Pirmokų lauks dovanų krepšelis

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės parengtas pirmoko krepšelis.

Šiaulių miesto savivaldybė pirmą kartą į mokyklos suolą besiruošiantiems mokiniams žada staigmeną – pirmoko krepšelį.

„Dovanojame šią dovaną, siekdami suteikti pirmokui drąsos atverti mokyklos duris, visgi antrasis ir pagrindinis tikslas yra priminti, kad jis yra šiaulietis. Nuo pat mažumės turime padėti mažiesiems puoselėti pačius geriausius jausmus ne tik savo šaliai, bet ir savo miestui“, – pranešė E. Minkuvienė.

Pirmoko krepšelis – tai kuprinė-maišelis, kur galima rasti ypatingus daiktus, papuoštus Šiaulių miesto atributika.

Į pirmoko krepšelio sudėtį įeina sportinei aprangai skirtas maišelis-kuprinė, parkeris su plunksna, pritaikytas pirmokui, plieninė gertuvė su miesto logotipu, sąsiuviniai, sąsiuvinis, skirtas piešimui akvarele, atšvaitinė liemenė, pritaikyta pirmokų sudėjimui, atšvaitinė juosta ant rankos, antistresinis kamuoliukas, edukacinis žaidimas „Saulės miesto atradimai“, saldainių „Rūta“ rinkinys.

Vieno tokio krepšelio vertė beveik 52 eurai, o iš viso ši akcija Savivaldybei kainuos 66 368 eurus.

Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė spaudos konferencijoje kalbėjo, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenys rodo, kad lietuvaičiams vis dar prastai sekasi su mokomuoju dalyku – matematika. Todėl šiemet Šiaulių miesto savivaldybė į pirmoko krepšelį įtraukė edukacinį žaidimą – „Saulės miesto atradimai“, kurio lenta pirmokus verčia mąstyti matematiškai.

Edukacinis žaidimas slepia 13 svarbių ir įdomių miesto vietų. Šiuos objektus pirmokas turės aplankyti, kad sužinotų atsakymus į žaidimo klausimus. Keliaudamas per mokslo metus, moksleivis apsilankys įdomiausiuose Šiaulių miesto objektuose – tai bus puikus būdas pažinti Šiaulius. Atlikus visą užduoti vaiko lauks siurprizas!

Seniausia Šiaulių įmonė – saldainių fabrikas „Rūta“, švenčiantis šįmet 110 metų sukaktį, jungiasi prie pirmoko krepšelio iniciatyvos ir padovanos kiekvienam pirmokui po saldumynų rinkinį.