Panevėžio AVMI turi būti jungiama prie Šiaulių, o ne atvirkščiai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis mano, kad Šiauliai turi daugiau pranašumų prieš Panevėžį, todėl ir šio regiono Mokesčių inspekcija turėtų būti jungiama prie Šiaulių.

„Šiaulių krašte“ buvome rašę apie LR Finansų ministerijos planus panaikinti Šiaulių apskrities mokesčių mokesčių inspekcijos padalinį ir prijungti jį prie Panevėžio AVMI padalinio.

Į šiuos planus sureagavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR). Jų prezidentas Vytis Lembutis spaudos konferencijoje prisipažino, kad tokie planai verslą gerokai nustebino.

„Galbūt ir ne mūsų atsakomybė rūpintis viešaisiais interesais, tačiau žinodami regiono specifiką, dirbdami šiame regione, negalime nereaguoti į tokius planus“, – sakė V. Lembutis.

Prezidentas tikino, kad verslo atstovus glumina argumentai, kuriais grindžiama tokia reforma. Lyginant Panevėžį ir Šiaulius, Šiauliai turi nenuginčijamą pranašumą. V. Lembutis vardijo, kad pirmiausia Šiauliai yra ketvirtas ir sparčiausiai augantis Lietuvos miestas (didesnis už Panevėžį – aut. past.) ir skirtingai nei Panevėžys išlaikęs didmiesčio statusą. Tai faktoriai, kurie verčia abejoti tokios reformos teisingumu.

Verslo atstovas priminė, kad iš Šiaulių jau iškelti du savarankiški valstybinių įstaigų padaliniai: muitinė (į Klaipėdą) ir „Sodra“ (į Panevėžį). Reforma, kuria siekiama iškelti š Šiaulių ir apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, paliekant čia nesavarankišką skyrių, PPAR prezidentui atrodo nei teisinga, nei tiksli.

Žiūrint į efektyvumą, iš viešai pateiktų skaičių matoma, kad Šiaulių padalinys veikia efektyviau, todėl rūmų atstovai mano, kad jei jau reforma neišvengiama, remiantis efektyvumo ir teisingumo principu, tai prie Šiaulių turėtų būti jungiama Panevėžio AVMI, kitaip efektyvumo rodiklių pasiekti nebus įmanoma.

V. Lembutis įsitikinęs, kad dabar yra geras laikas reaguoti, nes kol kas planas yra projektinis. Nori grįžti į svarstymų planą ir peržiūrėti sprendimus, kad būtų galima išvengti klaidų.

„Kartu su Regiono plėtros taryba, Šiaulių miesto savivaldybe, verslo asocijuotomis struktūromis bandome kreiptis į Finansų ministeriją ir kitas institucijas, siekiant gauti išsamią informaciją, kodėl vyksta būtent toks restruktūrizacijos modelis ir kokį efektą tai gali pasiekti. Kol kas mūsų nuomonė tvirta ir aiški: Šiauliai neturėtų būti prijungiami prie Panevėžio, o jeigu jungimas yra neišvengiamas, mes įsitikinę, kad turėtų būti taikomas priešingas modelis“, – sakė V. Lembutis.

Šiaulių miesto savivaldybė jokios pozicijos dėl gresiančios galimybės mieste prarasti savarankišką apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos padalinį viešai neišreiškė.