Povilo Višinskio gatvė liko be medžių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Baigta. Liepų P. Višinskio gatvėje nebėra.

Vakar rytą nupjautos didžioji daugumas Šiauliuose, P. Višinskio gatvėje, augusios liepos. Žydėjimui besiruošiančios žalios medžių lajos po nupjovimo kelas valandas gulėjo perkastoje gatvėje, o po pietų išgabentos.

Nupjauti liepas – vienas iš uždavinių pagal projektą rekonstruojant P. Višinskio gatvę.

Nepaisant to, kai kurie šiauliečiai akylai sekę „miesto plikėjimo“ procesą, vakar eidami pro nusiaubtą gatvę, miesto valdžios sprendimą vadino barbarišku, neturinčiu jokios moralinės atsakomybės – juk liepos buvo „pačiame žalume“, jau krovė žiedus.

P. Višinskio gatvėje numatyta atnaujinti automobilių parkavimo vietas, sutvarkyti privažiavimus iki viešųjų erdvių, įvažiavimus į kiemus, kitas teritorijas.

Komentarai

Mama    Pen, 2020-06-19 / 15:06
Jokio pavėsio, o taip karšta! Nebus jo ir po 10-20 metų, nes dekoratyvūs medeliai ir liks dekoratyvūs. Ir ne meras ar savivaldybė čia kalta dėl tokio abejingumo, bet mes patys, kad leidžiame naikinti savo miestą. Kuo jis virsta? Tokių gatvių ir šaligatvių pilna Lietuva, uniforminė Lietuva. Ir nors dabar stebiu tai iš kito miesto, skauda širdį, kad mano gatvė, kurioje mokiausi virsta dar viena betonine dykuma. O dykumoje išgyventi beveik neįmanoma, jeigu neturi oazės.
klaiku    Pen, 2020-06-19 / 15:17
dar nebuvo tokiu metu siauliuose tokio laikmecio kai taip masiskai kertami medziai...kas suskaiciuos kiek ju krito kartu sudejus bulvara, visinskio gatve, ausros aleja, centrini parka, aikste, vasario 16osios gatve... skaudu ziureti, kai vaizdas arteja prie to ,,kaip po karo", kai medziu pavesis nebevesina ne tik kad zmoniu, bet ir pastatu ar automobiliu, stovinciu po jais..
Emiliškai    Pen, 2020-06-19 / 15:57
Va taip. Seniau nebuvo skirtumo ar Šiauliai, ar kaimas – visur neprižiūrėti krūmai... ant medžio kamieno. Dabar tie, kuriems norisi didelių krūmų – laikysis kaime. Ir pagal aprangą matysis kur miestas, kur kaimas. Nevaikščiosi gi su guminiais padais ant asfalto dar prikeps.
Artas     Pen, 2020-06-19 / 17:22
Vakar ėjau draugystė pr. pilnas pavėsis suoliukai naujausi , net šiukšlinės naujos , ir nė vieno žmogelio pavėsyje nėra , prieinu atgimimo aikštę vaikų klegesys ir turškimasis fontanėliuose mamų ir močiučių džiaugsmas savo vaikučiais ir saulės spinduliais. Mes metuose turim 2-3 savaites saulėtas ir dar lysti per jas į pavėsį , na čia jau pilnas idiotizmas.
IDIOTAS    Pir, 2020-06-22 / 15:33

In reply to by Artas

Man reikia senų didelių medžių su tankia laja. Labiausiai idiotiški yra miesto valdžios sprendimai. O ypač gaila tų medžių, kuriuos būdamas studentu pats sodinau.
Laimis    Ant, 2020-06-23 / 08:33

