Pirmajame „Kiemų“ renginyje – pokalbis apie humorą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Diskusijos dalyviai – Rimas Šapauskas (kairėje) ir Paulius Ambrazevičius (dešinėje). Renginį vedė režisierius Paulius Ignatavičius.
Ketvirtadienio vakarą Šiauliuose, Gardino gatvės 7 namo kieme, vyko pirmasis renginių ciklo „Kiemai“ pokalbis-diskusija „Humoras, kaip (iš)gyvenimo forma“. Jame susitiko vertėjas, humoristas, televizijos laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius ir žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas Rimas Šapauskas. Pokalbį moderavo režisierius Paulius Ignatavičius.

Projekto „Kiemai“ iniciatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka antrus metus iš eilės sukvietė šiauliečius pabendrauti kiemuose.

Ateinančius į kiemą žmones pasitiko saulėtas vakaras ir muzikos grupė „The Pheonic Strings“. Visas renginys buvo verčiamas į gestų kalbą.

Susidomėjusių šiauliečių renginyje netrūko – visos kėdės ir pledai buvo užimti. Susirinkusieji įdėmiai klausėsi diskusijos.

Dalyviai kalbėjo apie humoro sampratą, kas svarbiausia juokaujant, kaip kinta humoras.

Abu pokalbio dalyviai sakė, kad svarbiausia gyvenime yra mokėti pasijuokti iš savęs. Jei tai padaryti žmogus moka, vadinasi, supranta, kas jis yra iš tikrųjų, labiau priima ir kitų humorą.

„Humoro jausmą arba turi, arba neturi“, – sakė R. Šapauskas. Jo teigimu, humoras – labai stiprus ginklas, o riba tarp humoro ir patyčių, tarp gero ir blogo humoro, tarp gero juokelio ir juodo juokelio yra labai slidi.

„Jeigu sugebu pajuokauti, vadinasi, arba aš lengviau susitaikau arba to dalyko nebijau“, – pabrėžė P. Ambrazevičius.

Į diskusiją įtraukti žiūrovai buvo skatinami užduoti klausimus svečiams.

Po renginio šiauliečiai neišsiskirstė – dauguma liko bent trumpam pokalbiui su kaimynu.

Bibliotekos renginių organizatorė Roberta Stonkutė tikisi, kad projektas sėkmingai plėsis ir taps Šiaulių tradicija, nes kiemai yra puiki vieta paklausyti žinomų žmonių gyvenimo patirčių.

Kitas projekto renginys vyks liepos 30 dieną Žeimių gatvėje 8A, Ginkūnuose. Pokalbyje-diskusijoje „Moterys ir kitos stebuklingos būtybės“ dalyvaus aktorė Ineta Stasiulytė ir rašytoja Jurga Tumasonytė.