Pasodintas ąžuoliukas Lietuvos dainų šventės šimtmečiui

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Dainų ir šokių kolektyvų nariai sodino ąžuoliuką, skirtą Lietuvos dainų šventės šimtmečiui pažymėti.

Penktadienį Šiaulių centriniame parke šalia parko estrados pasodintas ąžuoliukas, skirtas Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ šimtmečiui paminėti.

Į ąžuolo sodinimo ceremoniją buvo sukviestas didžiulis būrys jaunimo iš miesto gimnazijų, progimnazijų, meno mokyklų. Liaudiškų šokių kolektyvų nariai šiai šventei pasipuošė tautiniais rūbais. Didžioji dalis susirinkusių jaunųjų šiauliečių – nuolatiniai Lietuvos dainų švenčių dalyviai.

„Dainų švenčių tradicija, kaip ir žaliuojantis medis, turėjo pergyventi įvairius laikotarpius, taip pat negandas ir sunkumus. Džiaugiuosi, kad, nepaisant nieko, mūsų noras dainuoti lietuviškas dainas ir šokti liaudies šokius išliko ir liks, tikiu, labai ilgam. Sveikinu visus su šimtmečiu“, – susirinkusius sveikino Šiaulių miesto garbės pilietis, berniukų ir jaunuolių choro vadovas Remigijus Adomaitis.

„Dagilėlis“ atliko dvi dainas iš tradicinio Dainų šventės repertuaro. Pirmoji jų – Maironio „Lietuva brangi“ – unikali tuo, kad skambėjo visose Lietuvos dainų šventėse.

Dainų šventės repertuarą šiauliečiai galės išgirsti ir jos dvasią pajusti dar likus daugiau nei mėnesiui iki šimtmečio Dainų šventės – birželio 1 dieną Šiauliuose vyks regioninė dainų šventė „Teka saulelė“.