
Naujausios
„Patrepsynėje“ šoko penkioliktą kartą
Šiaulių arenoje šeštadienį vyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2019“ finalas.
15-ąjį kartą organizuotame renginyje varžėsi miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios geriausios šokėjų poros.
Šių metų varžytuvės buvo skirtos Žemaitijos metams, tad 91 pora iš 19 Lietuvos savivaldybių šoko tik Žemaitijoje užrašytus šokius.
Pradedančiųjų kategorijoje varžėsi 71 pora, pažengusiųjų – 20. Šokėjai atliko po penkis konkursinius šokius ir pasisveikinimo šokį „Žemaituką“.
Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. A. Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. J. Stakvilevičienė).
Poras vertino komisija: pirmininkas etnologas Ernestas Spičas, etnologai, choreografai, mokytojai dr. Laura Lukenskienė, dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Gvidas Vilys ir Lukas Bagdonavičius.
Komisija skyrė net 35 nominacijas už geriausiai atliktus šokius, šokėjų poroms buvo įteikti diplomai ir prizai.
Šauniausiomis „Patrepsynės 2019“ poromis tapo šokėjų poros iš Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, vadovaujamos Džiuljetos Ragauskienės.
Pradedančiųjų grupėje laimėjo Augustė Stradomskytė ir Vytenis Ribačenka, o šauniausi pažengusiųjų grupėje buvo Odeta Stradomskytė ir Rokas Šimkus.
Šauniausioms „Patrepsynės 2019“ poroms įteikti nugalėtojų marškinėliai, žemaitiškos kanklės ir Užgavėnių kaukės. Specialiais prizais labiausiai patikusias poras apdovanojo ir renginio žiūrovai, dalyviai.
Respublikinėse moksleivių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“ kasmet dalyvauja folklorą puoselėjantys jaunieji šokėjai bei jų mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.
Parengta pagal Šiaulių kultūros centro inf.
Emilio JUCIO nuotr.
Penkioliktoji „Patrepsynė“ buvo skirta Žemaitijos metams.
Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2019“ finalas vyko Šiaulių arenoje.