A. Palionis: kai kurias institucijas galima perkelti į regionus

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis.
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis susitikime su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarė galimybę kai kurias ministerijai pavaldžias institucijas perkelti į regionus.


"Aptarėme galimybę daugiau į regioninę politiką pasižiūrėti, nes ministerijai pavaldžių įstaigų yra nemažas skaičius, kai kurias institucijas galbūt galima perkelti į Šiaulius, Panevėžį, Alytų", – sakė ministras.
Kokias institucijas būtų galima perkelti, ministras nedetalizavo.
"Kauno ministerija padalinį turės, galbūt galės sukomplektuoti taip, kad Kauno skyriai galbūt dirbtų su žemėtvarkos skyriais, kurie yra Panevėžyje, bet reikia pažiūrėti, kad tie procesai būtų maksimaliai autonominiai, kad visus sprendimus atliktų tam mieste, kuriame yra tos funkcijos", – teigė A. Palionis.
ELTA primena, kad A. Palionis sudarė darbo grupę, kuri įvertins ŽŪM perkėlimo į Kauno miestą tikslingumą ir pagrįstumą. Ji išvadas žada pateikti rugsėjį.
Tikslas – išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.
Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę teigiamai įvertino žemės ūkio ministro siekį įvertinti į Kauną perkeliamos Žemės ūkio ministerijos naudą.
"Ministro A. Palionio pastangos įvertinti Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną naudą yra sveikintina pozicija. Išsivysčiusios valstybės, prieš pradėdamos vykdyti tokias reformas ir siekdamos priimti teisingus sprendimus, visada įvertina tiek projekto naudą, tiek jo trūkumus. Džiugu, kad Lietuva perima gerąją Vakarų šalių patirtį", – feisbuke rašė G. Nausėda.
Savo ruožtu R. Karbauskis yra sakęs, kad A. Palionio reikštas prieštaravimas ministerijos perkėlimui į Kauną tėra subjektyvi nuomonė, o šio sprendimo ir ministerijos perkėlimo proceso niekas neatšauks.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos