Persigalvojo: tyrimą dėl A. Landsbergienės atliks

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Valstybinė mokesčių inspekcija persigalvojo: atliks tyrimą dėl Austėjos Landsbergienės įmonės ir fondo „BaltCap“ vieno euro vertės sandorio.
Valstybinė mokesčių inspekcija vis dėlto imsis tyrimo dėl su Austėja Landsbergiene siejamos bendrovės „Knowldege Investment“ (anksčiau – „Krajama“) mokestinio tyrimo.

Tai portalui „15min“ patvirtino inspekcijos atstovė Rūta Asadauskaitė.

2018 metais fondas „BaltCap“ už vieną eurą įsigijo bendrovę „Krajama“ su žemės sklypu A. Landsbergienės įkurtų Karalienės Mortos mokyklos bei darželio „Vaikystės sodas“ statybai Kalnėnų mikrorajone. „Valstiečiai“ darė prielaidą, kad šis sandoris yra neteisėtas. Todėl valdantieji kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) bei Valstybinę mokesčių inspekciją.

Inspekcijos prašyta atlikti mokestinį tyrimą, įvertinant, ar sandorio vieno euro kainos nustatymas nebuvo pasirinktas siekiant išvengti mokesčių. FNTT prašyta atsakyti, ar tokio sandorio atlikimas nėra susijęs su galimai nusikalstamomis veikomis.

Apie tai, kad nesiims tyrimo dėl bendrovės veiklos praėjusią savaitę pranešė pati VMI.

Konservatoriai tuomet teigė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) neva sąmoningai vykdė šmeižto kampaniją ir kėlė klausimą, ar „valstiečiai“ ras drąsos už tai atsiprašyti.

Tuo metu LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis akcentavo, kad toks institucijų sprendimas jo nenustebino, nes, pasak jo, įprasta, kad tyrimai dėl konservatorių ir jų aplinkos žmonių nėra atliekami.

Bendrovės „Knowldege Investment“ vienintelė akcininkė yra konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė A. Landsbergienė.

Komentarai

Pamąstymas    Tre, 2020-07-22 / 17:25
Na ir fotografija... O dėl tyrimo, bus nulis, tokie klanai nebaudžiami
Ale ir panašios    Ket, 2020-07-23 / 09:17
Ar Landsbergienė yra aktorės Baukutės sesuo, o gal jos dvynės? Negaliu atskirti kuri artistė, o kuri darželio vedėja?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.