Padėkota senjorų porai, išgelbėjusiai skęstantį vaiką

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Birutei ir Antanui Mandravickiams Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre vyskupas ir miesto meras padėkojo už išgelbėtą skęstantį berniuką. gelbetojamandravickiene06-6234647a7e1420.51034275.jpg
Ketvirtadienį „Šiaulių krašte“ rašėme apie skęstantį berniuką išgelbėjusią šiaulietę Birutę Mandravickienę ir jai į pagalbą atėjusį jos vyrą Antaną Mandravickį. Už šį poelgį sutuoktiniams padėkojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, įteikė gėlių ir suvenyrų. Šiauliečių pora pakviesta į Šiaulių vyskupijos pastoracinį centrą.

Įvykus nelaimei ant užšalusio tvenkinio, plaukti nemokanti senjorė drąsiai puolė į ledinį vandenį gelbėti skęstančio 9 metų vaiko.

„Čia joks ne didvyriškumas, taip tikrai būtų pasielgęs kiekvienas žmogus, o juo labiau – kiekviena motina. Tiesiog taip Dievas sudėliojo, kad darbavausi toje sodo vietoje, kuri yra arčiausiai tvenkinio, kur ir įlūžo berniukas. Pamačiusi eketėje plūduriuojančio vaiko galvą, puoliau link jo ir meldžiausi, kad tik išsilaikytų ir nepalįstų po ledu. Nejaučiau jokio vandens šalčio“, – pasakojo Birutė.

Pašaukusi vyrą paprašė, kad kuo greičiau atneštų įrankį ar virvę, kuriuo būtų galima pasiekti vaiką. Vyras greitai atnešė laistymo žarną, kurią šiaip ne taip pavyko numesti berniukui.

Gegužės 1-ąją savo 78-ąjį gimtadienį švęsianti Birutė Mandravickienė pasakojo visą gyvenimą dirbusi praktiškai vienintelėje darbovietėje – Rėkyvos durpių įmonėje. Kilusi iš Šiluvos, augo tikinčioje šeimoje. Birutei norisi aktyviai gyventi, visas vasaras leidžia „Ramunės“ sodų bendrijoje. Mandravickiai užaugino du sūnus, turi anūkų.