Paštas keliasi į prekybos centrus

Paštas keliasi į prekybos centrus

Paštas keliasi į prekybos centrus

Šiaulių centrinį paštą vėl krečia atleidimų banga: planuojama uždaryti kai kuriuos mažuosius pašto skyrius. Vietoje jų steigiami nauji pašto skyriai didžiuosiuose prekybos centruose.

Sigita STONKIENĖ

siga@skrastas.lt

Paslauga tolsta nuo kliento

Praėjusį pavasarį Šiaulių centrinio pašto darbuotojus sukrėtusi atleidimų banga kartojasi: mieste naikinami kai kurie mažieji paštų skyriai.

Darbuotojų žiniomis, vietoje jų steigiami du nauji pašto skyriai didžiuosiuose prekybos centruose.

Naikinamų skyrių darbuotojų teigimu, šitokia reforma: peilis į nugarą ir ilgamečiams darbuotojams, kurie išvaromi į gatvę, ir klientams, kuriems pašto paslaugos taps sunkiau prieinamos.

„Esame diplomuotos ryšių specialistės, kai kurių darbo stažas — per trisdešimt metų. Visą gyvenimą pašte, darbo valandų neskaičiavome. Dabar direktorė pasilieka pardavėjas po vidurinės: svarbu, kad būtų jauna ir graži“, — “Šiaulių kraštui“ guodėsi naikinamų skyrių paštininkės (pavardės redakcijai žinomos).

Uždaryti skyriai, darbuotojų nuomone, skaudžiai atsilieps ne tiktai jiems asmeniškai, bet ir klientams, ypač senyvo amžiaus žmonėms, kurie buvo įpratę pašto paslaugas gauti savo gyvenamajame rajone, arti namų.

„Lieporiuose bebus išduodamos tiktai siuntos, kitų paslaugų paštas nebeteiks. Prie vadinamojo Kuršėnkelio, Prūdelio rajone nelieka nė vieno pašto. Kaip senyviems žmonėms išsiųsti siuntinuką, kurių labai daug priimam, priimti perlaidas — vaikai iš užsienių siunčia pinigų ir siuntinius, išsiųsti registruotą laišką? Teks trenktis per visą miestą, stovėti eilėse. Bet kam tas paprastas žmogus rūpi?“, — prognozavo paštininkės.

Jų nuomone, paštas dirbtinai bankrotinamas bei ruošiamas privatizuoti: „Jie patys murkdo tuos paštus. Mes aiškiai matom, kad to siekiama.“

Kelsis į prekybos centrus

Rūtos BUTKUVIENĖS, Šiaulių centrinio pašto direktorės, klausėme:

— Kokius pašto skyrius ir kodėl Šiauliuose nuspręsta panaikinti?

— Nuo rugpjūčio 1 dienos numatyta reorganizuoti Šiaulių miesto 1-ojo, 3-iojo, 6-ojo, 7-ojo, 12-ojo ir 14-ojo paštų darbą.

Dar praėjusiais metais buvo pradėta įgyvendinti strategija — pašto paslaugų teikimo vietas įkurti didelius žmonių srautus pritraukiančiuose prekybos centruose. Šiai strategijai pasiteisinus, nuspręsta šia kryptimi plėstis ir šiais metais.

Lietuvos paštas siekia įsikurti klientų gausiai lankomose vietose, kuriose jie gali pasinaudoti ne tik pašto, bet ir kitomis įvairiomis paslaugomis. Taip pat siekiama sudaryti geras darbo sąlygas organizacijos darbuotojams.

— Ar šie procesai, tai yra, pašto skyrių mažinimas, palies ir apskrities rajonus?

— Šiuo metu minėti procesai apskrities rajonų nepalies. Neatmetama galimybė, kad ateityje pašto paslaugų teikimo vietų tinklas gali būti peržiūrėtas.

— Kiek darbuotojų planuojama atleisti?

