
Naujausios
Jaunuolis sumušė septyniasdešimtmetę ir dvi merginas
Šiaulietė J. T. išėjo iš savo daugiabučio laiptinės. Aušros tako laiptais kiek toliau ėjo jaunuolis. Pamatęs moterį jis pribėgo prie jos ir pradėjo smūgiuoti į galvą. Rusų kalba jaunuolis kelis kartus pakartojo: „Aš tave užmušiu.“
Pajutusi stiprius ir skausmingus smūgius į veidą, toliau sekusių įvykių J. T. gerai ir nebeprisimena. Lyg tai kažkas įsikišo, tuomet jaunuolis užpuolė dar dvi jaunas merginas. Kažkas iškvietė policiją. J. T. paprašė kaimynės iškviesti greitąją pagalbą. Medikai moterį išvežė į Respublikinės Šiaulių ligoninės priimamąjį.
Kitą dieną Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje pasirodė informacija apie tai, kad 2007 metais gimęs vaikinas Aušros take, viešoje vietoje, sumušė moterį, gimusią 1954 metais, ir dvi merginas, gimusias 2009 metais. Nukentėjusiosios po medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai.
Kumščiais mojavęs jaunuolis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Moteris pasigedo medikų dėmesio ir empatijos
J. T. redakcijai pasakojo, kad didžiausias nusivylimas jos laukė ligoninėje. Čia ja niekas nesirūpino, nors kraujas tekėjo ir iš nosies, ir iš burnos, veidas buvo stipriai ištinęs, o galvoje buvo žaizdų. Vežimėlyje priimamojo kampe ji prasėdėjo kelias valandas.
Sužeistos moters buvo paprašyta papūsti į alkotesterį, tačiau ji negalėjo to padaryti. Teko priminti, kad yra paimtas tyrimui kraujas, tai gal tokiu būdu galima nustatyti jos blaivumą.
Ilgai sėdėjo neįgaliojo vežimėlyje skyriaus kampe. Kraujavimas nesiliovė, bet niekas ja nepasirūpino. Praeinančios pro šalį darbuotojos paprašė servetėlių. Vėliau priėjusi, anot nukentėjusiosios, valytoja nuvežė ją su vežimėliu prie praustuvės nusiplauti kruvinas rankas, davė maišelį kruvinoms servetėlėms sudėti, atnešė ledo ištinusiam veidui. Už tai moteris šiai darbuotojai labai dėkinga, tačiau medikai jos būkle esą nesirūpino.
Pasiteiravus, ar jai nėra smegenų sukrėtimo, jai paaiškino, kad padarytas tik veido rentgenas. Moteris nustebo, nes jai sudaužyta galva – gumbas ir žaizda galvoje.
Apie 20 valandą sužeistoji buvo išleista į namus gydytis ambulatoriškai.
J. T. piktinosi ligoninėje nesulaukusi tinkamo dėmesio. Kraujuojančiai moteriai niekas nei servetėlių neatnešė, nei ledo, kol pati neprisiprašė, niekas esą net nepriėjo, nepasiteiravo, gal jai reikia kokios pagalbos. Po kelių valandų praeidamas greitosios pagalbos darbuotojas, kuris atvežė moterį į ligoninę, nusistebėjo, kad ji vis dar sėdi pasodinta kamputyje.
J. T. išduotame gydytojo įraše nurodoma, kad moteriai nustatyti dešiniojo sinuso ir akiduobių sienelių lūžiai, lūžęs skruostikaulio lankas.
Išraše rašoma, kad jai buvo atlikta galvos smegenų kompiuterinė tomograma, tačiau pažeidimų nenustatyta. Moteriai susiūta ir sutvarstyta galvos žaizda.
Pirmiausia pagalba teikiama sunkiems ligoniams
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas raštu pakomentavo situaciją.
Ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje (SMPS) asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos vadovaujantis Būtinosios medicinos pagalbos teikimo tvarkos ir masto aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro. Atvykus pacientui, atliekamas pirminis būklės įvertinimas („rūšiavimas“), siekiant užtikrinti, kad skubiausios pagalbos reikalaujantys pacientai ją gautų pirmieji. SMPS dirba intensyviu ritmu – per parą atvyksta 120–170 pacientų, todėl pagalbos teikimo eiliškumą lemia paciento būklė ir skubiosios pagalbos kategorija.
Jei gydytojas teikia reanimacinę pagalbą ar atlieka skubias medicinines intervencijas I–II skubiosios pagalbos kategorijų pacientams, lengvesnės būklės pacientams gali tekti palaukti.
Į priimamąjį atvykusios sužalotos J. T. būklė buvo priskirta IV skubiosios pagalbos kategorijai, todėl laukimo laikas priklausė nuo galimybių gydytojui ją apžiūrėti.
Vadovas tikino, kad pacientei buvo suteikta visa reikalinga būtinoji pagalba. Atlikti išsamūs tyrimai, įskaitant ir tyrimą alkoholio kiekiui nustatyti, kurį privalu atlikti visiems asmenims, atvežtiems po smurtinių sužalojimų. Apie smurtinį nusikaltimą buvo informuota policija.
Moteriai atlikta galvos smegenų kompiuterinė tomografija. Ją konsultavo trys gydytojai specialistai ir priėmė geriausią sprendimą dėl gydymo. Diagnozuotos traumos, suteikta visa būtinoji medicininė pagalba – pacientė stebėta, paskirtos rekomendacijos, išrašyti elektroniniai receptai ir sudarytas tolimesnio gydymo planas.