Pokyčiai Šiaulių viešajame transporte

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nuo balandžio 1 dienos miesto viešojo transporto maršrutuose bus pokyčių: gali nustebti 17 maršruto keleiviai.
2022 metais buvo atlikta „Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų atnaujinimo galimybių studija“. Jos rezultatai ir ekspertų pasiūlymai, ką reikėtų keisti viešojo transporto tinkle, pristatyti viešai. Praėjusią savaitę pasiteiravome „Busturo“, kada bus įgyvendinti ekspertų pasiūlymai. Buvo atsakyta, kad darbus pasiskirstė etapais ir apie pirmus pasikeitimus informuos artimiausiu metu. Šią savaitę „Busturas“ jau pranešė apie pirmuosius pasikeitimus, kurie miesto viešojo transporto sistemoje atsiras nuo balandžio 1 dienos. Keleiviams reikės būti atidiems.

 

Pasikeitimai, kuriuos keleiviams reikės sekti

Nuo balandžio 1 dienos keleivių laukia kelių maršrutų pasikeitimai.

Keičiasi 23 maršruto iš Gegužių žiedo į Savanorių žiedą trasa. Iki šiol autobusai važiuodavo nestodami jokioje stotelėje nuo Teniso kortų iki Sodo stotelės. Dabar autobusai važiuos nuo Teniso kortų iki Gubernijos stotelės ir tik po to važiuos į Sodo stotelę, o maršrutą pabaigs taip pat, kaip iki šiol. Atkreipiamas dėmesys, kad maršruto trasa keičiama tik į vieną pusę. Važiuojant iš Savanorių žiedo į Gegužių žiedą trasa nekeičiama, kadangi šia kryptimi iš Savanorių žiedo autobusas sustoja visose stotelėse.

Atidūs turėtų būti gyventojai, važiuojantys 17 maršruto autobusais. Nuo šiol 17 maršruto autobuso reisai, kuriais nėra poreikio važiuoti į kapines (anksti ryte ir vėlai vakare) bus nukreipiami ne į Ginkūnų kapinių žiedą, o į Pakruojo žiedą. Apie tai, kokia konkretaus maršruto stotelė yra galutinė, bus nurodyta grafikuose stotelėse ir internete. Galutinės stotelės informacija bus skelbiama ir autobusų švieslentėse bei maršruto lentelėse. Keleiviams prieš lipant į autobusą teks pastudijuoti informaciją.

Iš trijų privežamųjų maršrutų liks vienas

Panaikinus į Vijolius ir Medelyną važiavusius maršrutinius autobusus, buvo sukurti privežamieji maršrutai, kurių tikslas – iš miesto pakraščiuose esančių gyvenamųjų rajonų privežti žmones iki žiedų, kuriuose jis gali perlipti į autobusus. Ekspertai nurodė, kad tokie trumpi maršrutai nėra nei efektyvūs, nei patogūs žmonėms. Todėl nuo balandžio 1 dienos mieste nebeliks P7 ir P6 maršrutų.

Likusio P5 maršruto trasa tampa žiedine ir apims didesnę Medelyno ir Vijolių mikrorajonų dalį. P5 maršruto autobusas važiuos trasa iš Kuršėnkelio žiedo: Vilniaus g. – Gintaro g. – Veterinarijos g. – Kadagių g. – Švyturio g. – Skroblų g. – Sodo g. – Karklų g. – Šaltalankių g. – Ąžuolyno g. – Birutės g. – V. Kudirkos g. – Vilniaus g. Bus aptarnaujamos visos pažymėtoje trasoje esančios stotelės.

Pirmoje dienos pusėje reisai planuojami nuo Kuršėnkelio žiedo per Vijolius, Medelyną iki ligoninės stotelės ir grįš Vilniaus gatve į Kuršėnkelio žiedą. O antroje dienos pusėje – iš Kuršėnkelio žiedo Vilniaus g. iki ligoninės stotelės per Medelyną, Vijolius ir grįš į Kuršėnkelio žiedą.

Įmonė aiškina, kad toks maršruto modelis pasirinktas įvertinus privežamųjų maršrutų keleivių srautus skirtingu dienos metu. Pirmoje dienos pusėje dauguma keleivių važiuoja iš gyvenamųjų rajonų į miestą, mokymo įstaigas, ligoninę bei centrinę miesto dalį. Tuo tarpu popiet srautas didesnis iš miesto į gyvenamuosius rajonus.

Gyventojams teks įprasti skaityti informaciją stotelėse, nes tokie grafikai sukels nemažai sumaišties.

Atsiras naujų stotelių

Galimybių studijoje ekspertai atkreipė dėmesį, kad kai kuriuose maršrutuose trūksta autobusų stotelių. Šiaulių miesto Keleivinio kelių transporto komisija pritarė įrengti papildomas stoteles. Atsiras Miglovaros stotelė S. Daukanto gatvėje ties Maniežu, kurioje stos 3 maršruto autobusas, o Birutės gatvėje ties Anykščių gatve į abi puses bus įrengtos Anykščių stotelės, kurias aptarnaus privežamojo P5 maršruto autobusas.

Informacija pasirodys mėnesio pabaigoje

Kaip jau įprasta nuo balandžio 1 dienos atnaujinami 5A ir 19 maršrutai.

Visus maršrutų tvarkaraščius įmonė planuoja paskelbti paskutinę kovo savaitę interneto svetainėje ir informaciniame laikraštuke.

Viliamasi, kad keleiviai ne tik pripras prie laikinų nepatogumų ir prisitaikys, bet ir pajus realią naudą.