— Reorganizavus minėtų Šiaulių miesto paštų darbą, numatyta sumažinti 6,6 darbuotojų etato. Likusieji reorganizuojamų paštų darbuotojai pereis dirbti į naujai steigiamus arba esamus Šiaulių miesto paštus.

— Ką paštas darys su panaikintų skyrių pastatais?

— Reorganizuotų skyrių patalpos gali būti parduotos arba išnuomotos.

— Kokiuose miesto mikrorajonuose, kokiose vietose konkrečiai atidarysite naujus skyrius?

Rugpjūčio mėnesį du nauji paštai bus atidaryti Šiaulių prekybos centruose „Saulės miestas“ ir “Akropolis“. Klientų patogumui pailgintas paštų darbo laikas, klientai bus aptarnaujami ir savaitgaliais.

Prekybos centre „Saulės miestas“ bus atidarytas Šiaulių 15-asis paštas. Jis dirbs pirmadieniais — šeštadieniais nuo 8 iki 19 valandos, sekmadieniais nuo 10 iki 15 valandos.

Prekybos centre „Akropolis“ duris atvers naujas Šiaulių 16-asis paštas. Jis klientus aptarnaus septynias dienas per savaitę nuo 10 iki 21 val.

— Kiek lėšų ketinate sutaupyti iš šios reformos?

— Minėtų paštų patalpų ir darbuotojų išlaikymo sąnaudos bendrovei per metus atsieina apie 0,5 milijono litų. Reorganizavus 6 paštus ir įsteigus 2 naujus, tikimasi ne tik sumažinti šias patiriamas sąnaudas, bet ir ženkliai padidinti gaunamas pajamas.

REFORMA: Nuo rugpjūčio mėnesio Šiauliuose ruošiamasi uždaryti 6 mažuosius pašto skyrius.

 

VIETOS: Šiaulių centrinio pašto direktorė Rūta Butkuvienė: „Lietuvos paštas siekia įsikurti klientų gausiai lankomose vietose, kuriose jie gali pasinaudoti ne tik pašto, bet ir kitomis įvairiomis paslaugomis, o darbuotojams sudaromos geresnės darbo sąlygos.“

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

APKLAUSA

Ar reikalingi mažieji pašto skyriai?

Joana ANUSAUSKIENĖ, šiaulietė:

— Mano nuomone, labai reikalingi. Buvo patogu: nueini, paštininkė pataria, paaiškina, kartais pati kokį blanką užpildo. Kažin ar taip bebus? Mano draugės dukra gyvena Vokietijoje, ji dažnai naudojasi pašto paslaugomis. Jeigu jos rajone paštą uždarys, teks važiuoti per visą miestą. 

Andrius ir Skirmantė ŽIDONIAI su mama Violeta (viduryje) ir sūnumi Pauliumi, šiauliečiai: 

 

Violeta: — Manau, labai blogai. Todėl, kad pašto paslaugomis daugiausiai naudojasi senyvo amžiaus žmonės, neįgalieji. Jiems bus sudėtinga važiuoti į kitą rajoną, stovėti eilėse. Gyvenu Spindulio gatvėje, kurioje daug aklųjų, pensininkų, būtų labai blogai, jeigu pašto skyriaus čia neliktų.

Andrius: — Pensininkai ir taip sunkiai verčiasi, dar kelionė papildomai kainuos. Kita vertus, paštas savo pinigus praras, mažiau klientų turės, nes žmonės ieškos panašių paslaugų kitose vietose.

Andrius GELEŽĖLĖ, informacinių sistemų specialistas:

— Blogiau tikrai nebus. Logiškas sprendimas, nes žmonės vis tiek traukia į prekybcentrius. Galbūt iš pradžių bus nepatogumų, bet ilgainiui pripras ir viskas stos į savo vėžes. Juo labiau kad paštas nebėra tokia svarbi įstaiga, kokia buvo anksčiau, labai daug jo funkcijų galima atlikti internetu. Aš pats į paštą einu labai retai.