Pramoninis parkas vis dar pildosi investuotojais

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Pastaraisiais metais Šiaulių miesto savivaldybė dažnai koreguoja investicijų Pramoniniame parke sutartis.
Šiaulių pramoniniame parke nori kurtis dar vienas investuotojas. Kita įmonė siekia koreguoti investicijų sutartį.

 

Planuoja gaminti metalo konstrukcijas

Vasario pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės taryba spęs, ar pritarti, kad būtų pasirašyta investicijų Šiaulių pramoniniame parke sutartis su UAB „Alsveta“. Įmonė pageidauja išsinuomoti kiek daugiau nei pusės hektaro žemės sklypą Dubijos gatvėje, kuriame statytų gamybinės paskirties pastatą su administracinėmis ir buitinėmis patalpomis.

Pagrindinė įmonės veikla – lengvųjų metalo konstrukcijų gamyba bei dažymas. Per pirmus trejus metus įmonė planuoja investuoti ne mažiau nei 400 tūkstančius eurų, o dar po 3 metų – 100 tūkstančių eurų ir sukurti 6 naujas darbo vietas. „Alsveta“ žada darbuotojams mokėti 1000-1300 eurų (bruto) darbo užmokestį. Įmonė ketina dalį produkcijos eksportuoti, eksportas sudarys 50-60 procentų visos apyvartos.

Daugiau paraiškų į sklypą nebuvo gauta, todėl įmonei dėl jo konkuruoti nereikėjo.

Investuotojas nupjaus medžius – už juos sumokės Savivaldybė

Taryba taip pat spręs, ar koreguoti investicijų Pramoniniame parke sutartį su UAB „Ltintus“. Investicijų sutartį su šia įmone Savivaldybė pasirašė dar 2020 metų rugsėjį.

Pagal ją bendrovė į daugiau nei 6,7 hektaro išsinuomotą žemės sklypą Pročiūnų gatvėje įsipareigojo investuoti ne mažiau kaip 15 milijonų eurų ir per 7 metus sukurti 100 darbo vietų. UAB „Ltintus“ veikla – plastikinių langų gamyba.

Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė Tarybai aiškino, kad siekiant sudaryti tinkamas sąlygas verslo plėtrai, gerinti Šiaulių miesto investicinę aplinką ir investuotojams pasiūlyti kiek įmanoma geriau investicijoms paruoštus sklypus, siūloma pasirašyti papildomą susitarimą prie investicijų sutarties.

Šiame susitarime numatoma, kad investuotojas pagal Savivaldybės išduotą leidimą pats neatlygintinai iškirs medžius nuomojamame sklype, kurie trukdo jo įsipareigojimų įvykdymui. Taip pat papildomame susitarime numatoma, kad atkuriamąją vertę už medžių iškirtimą, kuri sieks 4173 eurus, Savivaldybė padengs iš savo lėšų.

Ankstesnėse Šiaulių pramoninio parko investuotojų ir Savivaldybės sudaromose sutartyse būdavo įrašyta, kad Savivaldybė įsipareigoja pagal investuotojo pateiktą projektą, išsinuomotame sklype pašalinti ir esant poreikiui, savo lėšomis atsodinti medžius ir krūmus.

Tačiau dabartinėse sutartyse tokio punkto nebėra. Nuo 2008 metų Aplinkos ministro įsakymu kertamų medžių atsodinimas nebegalimas, todėl būtina apskaičiuotą medžių atkuriamąją vertę sumokėti į į Šiaulių miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą. Taigi Savivaldybė, koreguodama investicijų sutartį, daugiau nei 4 tūkstančius eurų tiesiog permes iš vienos savo kišenės į kitą.

Savivaldybė jau kartą koregavo investicijų sutartį su UAB „Ltintus“. Vasaros pradžioje įmonė prašė sumažinti jos investicinius įsipareigojimus: nuo 18 iki 15 milijonų sumažinti investicijas ir nuo 500 iki 100 sumažinti darbo vietų skaičių.

Tada įmonė aiškino, kad dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos matomi ryškūs pakitimai Jungtinių Amerikos Valstijų statybų rinkoje, kuriai bendrovė gamina 100 procentų savo produkcijos. Lėtėja pardavimai, todėl tai tiesiogiai įtakoja įmonės plėtros planus.