Pedagogai pakraupę nuo vakcinos „AstraZeneca“ poveikio

ELTA nuotr.
„AstraZeneca“ vakcinos šalutiniai poveikiai išgąsdino ja paskiepytus pedagogus, kai kurie svarsto antrą kartą nesiskiepyti.
Prieš kelias dienas Lietuvą pasiekė trečioji vakcinų „AstraZeneca“ siunta, kurioje – 24 tūkst. vakcinos dozių. Šia vakcina Lietuvoje masiškai skiepijami pedagogai ir, nors dar neseniai buvo skelbta, kad vyresnio amžiaus žmonėms ji gali būti kenksminga, jau pranešama, kad masinė gyventojų vakcinacija taip pat greičiausiai bus atliekama su „AstraZeneca“. Tačiau ją išbandę žmonės vienas po kito skundžiasi prasta organizmo reakcija.

 

Viešojoje erdvėje plinta nuo koronaviruso pasiskiepijusių žmonių atsiliepimai. Pastebima tendencija, jog dažnai dėl neigiamų organizmo reakcijų skundžiasi „AstraZeneca“ vakcina paskiepyti gyventojai. Būtent šia vakcina vasario pradžioje pradėti skiepyti šalies pedagogai. Išgirdę, kad jie nebus skiepijami „Pfizer“ vakcina, dalis pedagogų skiepų atsisakė.

„Tokia reakcija nėra normali. Esu pedagogė, tad skiepijausi su kolegėmis. Tie, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, jautėsi gerai, šalutiniai poveikiai buvo minimalūs. Visi, gavę „AstraZeneca“ vakciną, kitą dieną buvo nedarbingi, jautėsi labai blogai.

Praėjus 7 val. po skiepo, staigiai pakilo aukšta temperatūra – iki 39,5. Pradėjo purtyti kūną, drebuliu to nepavadinsi. Taip pat pasireiškė galvos skausmas, pykinimas, net iš lovos pakilti buvo sunku. Vaistų jokių neturėjau, nesitikėjau, kad gali būti taip blogai. Kitą dieną temperatūra ėmė kristi, tačiau skaudėjo galvą, pradėjo skaudėti ranką. Trečią dieną jau jaučiausi gerai, tik iki šiol nepraeina rankos skausmas“, – atsiliepimu apie organizmo reakciją į skiepą pasidalijo viena pedagogė, paskiepyta vasario 12 d.

„Patirti simptomai labai baisūs. Apie antrą skiepą net baisu pagalvoti. Po skiepo praėjus 7 val., pradėjo krėsti neįprastas drebulys. Labai greitai kilo temperatūra. Pakilo iki 40 laipsnių. Jaučiau didžiulį silpnumą, buvo sunku vaikščioti. Skaudėjo galvą, raumenis, akis, ausis. Kitą dieną temperatūra pakilo iki 38,4 ir vargino sunkiai pakeliamas galvos skausmas“, – rašo vasario 20 d. „AstraZeneca“ vakcina paskiepyta Paulina.

Dar viena moteris organizmo reakciją į vakciną „AstraZeneca“ palygino su nuodų poveikiu. „Skiepas neskausmingas, jokių nemalonių pojūčių, tačiau praėjus 10 val. pradėjau jausti nevalingą šaltkrėtį, kilo temperatūra. Kitą dieną kamavo mieguistumas, pradėjau jausti skausmą rankoje, į kurią buvo suleista vakcina. Pasireiškus skausmui ties inkstais, kreipiausi į medikus. Buvo skirti antibiotikai. Kas toliau – nežinau. Buvau pasiryžusi skiepytis, bet po viso šito ketinu antros vakcinos atsisakyti“, – sakė pedagoge dirbanti moteris.

Panašiu metu paskiepyta kita jauna mergina sakė, kad po skiepo jautėsi taip, lyg būtų užklupęs gripas: „Skiepijuosi, nes tikiu, jog mokslo dėka esame išlikę sveiki ir gyvi, tačiau toks greitas skiepijimas gali turėti neigiamų pasekmių ateityje, tam nesu pasirengusi, bet priimu kaip faktą. Kita dozė man paskirta kiek daugiau nei po mėnesio, nors internete galima rasti aibes cituojamų mokslininkų, kurie teigia, jog kita „AstraZeneca“ dozė efektyviausia tik po 12 savaičių. Šis faktas irgi kelia daug klausimų, todėl planuoju pavėlinti savo skiepijimąsi.“

Kita moteris taip pat sakė, kad „Pfizer“ vakciną gavę kolegos jautėsi daug geriau nei paskiepyti „AstraZeneca“ vakcina. „Praėjus 7 val. po vakcinacijos, apėmė stiprus drebulys, nepadėjo nei keli sluoksniai rūbų, nei antklodės ar pirštinės. Tuomet pradėjo laužyti kaulus, o po poros valandų pasimatavus temperatūrą, ji buvo 38,4. Po valandos temperatūra pakilo iki 39,1. Iš durų spynos ištraukiau raktą su mintimis, jog, man pablogėjus, pagalba galėtų įeiti į namus. Prasidėjo pykinimas, didelis kaulų skausmas. O praėjus 14 valandų po skiepijimo, temperatūra jau buvo 40,2. Įprastai save laikau atsparia skausmui, bet tai jau buvo nepakeliama: drebulys, šaltis, pykinimas, užgulta nosis, sunkus kvėpavimas ir besidaužanti širdis. Galima ir išprotėti dėl tokios savijautos“, – savo potyriais dalijosi kitas paskiepytas žmogus.

Beje, tarpas tarp pirmosios ir antrosios „AstraZenica“ vakcinų gali būti iki 12 savaičių. Lietuvoje nuspręsta, kad antroji dozė ir bus leidžiama tik po šio laiko. Tai reiškia, kad net ir pasiskiepiję gyventojai imuniteto nuo COVID-19 neįgaus dar mažiausiai tris mėnesius.

Reaguodamas į gyventojų baimes, prezidentas Gitanas Nausėda užvakar paskelbė, kad yra pasiruošęs pasiskiepyti bet kuria Lietuvoje naudojama vakcina. Jo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta patikino, kad prezidentas sutinka būti vakcinuotas ir „AstraZeneca“ skiepais, dėl kurių viešojoje erdvėje kyla nemažai diskusijų.