Planuojama įrengti dar 23 pusiau požeminių konteinerių aikšteles

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose toliau bus įrenginėjamos pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelės prie daugiabučių namų.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras vykdo projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, kurio apimtyje Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje suplanuota įrengti 300 pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pirmuoju projekto etapu jau įrengta ir eksploatuojama beveik trečdalis aikštelių – 96. Buvęs ŠRATC rangovas, įrenginėjęs aikšteles, dalį jų padarė galimai nekokybiškas, dėl to ŠRATC vienašališkai nutraukė sutartį, o dabar abi įmonės bylinėjasi teismuose.

ŠRATC planuoja antrajame etape parengti ir suderinti su inžinerinių tinklų savininkais 23 pusiau požeminių mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų atliekų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimo Šiaulių mieste supaprastinti statybos projektai. Centras jau turi parinkęs ir darbų rangovą. Planuojama, kad pavasarį prasidės darbai.

Aikštelės bus įrenginėjamos Aido, Architektų. A. J. Greimo, Vilniaus, Baltupėnų, Birutės, M. K Čiurlionio. Mechanikų, Dainų gatvėse, Dainavos take. Aikštelėse bus įrenginėjami 3 ir 2 kubinių metrų talpos pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių.

Šiaulių miesto gyventojai gali peržiūrėti ir susipažinti su planuojamų įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelių vietomis aktyvuotame žemėlapyje, kuris skelbiamas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro arba miesto savivaldybės interneto svetainėse..

ŠRATC atkreipia gyventojų dėmesį, kad žemėlapyje numatytos pusiau požeminių konteinerių aikštelių vietos yra preliminarios ir projektavimo metu dėl tam tikrų aplinkybių (dujotiekio, šilumos, vandentiekio, nuotėkų ir ryšių inžinerinių tinklų ir jų apsaugos zonų) gali keistis.

Kilus klausimų arba turint pastabų numatytoms pusiau požeminių konteinerių aikštelių vietoms, žmonės gali kreiptis į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą arba Savivaldybės administraciją.