Politikai naudojasi tramplynu

Politikai naudojasi tramplynu

Komentaras

Politikai naudojasi tramplynu

Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas

— Visur panaši situacija, nes savivaldybės yra geras tramplynas prieš ateinant į Seimą. Rinkėjas žino, kaip politikas ėjo savivaldybės tarybos nario pareigas, ir jam aiškiau, ar tokį verta rinkti į Seimą. O politikui nedalyvauti rinkimuose, nepasitikrinti reitingo, nėra gerai.

Jeigu savivaldybės politikas bus išrinktas į Seimą ir į jį neis, tai būtų rinkėjų apgaudinėjimas. Ir „lokomotyvų“ principas, kada kandidatų sąrašą tempia vieni, o po to ateina dirbti kiti,— ne pats geriausias.

Kita vertus, jeigu politikas pažadėjo dirbti savivaldybėje, o po pusantrų metų eina į Seimą, tai rinkėjams nuostolis. Ypač jeigu savivaldybėje jis gerai dirbo. Bet kartais būna, kad rinkėjai džiaugiasi kokio atsikratę.

Per visą Lietuvą rinkimuose į Seimą paprastai turime pusantro tūkstančio kandidatų. Vidutiniškai Šiauliai pagal rinkėjų skaičių galėtų turėti 75 kandidatus. Bet, manau, kad tiek neturės.

O grįžti į savivaldybių tarybas, jeigu anksčiau ir buvo atsisakyta tarybos nario mandato. Šiauliuose per praėjusius Savivaldybių rinkimus keletas tokių politikų buvo, tarp jų Seimo nariai Valerijus Simulik, Edvardas Žakaris.

Jeigu jie nebus išrinkti į Seimą, mes juos atstatysime į kandidatų sąrašą. Jie galės grįžti, jeigu atsiras miesto Tarybos nario laisva vieta pagal jų partijų sąrašą. Paprastai dėl partijų lyderių kas nors iš kolegų atsisako mandato ar vietą užleidžia tas, kuriam anksčiau Seimo narys ją buvo užleidęs.

Ši įstatymo nuostata taikoma ne tik Seimo nariams, bet ir tiems, kurių pareigos buvo nesuderinamos su savivaldybių tarybos nario mandatu — mokyklų direktoriams ar Savivaldybių administracijos vadovams, jeigu jų situacija pasikeičia.

CITATA: Kartais būna, kad rinkėjai džiaugiasi kokio atsikratę.

Užrašė Rūta JANKUVIENĖ