Padėkota donorams ir jų artimiesiems

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Iš degančių žvakučių sudėliota širdis – padėka donorams, jų artimiesiems, medikams.
Penktadienį, visoje Europoje minint organų donorystės ir transplantacijos dieną, Šiaulių P. Višinskio aikštėje surengta tradicinė akcija, kurios metu pacientai ir jų artimieji uždegė padėkos žvakutes organų donorams. Degančios žvakutės, sudėliotos į širdies formą, skirtos pagerbti Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientams, kurių dėka išgelbėti kiti žmonės, padėkoti gydytojams ir artimiesiems, be kurių pasiaukojimo ir supratimo šis stebuklas neįvyktų.

Tokią iniciatyvą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ organizuoja jau 8 metus. Akcijos organizatorė Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugijos „Atgaja“ pirmininkė Danutė Račkauskienė sako, kad šiuo renginiu siekia labai svarbių tikslų: paskatinti žmones pasikalbėti apie organų donorystę šeimoje, pasirūpinti moraliniu testamentu – aptarti, kas bus su kūnu, su organais, kurie galbūt galėtų išgelbėti kitus žmones.

Kita svarbi tokio renginio žinutė – padėka gydytojams, kurie kalbasi su artimaisiais dėl organų donorystės. Dar vienas žvakučių akcijos tikslas – nulenkti galvas donorų artimiesiems, išgyvenant skausmą priėmusiems išmintingą ir kilnų sprendimą dovanoti organus transplantacijai.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Anestezijos ir intensyviosios terapijos centro gydytojai anesteziologai reanimatologai per praėjusius, 2021 metus, identifikavo 8 kadaverinius audinių ir organų donorus, iš kurių trys tapo efektyvūs ir jų organai panaudoti organų donorystei. Nuo šių metų sausio mėnesio ligoninėje paimti dviejų donorų audiniai ir organai. Kiekvienu atveju sprendimą gyvybiškai būtinus organus aukoti donorystei priėmė artimieji, nes organų donorai neturėjo Donoro kortelės.

Spalio antrasis šeštadienis visoje Europoje minimas kaip organų donorystės ir transplantacijos diena. Šiemet žvakučių uždegimas organų donorams pagerbti ir atminti vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje, Mažeikiuose, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Varėnoje, Jurbarke, Viekšniuose, Marcinkonyse, Prienuose, Skuode, Valkininkuose.