In reply to by Artas

Kokie fontanėliai?!Tos mamytės atveda vaikus,o pačios kamuojasi apsisukusios galvas su šlapiais skudurais,ar laikraščiu prisidengusios,pavėsio ner,atsisėst nėr nu žodžiu katastrofa,medžiai nukirsti,gatvės išraustos,tvoros uždėtos nu žodžiu perfect!!!!
Kirtimai    Pen, 2020-06-19 / 17:28
vasarą? Visai galvos perkaitę. Kas gi tiems valdžiažmogiams pasidarė?
Negi galima?    Pen, 2020-06-19 / 19:32
Argi nėra laiko kada galima pjauti? Per žydėjimą? Centre gyvenu. Karštą dieną jokio pavėsio.tik smalkes..džiaugiuosi kai pasiekiu Draugystės prospekte, kur galima atsigauti po kaštonų pavėsiu...tvarkinga kai sudėtos trinkelės, bet tikrieji medžiai turi savo paskirti
Jis    Pir, 2020-06-22 / 19:24

In reply to by Negi galima?

Tai sedekit namie kai karšta ir atsigaivinkit saltoj vonioje... Kas jus išvis tokie esat kad galit sau leisti aiškinti miesto valdžiai ką ir kaip daryti, ką jūs del miesto esat padare?
Ji    Pir, 2020-06-22 / 20:28

In reply to by Jis

Aiškina šiauliečiai, rinkę tą valdžią, juk valdžioje ne grybai, išdygę patys iš po lietaus, gyventojų išrinkti, ir dar niekas neuždraudė išsakyti savo nuomonės ( nuomonę turi ne vien Jis)
Ona    Pen, 2020-06-19 / 20:43
Šiauliečiai, būkime biedni, bet teisingi. Nebuvo iki šiol mieste šeimininko, kuris būtu tvarkęs tas senąsias liepas. "Pasigrožėkite" likusiomis, kad ir Vytauto gatvėje ties universitetu, klaiku į jų "grožį" žiūrėti, tas pat buvo ir gatvėse, kuriose buvo iškirstos. Pažiūrėkite į Kauno Laisvės alėją ar į liepas Rygos centre, jos visos kaip viena, nuostabaus grožio. Niekam Šiaulių senieji medžiai nerūpėjo, niekas neformavo jų lajos, o kuomet panoro juos pašalinti, atsirado daug medžių saugotųjų, mylėtojų. Ar neatsitiks tas pats ir su naujai pasodintais medžiais mieste, niekam nerūpės jų augimas, vainiko formavimas...?
Balandis    Pen, 2020-06-19 / 21:08

In reply to by Ona

Iš šluotražio ne kažin ką suformuosi. O kuo labiau žmogus lenda į gamtą, tuo daugiau problemų. Medis gražus kai auga natūraliai ir yra sveikas. O jei sveikas kam jį pjauti? Vien dėl to, kad plastikinis ar dirbtinis gražesnis? Bet ar jame paukštis tūps?
Ąžuolas    Pir, 2020-06-22 / 12:33

In reply to by Ona

Tai čia Artūrėlis pasijuto šeimininku? Apsaugok viešpatie nuo tokio individo. Tegul savo kieme, jeigu dar jį turi, nusipiausto medžius ir krūmus. Tegul sėdi ant bruko. Kodėl turi šiauliečiai kentėti jo neadekvačias užgaidas?
ptksš    Pen, 2020-06-19 / 21:29
Visoj Lietuvoj ne kažkas. Bet ne dievulis gi dovanoja prieš mintį šnekantiems aukštus reitingus.
Klausimėlis    Pen, 2020-06-19 / 22:41
Tai kur deda tuos medžius. Parduoda? Kažkaip nesigirdėjo. Gal meras malkoms naudoja? Irgi kažkaip tylu. Tarnybos turėtų pasidomėti. Iš tokio kiekio nemažos sumos turėtų susidaryti.
dblams    Šeš, 2020-06-20 / 09:04
Neremontuokit gatviu ir netieskit saligatviu, o viduryje keliu medziu prisodinkit ir lai buciuoja juos apokaliptikai. Nenustojo ir nenustos verkti uzsilikes kolukietynas, isikibes savo senove ir nepaleis nors tu ka.....
Romualdas    Ant, 2020-06-23 / 07:48

