Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimas perduotas šiauliečių šeimai

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimas – Jono ir Onos Žvinklevičių dukros Violetos Volkovienės ir sutuoktinio Vacio Volkovo rankose.
Šiaulių miesto savivaldybėje Pasaulio tautų teisuolių Jono ir Onos Žvinklevičių dukrai Violetai Volkovienei ir jos sutuoktiniui Vaciui Volkovui perduotas Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimas.

 

Praėjusią savaitę Vyriausybėje vykusioje ceremonijoje Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimai skirti devyniems lietuviams, gelbėjusiems žydus nuo Holokausto Antrojo pasaulinio karo metais. Pasaulio tautų teisuolių medalius ir diplomus teikė Jad Vašem Holokausto memorialo pirmininkas Dani Dayan. Šviesaus atminimo šiauliečiams Jonui ir Onai Žvinklevičiams skirtą apdovanojimą priėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Garbaus amžiaus sulaukusi pora sakė, kad vykti atsiimti apdovanojimo negalėjo dėl sveikatos problemų.

Susitikime Savivaldybėje Violeta Volkovienė prisiminė, kad tėvams, nepaisant mirtino pavojaus, užteko drąsos padėti Šiaulių žydų Giršo ir Brainės Rozmaičių šeimai, nors mama tuo metu sūpavo savo naujagimį. Tėvams skirtą apdovanojimą dukra planuoja perduoti jauniausiam anūkui. Nors lanko dar tik 4 klasę, labai susidomėjo prosenelių istorija.

Po susitikimo Savivaldybėje Violeta ir Vacys Volkovai su Šiaulių miesto meru aplankė Pasaulio tautų teisuolių skverą, kur įamžinti ir Žvinklevičiai.

Prieš porą metų „Šiaulių kraštas“ padėjo surasti Žvinklevičių šeimos palikuonis. 2020 metų vasarą į redakciją kreipęsis Šiaulių apskrities žydų bendruomenės vadovas Sania Kerbelis pasidalijo Danutės Selčinskajos, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėjos, laišku. Jame buvo rašoma, kad Jad Vašem institutas yra pasirengęs „dirbti su šiauliečių Jono ir Onos Žvinklevičių šeima“. Siekiant atsekti istoriją, buvo ieškoma palikuonių. „Šiaulių krašte“ publikavus straipsnį, S. Kerbelis iškart sulaukė skambučio.