Kazachstanas: per lėktuvo katastrofą žuvo 12 žmonių

EPA-ELTA nuotr.
Kazachstanas: per lėktuvo katastrofą žuvo 14 žmonių.
Patikslintais duomenimis, penktadienį per Kazachstano aviacijos kompanijos „Bek Air“ lėktuvo katastrofą žuvo 12 žmonių, 49 buvo sužeisti.
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis, Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

Į ligonines nugabenti 35 žmonės – 27 suaugusieji, kai kurie iš jų yra labai sunkios būklės, ir aštuoni vaikai. Katastrofos vietoje rasta 12 žuvusiųjų, kai kurie iš jų jau identifikuoti

Aviacijos bendrovės „Bek Air“ lėktuvas „Fokker-100“, turėjęs skristi maršrutu Almata – Nur Sultanas, kildamas prarado aukštį, pramušė betoninį atitvarą ir rėžėsi į dviaukštį pastatą. Iš viso orlaivyje buvo 95 keleiviai ir penki įgulos nariai.

Išgyvenusi keleivė žurnalistams sakė, kad lėktuvui kylant ji išgirdo „keistą garsą“. „Pakui buvo keistas garsas – gal variklio, gal dar kažkas. Lėktuvas kreivai skrido. Viskas buvo kaip kine: žmonių aimanos, šauksmai, verksmas. Aš negaliu visko apsakyti, buvo labai baisu“.   

Po šios katastrofos „Fokker-100“ skrydžiai laikinai nutraukti. Kaip pranešė naujienų agentūrai „Interfax“ Kazachstano industrijos ir infrastruktūros plėtros ministerijos atstovas Madijaras Uakpajevas, taip pat laikinai, kol bus nustatytos tragedijos priežastys, nutrauktas bendrovės darbas.

Šalies prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir pažadėjo griežtai nubausti katastrofos kaltininkus.

Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis,  Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Remiantis preliminariais Kazachstano užsienio reikalų ministerijos atstovybės Almatoje duomenimis, tarp užsiregistravusiųjų į minėtą reisą užsienio valstybių piliečių nebuvo.

Užsienio reikalų ministerija primena, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba e. paštu pilieciai@urm.lt.

Taip pat galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Kazachstane: +7 701 643 3283, amb.kz@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje: iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx.