Po koronaviruso audros Šiauliuose – štilis

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje per pastarąją parą naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 17 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Vilniaus, keturi – Tauragės, trys – Kauno ir vienas – Marijampolės apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 14 žmonių. Trijų asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota.

Šiaulių apskrityje

Per praėjusią parą naujų koronaviruso atvejų apskrityje neužfiksuota. Be to, Šiaulių mieste vienas žmogus pasveiko. Taigi šiandienos ryto duomenimis Šiaulių apskrityje yra 26 aktyvūs koronaviruso atvejai: 20 – Šiauliuose, po du – Akmenės ir Šiaulių rajonuose, po vieną – Pakruojo ir Radviliškio rajonuose.

Šiaulių apskritis iki praėjusios savaitės galėjo džiaugtis stabilia koronaviruso situacija – atvejų skaičius vos perkopęs 10, naujų atvejų nefiksuota. Tačiau nuo praeito antradienio nustatyta 19 naujų COVID-19 diagnozių.

7 nauji atvejai siejami su židiniais

Keturi praėjusią parą Tauragės apskrityje nustatyti koronaviruso atvejai yra siejami su Klaipėdoje rugpjūčio 28 dieną vykusia šeimos švente. Sekmadienį COVID-19 liga patvirtinta vienam šios šventės dalyviui ir 3-ims su šventės dalyviais kontaktavusiems asmenims. Vertinama, kad su protrūkiu dabar iš viso siejami 7 koronaviruso atvejai.

Du nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su asmenine švente, vykusia rugpjūčio 28 dieną Trakų rajone. Abu asmenys dalyvavo šventėje. Iš viso su šiuo židiniu siejami devyni COVID-19 atvejai.

Taip pat sekmadienį fiksuotas naujas židinys Kauno apskrityje. Koronavirusas nustatytas žemės ūkio technikos prekyba ir priežiūra užsiimančioje įmonėje. Šiuo metu su židiniu siejami 2 koronaviruso atvejai.

Be to, vertinama, kad praėjusią parą septyni žmonės užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau šie atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Vienas iš šių asmenų yra vaikas, lankantis vieną privačią Vilniaus mokyklą. Paskutinį kartą joje vaikas buvo rugsėjo 2 dieną. Izoliuota viena klasė, kurioje mokosi 14 vaikų, ir du mokytojai, kontaktavę su užsikrėtusiuoju. Taip pat nedelsiant priimti sprendimai dėl patalpų dezinfekcijos.

NVSC primena, kad mokinių, kurie šiuo metu yra izoliacijoje, tėvai yra vadinamasis kontakto kontaktas, tad jiems izoliacija neturi būti taikoma. Izoliacija taikoma, kai turėtas didelės rizikos sąlytis su sergančiu COVID-19 liga asmeniu, kuriam liga patvirtinta laboratoriniu tyrimu.          

3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 3 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 3100 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1046 asmenys, 1955 – pasveiko.