Pratęstas kvietimo terminas norintiems renovuoti savo daugiabutį

BETA archyvo nuotr.
Renovuotas daugiabutis Zarasuose.
2020 metais pagal Daugiabučių modernizavimo programą atnaujinta daugiau nei 300 namų, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).

Iš viso nuo 2013m. yra atnaujinta daugiau kaip 2600 daugiabučių namų visoje Lietuvoje. Juose vidutiniškai sutaupoma 50-70 procentų šiluminės energijos ir skaičiuojama, jog šiandien tokiuose daugiabučiuose gyvena apie šimtas tūkstančių šeimų. Renovacija ir toliau vyksta, šiuo metu Lietuvoje yra atnaujinamas dar 1551 daugiabutis.

Pratęstas kvietimo terminas

Gera žinia norintiems renovuoti daugiabutį – kvietimo terminas pratęstas, dėl didelio daugiabučių gyventojų susidomėjimo ir ilgesnių sprendimų priėmimo terminų karantino metu.

Paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d. Jas gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai bei savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos administratoriai.

Tam, kad sprendimas atnaujinti daugiabutį būtų priimtas, reikia ne mažiau nei 55 procentų butų ir kitų patalpų savininkų sutikimo. Šis reikalavimas nebus taikomas, jei su paraiška atnaujinti daugiabutį pateikiamas finansuotojo pritarimas lengvatinio kredito suteikimui.

Valstybė teikia paramą ir padengia visas daugiabučio renovacijos projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat kompensuoja 30 proc. išlaidų, skirtų energijos taupymo priemonėms. Papildomai teikiama 100 procentų parama gyventojams, turintiems mažas pajamas, padengianti visas jiems tenkančias išlaidas, kylančias renovacijos projekto įgyvendinimo.

„2020 metais modernizuotų daugiabučių namų skaičius rodo, kad karantinas turėjo įtakos renovacijai, tačiau jos nesustabdė. Praėjusiais metais darbo sąlygos buvo kitokios nei įprasta, ir tai kėlė tam tikrų sunkumų. Aplinkos ministerijai paskelbus naują kvietimą teikti naujas paraiškas daugiabučių namų modernizavimui buvo pastebėta, kad dėl pandemijos yra sudėtinga, o kartais net neįmanoma daugiabučių namų gyventojams susirinkti ir priimti atitinkamus sprendimus. Todėl ir buvo priimtas sprendimas atidėti paraiškų teikimo terminą vėlesniam laikotarpiui“, – pastebi Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Šiaulių miesto savivaldybėje praeitais metais buvo atnaujinti 4 daugiabučiai (2 daugiau nei 2019 m.), o Šiaulių rajono savivaldybėje – 2 (2019 m. nebuvo atnaujintas nei vienas daugiabutis). Į daugiausiai per 2020 metus modernizavusių daugiabučių savivaldybių penketuką patenka Kauno miesto savivaldybė – 21, Jonavos rajono savivaldybė – 17, Palangos miesto savivaldybė – 17, Molėtų rajono savivaldybė – 15. Daugiausiai renovuotų namų buvo Klaipėdos miesto savivaldybėje – 28 daugiabučiai.

Paraiškos dėl renovacijos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) tiesiogiai arba naudojantis pašto ir pasiuntinių teikiamomis paslaugomis.

Daugiau informacijos nemokama telefono linija 8 800 200 12.

Užs. Nr. 473267

1 1