Pramoninis parkas melžia pinigus

Pramoninis parkas melžia pinigus

Pramoninis parkas melžia pinigus

Šiaulių miesto savivaldybėje kuriami biudžeto taupymo „juodi scenarijai“ negalioja pramoniniam parkui. 200 tūkstančių litų byrės parko techniniam projektui koreguoti. O parko antrojo etapo projektui įgyvendinti iš miesto biudžeto bus numelžta dar 1,67 milijono litų.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Neturi pinigų, todėl koreguoja

Savivaldybėje techninio projekto korekcijos būtinybė aiškinama „pinigų stygiumi“. Vlado Damulevičiaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, parko projekto antrajam etapui Savivaldybė planavo skirti 1,67 milijono litų, o Ūkio ministerija europinės paramos žadėjo per 42 milijonų litų. Tačiau šį pažadą sumažino iki 31 milijono litų.

Savivaldybė turinti arba pakloti per 12 milijonų litų savo lėšų, arba apkarpyti projektą tiek, kiek gali jam skirti pinigų pati. Taip bendra projekto vertė mažinama iki 34 milijonų litų. Parko teritorija antrajame etape būtų plečiama nebe 165 hektarais, kaip anksčiau projektuota, o tik 106 hektarais.

Techninis projektas jau buvo parengtas ir kainavo 1,8 milijono litų. Aistė Žalevičienė, Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja, aiškina, jog pinigai už techninį projektą mokėti iš „nacionalinės paramos“ lėšų.

Projekto korekcija, skaičiuojama, kainuos 200 tūkstančių litų. Rengiamas viešas pirkimas. Tuos pačius projektuotojus — UAB „Projektavimo centras“ — rengiamasi kviesti į derybas. Techninis projektas būtina sąlyga europinei paramai gauti. Paraiška būtų teikiama kitų metų vasario mėnesį.

Milijonai jau sukišti

Į pramoninį parką jau sukišta per 50 milijonų litų — europinių, valstybės ir Savivaldybės. Pastarosios dalis — 24 milijonai litų. Įrengta infrastruktūra 53 hektarų teritorijos, suformuota 18 sklypų.

Bet per trejus pirmuosius parko veiklos metus parko sklypai sudomino vos kelis investuotojus.

Dvi sutartys pasirašytos su vietos investuotojais — UAB „Saldos prekyba“ ir UAB “Lietmeta“. Pastaroji kol kas vienintelė pastatė naują įmonę parke.

Dar tikimasi, jog jame naujas įmones statys „Neaustinių medžiagų fabrikas“, bet sutartis nepasirašyta.

Šiaulių pramoninis parkas, kaip dar keli šalies pramoniniai parkai, turėtų tapti laisvomis ekonominėmis zonomis. Savivaldybės Taryba jau yra sutikusi parką perduoti į Vyriausybės rankas. Seimui yra pateiktos įstatymo pataisos naujiems LEZ-ams steigti.

Kodėl Savivaldybės biudžeto lėšos toliau melžiamos?

„Nematau problemos, kad padarėm ir atiduodam, — teigia V. Damulevičius. — Jeigu valdys parką geriau, tai puiku. Iš Šiaulių niekas jo neišsineš.“

Direktorius skaičiuoja, kad iš 34 milijonų litų, skirtų parko antrajam etapui, 7 milijonai litų esą bus skirti darbo užmokesčio fondui.

„Iš jų 1 milijonas litų grįš į biudžetą gyventojų pajamų mokesčio, o daiktą turėsime už 34 milijono litų“, — ekonomiką aiškina V. Damulevičius.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KOREKCIJOS: Industrinio (pramoninio) parko teritorija antrajame etape bus plečiama nebe 165 hektarais, kaip anksčiau projektuota, o 106 hektarais. Už tai, kad bus pakoreguotas techninis projektas, Savivaldybė paklos 200 tūkstančių litų.