Pavasarinis gatvių valymas Šiauliuose vėluoja

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Vasario 16-osios gatvės pakraščiuose – smėlio sąnašos.
Pavasarinis gatvių valymas, kai iškuopiamos per žiemą gatvių pakraščiuose suneštos žemės, smėlis, šiukšlės, turi būti baigtas šios savaitės pradžioje, tačiau net miesto centre šių sąnašų, kurios vėjuotą dieną pakyla dulkių debesimis, vis dar gausu. Panašu, kad miesto valdžia toleruoja rangovų vėlavimą, o šiauliečiai kvėpuoja dulkėmis. Apie tai miestiečiai socialiniuose tinkluose bandė pasakyti ir merui Artūrui Visockui, inicijavusiam diskusiją apie miesto švarą.

Šiaulių meras feisbuke paklausė šiauliečių, kaip vertina miesto švarą. Be kitų pastebėtų trūkumų, gyventojai vardijo po žiemos nenuvalytas gatves, šaligatvius, kuriuose vėjas kelia dulkių debesis. Taip didėja miesto tarša kietosiomis dalelėmis. Žmonės pastebi, kad ta pati bėda miestą ištinka kiekvieną pavasarį.

Iš tiesų, gatvių pakraščiai vis dar pilni sąnašų net centrinėse Vasario 16-osios, P. Višinskio, Vytauto gatvėse, nekalbant apie pietinį rajoną.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus Aplinkosaugos ir miesto tvarkymo poskyrio vedėja Toma Vilutienė paaiškino, kad pavasarinis gatvių valymas pagal sutartį su rangovu UAB „Ecoservice projektai“ turi būti baigtas balandžio 15 dieną. Kadangi vedėja atsakė į klausimus trimis dienomis anksčiau, tai tikino, kad rangovas atlikti darbų nevėluoja.

Tačiau gavome patvirtinimą, kad vien per kelis šių metų mėnesius gatves valančiai įmonei surašyti 24 patikrinimų, pažeidimų nustatymo ir baudų skyrimo aktai dėl 65 pažeidimų. Skirtų baudų sumos T. Vilutienė neatskleidė, motyvuodama absurdiškais argumentais, kad tai gali būti konfidenciali informacija ir ją atskleisti turėtų gauti rangovo sutikimą.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis patvirtino, kad rangovas vėluoja užbaigti pavasarinį gatvių valymą. Jam gali dar prireikti savaitės – kitos.

„Visų gatvių dar nepavyko išvalyti, tačiau tempas yra. Aišku, mes norėtume, kad nevėluotų, tačiau yra ir gedimai, ir kitos priežastys. Šią savaitę mes tuos darbus pabaigsime ir gyventojams nebereikės kęsti tų pakylančių dulkių“, – žadėjo A. Bartulis.

Šiuo metu galiojanti sutartis su UAB „Ecoservice projektai“ dėl gatvių valymo baigiasi šių metų spalio 31 dieną. Iki šio termino turi būti įvykdytas naujas viešasis miesto gatvių ir šaligatvių valymo bei tvarkymo paslaugos pirkimas.

Dianos Lubės, aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorės, komentaras

Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice projektai“ pavasarinius tvarkymosi darbus Šiauliuose šiemet pradėjo anksčiau nei įprastai, dar kovą – esant palankiems orams pradėtos šluoti gatvės, kad jose neliktų smėlio ir druskos mišinio sankaupų. Bendrovė Šiaulių mieste nuvalė daugiau kaip 300 gatvių, pirmosios nuvalytos intensyviausio eismo gatvės.

Balandžio 16 dieną, pabaigus nuvalyti III lygio ašines linijas, pavasariniai darbai mieste visiškai pabaigti. Ašinių linijų valymo darbai pusdieniu ilgiau užsitęsė dėl darbų specifikos – jie buvo atliekami naktį arba kai eismo sąlygos neintensyvios. Darbus mieste atliko 11 technikos vienetų, dirbo 19 darbuotojų.

Minėtų Vasario 16-osios, P. Višinskio, Vytauto gatvių kelkraščiai nuvalyti dar kovo mėnesį, prašymų juos nuvalyti pakartotinai nesame gavę. Visi pavasariniai kelkraščių valymo darbai atlikti laikantis sutartyje numatyto grafiko.

Primename, jog iššluoti kelius ir šaligatvius po žiemos būtina, kad atėjus šiltajam sezonui pravažiuojantys automobiliai nesukeltų dulkių, vėjas neišnešiotų jų po žaliąsias erdves, kur žaidžia vaikai, žmonės eina pasivaikščioti. Įkvėpus kietųjų dalelių, rizikuojama susirgti kvėpavimo takų ligomis, pažeisti plaučius, dulkelės gali sukelti alergiją. Šluoti gatves ir pašalinti per žiemą susidariusį smėlį, skaldos gabalėlius ir druską svarbu ir saugant žaliuosius miesto plotus.