Planuojama elektromobilių įkrovimo vietų „revoliucija“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kol kas tokių viešų elektromobilio įkrovimo vietų mieste tik dvi, per 9 metus turėtų atsirasti dar 30.
Šiauliuose šiuo metu veikia tik dvi viešosios elektromobilių įkrovos vietos su 8 prieigomis, tačiau iki 2030 metų jų turėtų atsirasti 32 su 76 prieigomis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė spaudos konferencijoje pasakojo, kad Lietuvoje kuriami ambicingi planai iki 2030 metų pagausinti viešų ir pusiau viešų elektromobilių įkrovų prieigų nuo 320 ik 6000. Pasistengti turės ir Šiauliai. Mieste šiuo metu registruoti 200 elektra varomų automobilių.

Iki šių metų pabaigos Savivaldybė turi parengti numatomų parengti viešųjų elektromobilių prieigų planą, pateikti jį derinti Susisiekimo ministerijai ir ne rečiau kaip kas 3 metus juos atnaujinti bei skelbti viešai. Tokie planai rengiami konsultuojantis su skirstomųjų tinklų operatoriais, prie kurių valdomų tinklų būtų prijungtos įkrovimo prieigos.

Šiuo metu per minėtą laikotarpį Savivaldybė planuoja įrenti 76 prieigas daugiabučių namų kvartaluose, teritorijose šalia autobusų ir geležinkelio stočių, kitose žmonių gausiai lankomose vietose.

E. Bružienė kvietė miesto gyventojus teikti pasiūlymus, ką į šį planą reikėtų įtraukti. Pasiūlymus galima siųsti elektroniniu paštu: aplinka@siauliai.lt, info@siauliai.lt.

Už kieno lėšas bus įrenginėjamos įkrovos prieigos elektromobiliams, E. Bružienė pasakyti negalėjo, nes valstybė dar ieško optimalaus modelio. Tačiau manoma, kad bus numatytose vietose pagal Savivaldybės sąlygas leidžiama rengti stoteles privačiam verslui.

Šiuo metu veikiančios dvi viešos įkrovimo vietos taip pat įrengtos privačiomis lėšomis. Nemokamai krauti automobilį leidžiama pusvalandį, vėliau reikės mokėti. Viena vieta įrengta prie Šiaulių kolegijos, kita – priešais prekybos centrą „Akropolis“ Krymo gatvėje.

Į šiuos planus neįtraukiamos privačių įmonių įrengtos įkrovimo vietos, tokios, kaip, pavyzdžiui, prie „Lidl“ prekybos centro.

Jau dabar pastebima, kad numatytose įrengti 32 įkrovimo vietose planuojama per mažai prieigų – tik 76. E. Bružienė sakė, jog gavus tokių pastabų, į jas bus atsižvelgta. Jei tik fiziškai bus galimybių vienu metu stovėti daugiau elektromobilių, prieigų gali būti įrengta ir daugiau.

Prieš kelerius metus Vokietijos atstovai turėjo perduoti apie 100 įkrovimo stotelių visoms šalies savivaldybėms. Šiauliams buvo numatytos 5 tokios stotelės, tačiau Savivaldybė jų atsisakė.

„Buvo netinkamos Savivaldybei perdavimo sąlygos“, – paaiškino vedėja, tačiau daugiau nedetalizavo.

Hibridiniai akumuliatoriai ir jų remontas - Silentservice.lt