buvo pristatytos Oro gynybos bataliono raketinės oro gynybos sistemos RBS-70, „Stinger“, „Grom“, apžvalgos radarai „Sentinel“, „Girafe“, birželį Lietuvą pasiekę vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS komponentai, sąjungininkų naikintuvai bei Lietuvos KOP turimi orlaiviai.

„Buvo malonu apsilankyti bazėje, susipažinti su situacija, iš arti pamatyti, kaip efektyviai ir petys petin dirba skirtingų šalių atstovai – Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ispanijos, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda. – Svarbiausia matyti, kad skirtingos šalys dirba kartu ir kad tai turbūt yra didžiausia mūsų stiprybės išraiška, kad NATO, kaip aljansas, yra pajėgus duoti atkirtį tiek sausumoje, tiek jūroje, tiek ir ore.“

Pasak šalies vadovo, Lietuvos iššūkis yra suteikti maksimaliai palankias sąlygas atvykstantiems kariams, kad jie grįžę galėtų pasakyti, jog Lietuva buvo puiki šalis atlikti savo tarnybą. Prezidentas pasidžiaugė iš ambasadorių, vadų girdėjęs padėkų ir patikinimų, kad Lietuvoje sąlygos yra labai geros.

„Mūsų uždaviniai nesikeičia, mes ir toliau esame įsipareigoję vykdyti savo namų darbus, rūpintis tuo, kad krašto apsaugos finansavimas būtų pakankamas, nesvarbu, kokie politiniai orai būtų už lango, kokie rinkimai beįvyktų, mes savo įsipareigojimus vykdytume nuolatos ir niekas mums nesutrukdytų to padaryti.“

G. Nausėda minėjo ambicingus planus ir toliau tobulinti gynybos planus, neapsiriboti vien tik oro policijos misija, bet ir tobulinti oro gynybos sistemas.

„Aš tikiu, kad ir pasikeitus Vyriausybei bus galima puikiai šia kryptimi toliau dirbti ir Lietuva toliau nuosekliai stiprins savo atgrasymo pajėgumą“, – sakė G. Nausėda.

Po vizito KOP Aviacijos bazėje šalies vadovas pietavo restorane „Avenue Brasserie“ ir davė išskirtinį interviu „Šiaulių kraštui“.

Pokalbį su Prezidentu apie pirmuosius prezidentavimo metus, kelias Lietuvas, regionų ir aplinkos problemas, artėjančius rinkimus, perrašomą istoriją, antrąją koronaviruso bangą bei iššūkius ekonomikai skaitykite šeštadienį „Šiaulių krašte“.

Komentarai

„Buvo malonu apsilankyti bazėje"    Ket, 2020-07-30 / 14:48
Tai kad Šiauliuose jis nesilankė - tik papietavo. Ir ne Bronelės valgykloje ar Senajame sodžiuje, o kažkokiame nesuprantamame Brasserie...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.