Premjeras atidarė biodujų jėgainę

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis gyrė, kad biodujų jėgainė yra Lietuvos produktas, kuriame susijungia verslas, žemės ūkis ir inovacijos. Antrame plane – jėgainės direktorius Aušrys Grybė.
Vakar Joniškio rajone lankėsi Premjeras Saulius Skvernelis, kuris atidarė naują biodujų jėgainę UAB „Biometana“ Taučiūnų kaime.

Premjeras Saulius Skvernelis, kartu su meru Vitalijumi Gailiumi simboliškai perkirpdamas juostelę, atidarė biodujų jėgainę UAB „Biometana“. Ją pašventino Skaistgirio klebonas Andrius Trakšelis.

„Tai – Lietuvos kūrybinis produktas, kuriame susijungia verslas, žemės ūkis ir inovacijos. Siekiame, kad kuo daugiau atsirastų tokių ūkių, kad daugiau būtų žalios Lietuvos“, – teigė Premjeras S. Skvernelis.

O Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas sakė tikintis, kad po kelerių metų čia galės atvažiuoti pasipildyti automobilio baką dujomis.

Biodujų jėgainėje bus gaminama elektros ir šiluminė energija, deginant kogeneratoriuje pasigamintas biodujas. Planuojama pagaminti apie 800 kilovatų elektros ir tiek pat šiluminės energijos, kuri, pasak direktoriuas Aušrio Grybės, iš esmės bus naudojama savo reikmėms – karvidžių komplekse ir paukščių skerdykloje Alsiuose. Kai skerdykla nedirbs, elektros energija bus parduodama stambiesiems pirkėjams.

Biodujų jėgainė per parą sunaudos 83,8 tonų bioskaidžių žaliavų ir pagamins 298 kubinius metrus biodujų per valandą.

Šiuo metu biodujų jėgainėje dirba trys žmonės – vadovas, operatorius ir buhalteris. Vėliau planuojama priimti dar du darbuotojus.

Biodujų gamyba yra sudėtingas procesas, kurio metu organines medžiagas veikia skirtingų rūšių bakterijos. Šių pagrindinių procesų funkcionavimui užtikrinti įrengta elektros energijos tiekimo ir paskirstymo sistema bei automatinio valdymo – reguliavimo įrenginiai.

Biodujų jėgainėje bus perdirbamas skystas ir kietas karvių mėšlas iš Skaistgirio žemės ūkio bendrovės, Alsių paukštyno paukščių mėšlas, šiaudai ir išrūgos. Per parą, A. Grybės teigimu, sukaupiama iki 120 kubinių metrų skiesto ir kieto mėšlo, o paukštyne per 40 dienų susidaro apie 300 tonų mėšlo.

Iš perdirbamų bioskaidžių medžiagų pagamintas substratas transporteriu keliaus į buferinę talpą, iš kur jis vėliau bus tiekiamas į bioreaktorius fermentacijai. Pagamintos biodujos bus tiekiamos deginti kogeneraciniame įrenginyje ir elektros bei šiluminei energijai išgauti.

Panaudotą sausą substratą planuojama parduoti kaip kompostą. Dalis atskirtos skystos substrato frakcijos po separavimo bus naudojama pakartotinai ruošti substratui, o kita dalis – išlaistoma laukuose.

Premjeras tą pačią dieną taip pat apžiūrėjo pėsčiųjų tiltą Žagarėje per Švėtės upę, kuriam buvo skirtos valstybės lėšos, savivaldybei savo lėšomis prie jo visai neteko prisidėti. Tilto statyba kainavo apie 300 tūkstančių eurų.

Komentarai

kostek    Sek, 2020-06-21 / 22:40
LIETUVOS MINISTRAS MENTAS SAULIUS SKVIRNELIS TOKS TEISINGAS,KAD NORS APSISIKITE LIETUVOJE ZMONES IS TOKIOS LAIMES IR TEISINGUMO,NAISIU KAIMO MILIJARDIERIUS POLITIKAS RAMUNAS KARBAUSKAS VALDO VIRS 14,000,000,000,000 KETURIOLIKA MILIJARDU EURU TURTU RUSINJOJE LKATVIJOJE ESTIJOJE BALTARUSIJOJE UKRAINOJE BULGARIJOJE RUMUNIJOJE IR LIETUVOJE,O DEKLARAVO SIU METU MOKESCIUS LIETUVOS VALSTYBES MOKECIU INSPEKCIJAI TIK 18,000,000 ASTUNIOLIKA MILIJONU EURU SAVO TURTU LIETUVOJE,BET TEISINGAS LIETUVOS MENTAS POLICINIKAS MINISTRas saulius skvirnelis APSIMETA KAD NIEKO NESUPRANTA APIE KA KALBA LIETUVOS ZMONES,NES JO KELIUKA IS VILNIAUS I PUSYNU KURORTUS VILNIUJE FINANCAVO LENKU MINISTRAS JAROSLAVAS NORKEVICIUS BUDAMAS KELIU TRANSPORTO IRKELIU SUSIEKIMO MINISTRU,UZMIRSO KAD MINISTRUI SAULIUI SKVIRNELIUI ASMENINIO VIESOJO KELIUKA FINANCAVO IS LIETUVOS VALSTYBES BIUDZETO ISLIETUVOS ZMONIU MOKESCIU MOKETOJIU PINIGU UZ 500,000 PUSE MILIJONU EURU NUTESIANY KELIUKA I MENTO MINISTRO SODYBA NAMUS VILNIAUS PUSYNU KURORTE,CIA TIK SEMKOS SMULKMENOS ISVOGIAMU LIETUVOS VALSTYBES BIUDZETO PINIGU LIETUVOS MINISTRU POLITIKU VERSLINIKU VALDINIKU,UZTAT JONISKIO RAJONE TURI SAVAS POLITIKO IS NAISIU KAIMO RAMUNO KARBAUSKIO MILIJARDIERIAUS NUOSAVUS VERSLUS ZEMES PLOTUS,FABRIKUS GAMYKLAS SANDELIUS SAVUS UKINIKUS STAMBIUS,KURIUOS DOSNIAI FINANCUOJA LIETUVOS POLITIKAS MILIJARDIERIUS IS NAISIU KAIMO RAMUNAS KARBAUSKIS ,NES JO SUPIRKTOS ZEMES PLOTAI JONISKIJE YRA APIE KOKI 20,000 DVIDESIMT TUKSTANCIU HEKTARU,TODEL MENTAS BUVES POL,ICINIKAS MINISTRAS SAULIUS SKVIRNELIS NEPRALEIS PROGOS UZSIDIRBTI PAPILDOMAI DAR KOKI SIMTA MILIJONU EURU SLAPTAI PER SAVO KADENCIJA
Vladas    Tre, 2020-06-24 / 03:19

In reply to by kostek

Bl pats turtingiauses už numavičių ir žiemelį ir bl nejaugi iš žemės ūkio 14 milijardų padaryti. Bl kodėl žydas ne kolukietis. Eik tu durniau įmanoma 14 milijardų turėtų nervų negadintų ir į seimą neitų greičiau salą nusipirktų konservatorių patronas tu esi kankik savo kregždė ant rinkimų.
Ramus    Pir, 2020-06-22 / 09:52
Ar tik ta karvašūdžių jėgainė ne pagal buvusio ŠK žurnalisto Petro Dargio pavyzdį? ,,Dargazas"?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.