Prezidentas A. Dulkiui: arba pasiekia „persilaužimą“, arba traukiasi

ELTA nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas nemano, kad „valstiečių“ planai inicijuoti interpeliaciją premjerei Ingridai Šimonytei turi politinį pagrindą. Tačiau, pažymi valstybės vadovas, kritikos dėl pandemijos sukeltos krizės valdymo sulaukiantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys turi tik du kelius. Vienas iš jų, G. Nausėdos teigimu, yra trauktis iš posto, nes būtent ministras, pažymi jis, yra atsakingas už prastą epidemiologinę situaciją šalyje.

„Visi puikiai suprantame, kad už kiekvienos srities veiklą yra atsakingas toje srityje dirbantis ministras. Dėl susirgimų skaičiaus, dėl pasiskiepijimų skaičiaus per praėjusią savaitę praradome 150 gyvybių, ir tai yra daugiau nei blogai. Labai bloga. Tad klausimas yra labai paprastas... Yra du keliai ministrui: arba jis pasako, kad jis žino, kaip pasiekti persilaužimą, nes šiuo metu Lietuvos padėtis yra prasčiausiapagal susirgimus ir trečioje vietoje nuo galo pagal mirtingumą. Arba, jei jis nemato kelių, kaip tai padaryti, jis tiesiog sąžiningai prisipažįsta ir tiesiog nepaima įkaitais – šiuo atveju mes kalbame apie Vyriausybę“, – penktadienį žurnalistams Mažeikiuose sakė G. Nausėda, pridurdamas, kad ministro likimas yra premjerės valioje.

„Manau, kad tai pirmiausiai yra premjerės sprendimas. Jeigu premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas Dulkys, jeigu jis pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei. Kelias labai paprastas“, – sakė G. Nausėda.