Pa­la­pi­nė – ne per­tva­ra?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius A. Bartulis aiškino, kad prekybinė palapinė nėra pertvara.
Ūkininkas Laimutis G. piktinosi, kad jau tris kartus lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės priimamajame, tačiau jam vis nesuteikiama galimybė prekiauti savo užauginta produkcija Sevastopolio gatvėje esančioje turgavietėje. Negalėdamas patekti pas Administracijos direktorių, žmogus kreipėsi į redakciją.

Ūkininkas negali prekiauti savo produkcija

Laimutis G. pasakojo, kad Savivaldybės administracijos specialistė jam aiškino, jog užtikrindamas valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nustatytas saugaus atstumo normas Administracijos direktorius Antanas Bartulis pasirašė įsakymą, apribojantį prekybos vietų skaičių turgavietėse, todėl laisvų vietų prekybai nėra.

Ūkininkas rodė Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos šių metų birželio 16 dieną išleistą sprendimą, kuriame nuspręsta įpareigoti „tarp prekiautojų, paslaugų teikėjų, darbo vietų išlaikyti bent 2 metrų atstumą, išskyrus atvejus, kai tarp darbo vietų įrengiamos ne žemesnės nei 140 cm aukščio pertvaros, atskiriančios tiek darbuotojus, tiek eilėje laukiančius vartotojus...“

Prekiauti norintis žmogus aiškino, jog turi 250 cm aukščio ir 2 m pločio prekybinę palapinę, iš kurios ir norėtų pardavinėti savo produkciją. Palapine galėtų atsiskirti nuo greta esančių kitų prekybos vietų, tačiau jo argumentų niekas Savivaldybėje negirdi.

Žmogui nepavyko patekti ir į priėmimą pas Administracijos direktorių A. Bartulį. Šį pirmadienį jo priėmimui neregistravo, kitą pirmadienį – išeiginė diena. Ūkininkas nerimauja, kad dvi savaites negalėdamas prekiauti savo produkcija, ją tiesiog praras.

Svarbiausia – socialinis atstumas

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis mums paaiškino, kad Savivaldybė turgavietėse pertvarų nestato, o palapinė nėra pertvara.

„Verygos sprendimas dėl 2 metrų socialinio atstumo prekyvietėse neatšauktas. Prekyvietė sužymėta, leidžiant prekiauti kas antroje prekybos vietoje, kad ir tarp prekybininkų, ir tarp klientų būtų išlaikytas socialinis atstumas. Ūkininko noras įsiterpti tarp pirmojo ir antrojo prekybininko ir panaikinti socialinį atstumą su mintimi, kad aš padarysiu kažkokią pertvarą, mums yra nepriimtinas, nes griaunama pati socialinio atstumo idėja. Jei jis ir turės palapinės pertvarą, jis gal ir gins save nuo kitų dviejų (prekiautojų-aut.), kurie bus mažesniame atstume, bet klientai grūsis prie pat. Mes nepritarėme jo tai idėjai laikyti pertvara kažkokią palapinę“, – sakė A. Bartulis.

Administracijos vadovas pabrėžė, kad ūkininkas turi galimybę prekiauti minėtoje prekyvietėje. Esą yra pakankamai laisvo ploto prekiauti toje pačioje zonoje už 10-15 metrų.

„Ten už posūkio yra laisvų vietų, kuriose gali prekiauti. Jis nori prekiauti arčiau tako su motyvu, kad įsiterpsiu su savo palapine. Mes pertvarų nestatome, o palapinė nėra pertvara. Kam mes viską darome? Mes darome, kad būtų laikomasi socialinio atstumo“, – dėstė A. Bartulis.

Komentarai

Emilija    Šeš, 2020-07-04 / 14:09
Investuoti mokesčių mokėtojų pinigus į neatskrendančius lėktuvus – normalu, o įrengti tinkamas darbo vietas tinkamose darbui vietose nėra galimybių? Todėl mes juos vadiname š. valdžia
Kirvis    Šeš, 2020-07-04 / 16:28
Nukirtus medį (žmogų) problemų nebelieka. Gali ramiau sau nepriklausančią kaip uogą algą pasiimti.
Real    Šeš, 2020-07-04 / 17:15
Lukiškių pliaže gulėti pertvarų nereikia, o va ūkininkų specialiai neįsileidžia, kad galėtų plėšti perpardavinėtojai. Jiems ir leidimai ir viskas, įdomu kodėl? Todėl jie kainas laiko didesnės nei prekybos centrai, o atvažiavę pas ūkininką rėžia tiesiai šviesiai atiduodi už kiek pasakau, arba iš viso neparduosi. Ką ten ūkininkai, net pensininkė negali iš savo sodo svogūnlaiškio parduoti. Net po pietų, kada turgeliai beveik tušti, ten karaliauja keli perpardavėjai. Manau tai yra specialus opozicijos kovos būdas su valdančiąją koalicija. Tyčia didinamas rinkėjų nepasitenkinimas valdančiaisiais ir biurokratams valdžios kompromitacija puikiai sekasi.
Spalvota    Sek, 2020-07-05 / 10:48
Gerbiu poną A.Bartulį, bet ... Turiu jam vieną nevyrišką pastabą - klausimą. Kodėl keičiasi jo plaukų spalva, tai juodaplaukis, tai rudaplaukis... ? Nematėm dar blondino, gal būdamas šviesiaplaukiu - blondinu gražiau atrodytumėte ... ?
Iš Lieporių    Sek, 2020-07-05 / 12:07
Pilnas turgelis perpardavėjų ir škurlininkų, kurie turėtų prekiauti Pabaliuose. Vakar buvau, tai niekas nesilaiko jokių saugių atstumų, kam tos tuščios kalbos.
Hm    Sek, 2020-07-05 / 14:51
Iš kur tokie šlykštalai atsiranda. Kažin kaip jie tokie viduje su savimi jaučiasi?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.