Pasiruoškite: viešose uždarose erdvėse kaukės bus privalomos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Greičiausiai nuo ketvirtadienio vėl bus privalomos kaukės viešose uždarose erdvėse.
Po įvykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pranešė, kad nuspręsta siūlyti Vyriausybei priimti sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo viešosiose uždarose vietose.

„Siekdami apsaugoti Lietuvos žmones nuo pavojingo viruso, siekdami nesuardyti ekonomikos, siekdami, kad mūsų žmonės neprarastų darbo vietų, trečiadienio (Vyriausybės – ELTA) posėdyje siūlysime pataisyti nutarimą ir įvesti keletą nedidelių reikalavimų viešosiose uždarose vietose dėvėti kaukes ir laikytis kitų saugos reikalavimų – laikytis atstumo“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė COVID-19 valdymo komiteto posėdžiui pirmininkavęs E. Jankevičius.

Šios priemonės, pasak ministro, sudarys sąlygas susirgimų skaičiui nebedidėti.

E. Jankevičius pabrėžė, kad sprendimas grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą nebus rekomendacija. Pasak jo, Vyriausybei nusprendus, tai bus privaloma.

„Tai nebus rekomendacija, tai bus privalomumas. Delsti nėra ko, matome, kad susirgimų skaičius didėja, ir mums reikia imtis ryžtingų priemonių. Jei elgsimės kitaip, susirgimų skaičius išaugs ir mums teks uždarinėti verslus. Mes to tikrai nedarysime, ekonomika turi gyvuoti. Mums reikia išmokti gyventi su apsaugos priemonėmis“, – aiškino ministras.

Praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų. Nepaisant to, kad susirgimų skaičius Lietuvoje jau kelintą kartą pastaruoju metu perkopia dešimt atvejų, šalies sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 3,7. Kaukės galėtų būti sugrąžintos, jei atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje siektų 5.

E. Jankevičiaus teigimu, trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje bus nuspręsta, kada reikalavimai dėl papildomų apsaugos priemonių galėtų įsigalioti ir kokiose viešosiose vietose tai būtų privaloma.

„Kol kas mes kalbėsime ir siūlysime dėvėti kaukes tik uždarose patalpose. Tai, ko gero, būtų viešasis transportas, galbūt prekybos centrai, parduotuvės, kur yra didesnis žmonių kiekis. Taip pat svarstysime ir apie kitas alternatyvas. Galutinį sprendimą priimsime trečiadienio posėdyje, tačiau faktas, kad tikrai siūlysime dėvėti kaukes uždarose vietose“, – detalizavo E. Jankevičius.

Ministras neatmetė galimybės, kad trečiadienio posėdyje gali būti siūloma kaukių dėvėjimą padaryti privalomą ir kavinių lankytojams.

„Trečiadienio posėdyje mes išklausysime visas institucijas, visus pasiūlymus ir priimsime sprendimus“, – akcentavo jis.

E. Jankevičiaus teigimu, Vyriausybei pritarus grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą, šis reikalavimas galėtų įsigalioti tuoj pat arba jau kitą dieną.

„Aš manau, kad visos įstaigos – tiek privačios, tiek valstybinės – yra pasiruošusios ir gali tas priemones nusipirkti. Ir žmonės (apsaugos priemonių – ELTA) jų turi“, – teigė ministras.

Komentarai

Klausimas    Pir, 2020-07-27 / 21:52
O mero kabinetas vieša vieta ir darantis foto feisbukui ar reklamai reikės kaukės?
ir be jokių nurodymų labai nemėgstu    Ant, 2020-07-28 / 00:50
kai, bestovint eilėj, man į sprandą kas nors šnopuoja, ypač dar pakrenkšėdamas. turbūt reik pavalgyti česnaką ir atsisukus netyčia gerai papūsti. rytoj ir išbandysiu maksimiukuose ir pan. :))
Autobusų stotelė    Ant, 2020-07-28 / 11:02
Autobusų stotelė vieša ir atvira erdvė - kaukių joje nereikia ! Reikia tik uždarose, pavyzdžiui - autobusų stotyje.
Pamąstymas    Tre, 2020-07-29 / 16:26
Iš kur pas žmones, esantiems valdžioje, tiek nesuvokimo? Padarykite paprasčiau: išvykai į užsienį- grįžus privalomai dvi savaites karantinuotis. Dabar vieni laksto po visą svietą atostogauti arba pinigus uždirbinėja bei galimai parveža virusą, o štai dėl to kenčia visi 3 milijonai sėdinčių namuose arba pvz. dirbančių regionuose ir kaimuose. Kodėl? Tegul privalomai kaukes nešioja kas laksto po užsienius siekdami geresnio gyvenimo arba ilgesnio pinigo už komandiruotes.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.