Pilietinė higiena šiauliečių politikų nedomina

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Ig­nas Radž­vi­las (kairėje) ir Egi­di­jus Jan­kaus­kas.

Šiaulietis Ignas Radžvilas dažnai dalyvauja pilietinėse akcijose. Pastarąją „Už sąžinę politikoje“ surengė Šiaulių dienų išvakarėse, tikėdamasis, kad miesto Tarybos nariai bus aktyvūs ir pageidaus bent simboliškai nusiplauti rankas visuomenininkų atneštu vandeniu. Deja. Tik trys išrinktieji – Gediminas Beržinis-Beržinskas, Egidijus Jankauskas ir Vilius Puronas pakišo rankas po vandens srove. Ilgokai su akcijos dalyviais padiskutavęs Gintautas Lukošaitis papageidavo...ūkiško muilo. Esą be šios dezinfekuojančios priemonės jis rankų neplaunąs. Politikų norai – reikalas šventas. Juolab, kad patys geriausiai žino, kokių higienos priemonių jų galūnėms ar sąžinėms reikėtų...

Pilietinė edukacija nepavyko. „Tikėjausi bent šimto žmonių, o atėjo kiek per dešimt... Informavau visas bendruomenes, kitas organizacijas, tačiau šiauliečiai labai pasyvūs. Dabar reikės kviesti miestiečių susirinkimą“,– nepraranda optimizmo I. Radžvilas.

Po savivaldybės langais vykusi pilietinė akcija „Už sąžinę politikoje“ praeivius domino. Jie klausinėjo, kas čia vyksta. Viena pora net konstatavo, kad prie postamento būsimajam paminklui kovojusiems už Lietuvos laisvę...renkami pinigai monumentui.

Pastaroji replika kai kuriuos pilietinės akcijos dalyvius paskatino surengti savotišką eksperimentą – „pasimatuoti“ vietą ant postamento. Fotografams pozavo Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos platintojas, Sąjūdžio vėliavnešys Albertas Špokas, o vėliau įsivaizduojamo paminklo vietoje renginio dalyviai pastatė I. Radžvilo atsineštą plakatą, kuriame buvo užrašytos pasaulio klasikų sentencijos apie sąžinę.

Šiauliečiai jau keletą dešimtmečių yra „maitinami“ nesibaigiančiais konkursais ir ketinimais pastatyti skvere po savivaldybės langais paminklą. Tačiau gal atėjo metas suręsti monumentą sąžinei – nykstančiam dorovinio atsakingumo už savo poelgius jausmui.