Pamažu ryškėja naujo Seimo kontūrai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Nė vienoje vienmandatėje Šiaulių apskrities apygardoje nauji Seimo nariai nepaaiškėjo.
„Šiaulių kraštas“ skelbia naujausius Seimo rinkimų rezultatų duomenis daugiamandatėje apygardoje ir tose vienmandatėse, kurių ribose yra Šiaulių apskrities teritorijos.

Daugiamandatėje apygardoje suskaičiuoti 1988 apygardų balsai iš 1989, tad rezultatai beveik galutiniai. Daugiamandatėje apygardoje yra 71 mandatas. Partijoms jie yra suskirstomi proporcingai pagal gautų balsų skaičių.

Pirmoje vietoje – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,80 procento, 23 mandatai), antroji – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,50 procento, 16 mandatų), trečia – Darbo partija (9,47 procento, 9 mandatai). Toliau rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų partija (9,26 procento, 8 mandatai), Laisvės partija (9,02 procento, 8 mandatai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (6,78 procento, 6 mandatai).

Viena didžiausių intrigų šiuose Seimo rinkimuose buvo, ar peržengs 5 procentų kartelę Valdemaro Tomaševskio vadovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Primename, kad „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino iniciatyva pastaruoju metu prasidėjo kampanija, raginanti nebalsuoti už šią politinę jėgą, kadangi ji neatstovauja Lietuvos lenkų interesų, yra apraizgyta korupcinių schemų, o jų požiūris dažnai būna antivalstybiškas.

Paskutiniais duomenimis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga surinko tik 4,83 procento balsų.

Aušros apygardoje II rinkimų ture susikaus „valstietis“ Stasys Tumėnas (23,11 proc.) ir konservatorius Martynas Šiurkus (18,76 proc.).

Saulės apygardoje naujas Seimo narys taip pat paaiškės tik po dviejų savaičių. Dėl mandato kovos save išsikėlęs Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius (21,78 proc.) ir „valstietis“ Valerijus Simulik (20,64 proc.).

Šiaulių krašto apygardoje II rinkimų ture kovos „valstietė“ Rima Baškienė (42,69 proc.) ir konservatorius Kęstutis Masiulis (16,28 proc.).

Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje po dviejų savaičių varžysis Radviliškio rajono meras, konservatorius Antanas Čepononis (32,29 proc.) ir „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas (15,24 proc.).

Žiemgalos vakarinėje apygardoje II rinkimų ture susikaus socialdemokratas Liudas Jonaitis (29,25 proc.) ir „valstietis“ Arūnas Gumuliauskas (21,33 proc.).

Žiemgalos rytinėje apygardoje naujas Seimo narys bus išrinktas tik spalio 25 dieną. Dėl mandato kovos konservatorius Antanas Matulas (32,65 proc.) ir „valstietė“ Neringa Trinskienė (16,03 proc.).

Žemaitijos šiaurinėje apygardoje II rinkimų ture susitiks „valstietis“ Valius Ąžuolas (44,85 proc.) ir socialdemokratas Tomas Martinaitis (17,49 proc.).

Kelmės-Šilalės apygardoje dėl mandato po dviejų savaičių susikaus „Laisvės ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis (29,95 proc.) ir konservatorius Jonas Gudauskas (25,18 proc.).