Pinigų Rėkyvos progimnazijai skyrė daugiau, nei prašė

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Taip turėtų atrodyti Rėkyvos progimnazija po rekonstrukcijos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė Šiaulių miesto savivaldybei, kad prisidės prie efektyvaus Šiaulių Rėkyvos progimnazijos pastato rekonstravimo projekto įgyvendinimo. Tam skirs per 50 procentų reikalingų lėšų – net daugiau nei prašė Savivaldybė.

Ministro Algirdo Monkevičiaus pasirašytame rašte primenama, kad Rėkyvos progimnazijai 2019–2020 metais jau skirta 369 tūkstančių eurų. VIP projekte Šiaulių Rėkyvos progimnazijai planuojama skirti: 2021 metais – 666 tūkstančių eurų, 2022 metais – 500 tūkstančių eurų ir 2023 metų I ketvirtį – 415 tūkstančius eurų.

Ministerija planuoja iš viso šiam projektui skirti 1,95 milijono eurų – 240 tūkstančių daugiau, nei Savivaldybė prašė savo rašte.

Atlikus Rėkyvos progimnazijos pastato rekonstravimo ir priestato statybos techninio projekto tikslinimo darbus paaiškėjo, kad bendras lėšų poreikis siekia 3,9 milijono eurų. Projektas jau anksčiau buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą, tačiau jo vykdymas turėjo trukti net šešerius metus. Šiaulių meras Artūras Visockas tada kreipėsi į Vyriausybę, teigdamas, kad ištęsus renovaciją neefektyviai naudojamos lėšos, o bendruomenė ilgą laiką negauna reikalingų paslaugų.

Nežiūrint ministerijos dosnumo, jis miesto galvą nevisai tenkina. Meras norėtų projektą įgyvendinti per dvejus metus. Tam 2021 ir 2022 metais reikėtų skirti po 1,78 milijono eurų Savivaldybės ir valstybės lėšų. Šiemet planuota atlikti parengiamuosius darbus, kurių vertė apie trečdalis milijono eurų. Šiaulių miesto savivaldybė žada prisidėti beveik 50 procentų reikiamų lėšų ir prašė Vyriausybės likusias lėšas skirti per ateinančius dvejus metus.