In reply to by protinguoliui

Praeis keliasdešimt metų ir kokį šios kadencijos merą miestiečiai prisimins...Daug tu meru buvo bet šis išliks prisiminimuose ilgam Tik ar ļiš geros pusės...
Kas gyvena centre    Šeš, 2020-06-20 / 10:50
Kas gyvena centre, tas žino, kad ne kas, kai karšta ir eini šaligatviais, o maži medziai ( kad bent sodintų lietuviskus medzius) neapsaugo nuo karšcio ir smalkiu bei dyzelio. Taip, reikia sutvarkymo, bet Draugystes pr. Pavyzdys, kai gali tvarkyti ir nekirsti medziu. Taip liepas reikia ir reikejo geneti, o ju virsunes nupjovus, graziai jos atzelia. Buvo irgi nevelu . Kad bent atsodintu ne tuos importinius, mazuosius medelius sluotrazius
Sigitas, pritariu - "Kas gyvena centre"    Šeš, 2020-06-20 / 12:00

In reply to by Kas gyvena centre

Taip, medžiai nebuvo tvarkomi ir genėjami. Šiauliečiai, atkreipkite dėmesį į tas pačias liepas Vilniaus gatvėje Šimšėje, prie profesinės mokyklos. Ten liepos buvo genėjamos, prižiūrimos ir dabar, kartas nuo karto jos stipriai apipjaustomos. Jos gražios, visos gražiais vainikais, tai pavyzdys, kaip jas reikia prižiūrėti. Jeigu visi medžiai mieste būtu buvę taip prižiūrimi, niekam nebūtu buvę noro juos pašalinti.
:(    Šeš, 2020-06-20 / 12:55

In reply to by Kas gyvena centre

Galite nesitikėti - Lietuvoje sodina tik olandiškus modifikuotus, paskaičiuotus augti 20-30 metų. Be to, medis, pasodintas į statybinių atliekų ir žvyro duobę su maišelių durpių neturi jokių šansų augti. Medis - ne tik laja, bet ir šaknynas. Toks augalėlius gali tik vegetuoti, kol nudžius. Pamirškite apie medžius Šiaulių centre.
taigi    Šeš, 2020-06-20 / 10:55
Kadangi darbai perkami pigiausia kaina (nors EU duoda pinigų tiek, kiek reikia), lengviau yra viską išpjauti ir daug negalvoti. Taip, kad tvarkomės ne geriausiai, o atmestinai. Ar ne gėda, mere, šmiki?
R.     Šeš, 2020-06-20 / 12:38
Graudu. Iki ašarų. Praeis kiek laiko ir daugelis supras, kas pridaryta. Deja, nieko ištaisyti jau nebeįmanoma. Kokiu kvaileliu reikia būti ar apsimesti, kad nesuprastum, jog senas medis ir naujos plytelės suderinami dalykai. Be problemų. Visoje Europoje ir ne tik. Bet ne Lietuvoje, kur svarbiausia projekto kaina. Tiesą sakant, galima apsieiti ir be tokio centro. Kaip be jo apsieina architektai ir tokių pertvarkų užsakovai. Nevaikštai miesto centre ir tada viskas vienodai. Krykštaujantiems dėl fontano. Kažkas negerai su jūsų galvomis. Tikrai. Pasižiūrėkite, kur tas jūsų fontanas yra, - šalia judriausios miesto sankryžos. Nuo judrios gatvės neatskirtas jokių augalėlių. Ir jūs savo noru vedate savo vaikus išmetamosiomis dujomis pakvėpuoti? Rimtai? Panašu, pasireiškia tikrojo šiauliečio mentalitetas... :) Kitas dalykas. Baigsis atidarymo vajus, baigsis ir susibūrimai "prie fontano". Garantuoju... Tik laiko klausimas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.