Paskutiniame Tarybos posėdyje – per 100 sprendimų

Redakcijos archyvo nuotr.
Prieš ketverius metus šios kadencijos Šiaulių miesto taryba rinkosi į pirmą posėdį, o kovo 30 dieną rinksis į paskutinį.

Kovo 30 dieną į paskutinį posėdį rinksis ketverius metus dirbusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Svarstomų klausimų, kaip niekad, daug – 107. Jų sąrašas dalijamas net į dvi dalis.

Šiaulių miesto mero patarėjas, einantis Tarybos sekretoriaus pareigas Arnas Ilgauskas paaiškino, kad didžioji dalis klausimų – techniniai. Nuo balandžio 1 dienos šalyje įsigalios naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymas, pagal kurį keičiasi mero statusas. Jis taps vykdančiąja institucija, o Taryboje neturės balsavimo teisės. Iki šiol vykdančiąja institucija buvo Administracijos direktorius, tačiau dabar jo funkcijos susiaurės iki institucijos vadovo. Todėl daugelyje galiojančių tvarkų, reglamentuojančių įvairius sprendimus, Administracijos direktorių keičia meras.

A. Ilgauskas įsitikinęs, kad nuo 13 valandos miesto Taryba spės apsvarstyti ir visus sprendimų projektus, nes jie nekelia klausimų ir diskusijų.

Nors šalies valdžia aiškina, kad merų galias naujasis įstatymas gerokai sustiprino, Šiaulių merą Artūrą Visocką jis piktina.

„Nei žuvis, nei mėsa, arba tokia antilogika yra galima tik gerokai parūkius. Įsigalios nuo balandžio pirmos“, – rašė feisbuke A. Visockas, pykdamas, kad dabar meras iš politiko tapo ūkvedžiu.

Preliminariais duomenimis naujos kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės taryba į pirmąjį posėdį rinksis balandžio 11 dieną. Jo metu išrinktieji politikai nariai duos Tarybos nario priesaikas.