Prasidėjo tarptautinės oro gynybos pratybos

Lietuvos kariuomenės nuotr.
Pratybos „Tobruq Legacy 2020“ vyks iki rugsėjo 25 dienos.

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo tarptautinės antžeminės oro gynybos pratybos „Tobruq Legacy 2020“ („Tobruko palikimas 2020“). Mokymai vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse iki rugsėjo 25 dienos.

Pratybose dalyvauja apie 950 karių iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos. Sąjungininkai į pratybas atsigabeno oro gynybos sistemas „Patriot“, SAMP/T, „Avenger“, „Mistral“, RBS 70, GROM, „Poprad“, „Stinger“.

„Dabartinę situaciją su virusu priimkime ne kaip kliūtį ar iššūkį, o kaip impulsą ieškoti ir rasti naujų sprendinių ir inovacijų bendradarbiaujant ir sąveikaujant oro gynybos srityje“, – pratybų atidarymo metu sakė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų padalinius vykdyti sąveikos ir taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras, tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę.

Pratybomis siekiama didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą ir gerinti pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui.

Per pratybas tarptautiniai antžeminės oro gynybos vienetai bus sujungti į bendrą vadovavimo bei valdymo sistemą ir vykdys kovos su oro taikiniais veiksmus.