Pasveikintos Europos ir pasaulio čempionatų medalininkės

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Pasveikintos Europos ir pasaulio čempionatų medalininkės ir jų treneriai (iš kairės): treneris Andrius Macijauskas ir kiokušin karatė kovotoja Miglė Misiulytė, Sporto skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Bubelytė, vicemeras Justinas Švėgžda, buriuotojos Rūta Mažunavičiūtė ir Greta Kalinauskaitė, jų trenerė Irutė Žičkuvienė ir sporto centro „Atžalynas“ direktorius Giedrius Snudaitis.

Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda pasveikino jaunąsias Šiaulių sportininkes, sėkmingai pasirodžiusias svarbiuose čempionatuose, ir padėkojo joms už miesto vardo garsinimą.

Šiaulietė Rūta Mažunavičiūtė kartu su kolega iš Elektrėnų tapo Europos jaunimo buriavimo čempionais. Balatonfiurede, Vengrijoje, liepos pradžioje vyko 2023 m. Atviros Europos jaunimo buriavimo RS Feva jachtų klasės čempionatas, jame Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ sportininkė Rūta Mažunavičiūtė ir Tauras Kurlinkas (Elektrėnai) tapo bendros įskaitos ir MIX grupės nugalėtojais.

Pasaulio RS Feva buriavimo čempionate, liepos pabaigoje vykusiame Italijos mieste Folonikoje, Šiaulių buriuotojos Rūtos Mažunavičiūtės ir Nojaus Volungevičiaus (Elektrėnų SC ir NBA „Poseidonas“) dvejetas bendroje įskaitoje užėmė 3-iąją vietą tarp 210 įgulų (14 šalių), MIX įskaitoje užėmė 2-ąją vietą tarp 42 įgulų (11 šalių).

Buriuotoja Greta Kalinauskaitė triumfavo pasaulio RS Tera PRO Class jachtų klasės buriavimo čempionato varžybose, merginų įskaitoje užėmė pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje užimta trečioji vieta (23 dalyviai, 6 šalys).

Abi talentingas sportininkes ruošia ilgametė sporto centro „Atžalynas“ trenerė Irutė Žičkuvienė.

Kita šiaulietė Miglė Misiulytė iškovojo medalių kiokušin karatė čempionatuose. Ji Europos kiokušin karatė jaunimo čempionate iškovojo net du bronzos medalius. Europos karatė U20 čempionate, birželio pabaigoje vykusiame Vengrijoje, Debreceno mieste, Miglė iškovojo dvi trečiąsias vietas kata ir kumitė rungtyse. Šiaulietė sportuoja Šiaulių TORI kiokušin klube, ją treniruoja Andrius Macijauskas.

Susitikime dalyvavusi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Bubelytė pažymėjo, kad buriavimo sporto tradicijos Šiauliuose yra gilios ir pasiekimais buriuotojai džiugina beveik kasmet, o kiokušin karatė medaliai Europos jaunimo čempionate yra ilgai laukti, nes paskutinį kartą šiauliečiai iš tokio lygio varžybų grįžo su apdovanojimais dar prieš Covid'o pandemiją.

Sportininkėms ir jų treneriams vicemeras įteikė marškinėlius su Šiaulių miesto simbolika.