Paaiškėjo naujo ministrų kabineto pavardės

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ingrida Šimonytė Prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė 18-osios Vyriausybės ministrų pavardes.
Kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda trečiadienį paviešino asmenų, siūlomų eiti ministrų pareigas, pavardes.

Į aplinkos ministrus siūlomas liberalas Simonas Gentvilas, ekonomikos ir inovacijų ministre I. Šimonytė siūlo Laisvės partijos lyderę Aušrinę Armonaitę, energetikos ministru – konservatorių Dainių Kreivį, finansų ministre – konservatorę Gintarę Skaistę, krašto apsaugos ministru yra siūlomas konservatorius Arvydas Anušauskas, kultūros ministru – liberalas Simonas Kairys, sveikatos apsaugos ministru – Arūnas Dulkys, socialinės apsaugos ir darbo ministre I. Šimonytė siūlo konservatorę Moniką Navickienę, susisiekimo ministru – Laisvės partijos atstovą Kasparą Adomaitį, švietimo, mokslo ir sporto ministre – konservatorę Jurgitą Šiugždinienę, teisingumo ministre – Laisvės partijos kandidatę Eveliną Dobrovolską, užsienio reikalų ministru – konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį ir vidaus reikalų ministre – konservatorę Agnę Bilotaitę.

Kandidatė į premjeres neįvardino kandidatūros į žemės ūkio ministro postą. Jos teigimu, šio ministro paieškos užtruko.

„Sąrašą pristačiau šiandien. Noriu pasakyti, kad tai nėra dekreto sąrašas. Aš neformuoju dar Vyriausybės, neturiu tokių įgaliojimų. Tai yra tiesiog mano matymas, ką aš norėčiau siūlyti jeigu Seimas patvirtintų mano kandidatūrą“, - žurnalistams išėjusi iš Prezidentūros sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, diskusijos dėl siūlomų kandidatų į ministrus su prezidentu vyko nuolatos. Diskutuota ir dėl pavardžių, kurios tiesiog buvo minimos viešojoje erdvėje.

„Diskusijos tiek dėl vienos, tieki kitos pavardės visada atsirasdavo“, – teigė pretendentė į premjeres, neatmesdama, kad prezidentas dėl vienos ar kitos įvardintos pavardės gali turėti kitokią nuomonę.  

„Tiek, kiek mes buvome susitikę, prioritetus matome labai panašiai, problemas matome panašiai. Požiūris į žmones gali skirtis vien dėl to, kad dalį žmonių aš pažįstu geriau nei Respublikos prezidentas, bet, manau, Respublikos prezidentas susitiks, pasikalbėsi, įvertins ir tada galėsime pakalbėti apie vertinimus“, – svarstė I. Šimonytė.

„Prezidentas išsakė lūkesčius būsimai formuojamai Vyriausybei. Prezidento nuomone, pirmoji užduotis naujajai Vyriausybei - suvaldyti koronaviruso plitimą bei minimizuoti jo poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai. Kandidatei į ministrus pirmininkus valstybės vadovas pabrėžė, kad visų Lietuvos žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų naikinti socialinę atskirtį“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.

Prezidento patarėjas taip pat akcentavo, kad kartu su naująja Vyriausybe prezidentas pasiruošęs siekti didinti gynybos biudžetą, spartinti sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įgyvendinimą, įgyvendinti inovatyvios Lietuvos siekį siekiant nacionalinio susitarimo dėl švietimo, didinant mokslo, tiriamosios ir eksperimentinės plėtros finansavimą bei orientuotis į skaitmeninės ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką.

„Lietuvos gerovę tiesiogiai lems ir aukšta politinė kultūra. Todėl prezidento nuomone, būtina kelti aukštus politinės kultūros standartus sau ir formuoti tokius lūkesčius politiniams parteriams, orientuotis ne į konfliktą, o į sutarimo ir sprendimo paiešką“, – taip pat akcentavo šalies vadovo patarėjas.

P. Mačiulis informavo, kad prezidentas ketvirtadienį Seimui svarstyti teiks I. Šimonytės kandidatūrą į premjeres.

„Atsižvelgdamas į Seimo rinkimų rezultatus ir Seime trijų politinių partijų susitarimą prezidentas rytoj Seimui teiks svarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą ministro pirmininko pareigoms eiti. Tai apibrėžiantį dekretą valstybės vadovas pasirašys šiandieną“, – informavo jis.