Olimpinėje dienoje apsilankė apie 20 tūkstančių žmonių

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Olimpinės dienos metu dviračių entuziastai leidosi į žygį.

Šiauliuose praūžė didžiausias Lietuvoje vasaros sporto ir pramogų renginys Olimpinė diena, skirtas Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui paminėti bei Paryžiaus olimpinėms žaidynėms pasitikti. Renginio organizatoriai pastebėjo, kad šios šventės dalyviai buvo ypač aktyvūs. Skaičiuojama, kad visą dieną vykusiame renginyje apsilankė apie 20 tūkstančių.

Olimpinė diena į Šiaulius sugrįžo po aštuonerių metų pertraukos. Šventėje kiekvienas norintis galėjo išbandyti daugiau nei šimtą įvairiausių sporto ir pramoginių veiklų, taip pat rungtis įvairiose varžybose, susipažinti ir pabendrauti su olimpiečiais.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasakojo, kad kiekvienas olimpinis komitetas yra įpareigotas švęsti Olimpinę dieną. „Ši šventė yra skirta visiems – nuo pačių mažiausiųjų iki tų, kurie gal ir neturi galimybės sportuoti, tačiau čia vis tiek gerai praleidžia laiką. Dauguma rungčių yra pritaikytos tiesiog besidomintiems aktyviomis veiklomis ir norintiems kažką išbandyti”, – sakė ji.

Dalį sportinių ir pramoginių veiklų išbandė ir šventės ambasadoriai. Ne kartą Olimpinėje dienoje dalyvavusiems olimpiečiams bėgikei Eglei Balčiūnaitei ir baidarininkui Edvinui Ramanauskui šįkart labiausiai patiko fechtavimosi sportas, stalo tinklinis bei „kukurūzinis“. Sportininkai taip pat įveikė lietuvišką olimpinę mylią (1 988 m), o E. Balčiūnaitė dar ir 10 km bėgimo distancijos rungtį.

E. Balčiūnaitė džiaugėsi, kad šiemet Olimpinė diena vyko jos gimtajame mieste ir susirinko tiek daug dalyvių.

„Tai yra didelė garbė ir atsakomybė, kad čia būtų tikra šimtmečio šventė ir visi tai prisimintų dar ilgai. Aš tikiuosi, kad kartelę iškėlėme gan aukštai ir kitiems miestams“, – sakė bėgikė.

Šiauliuose buvo galima sutikti ir žiemos sporto atstovų – 10 km bėgimo varžybose dalyvavo ir lygumų slidininkas olimpietis Tautvydas Strolia. Tokią pat distanciją buvo pasirinkęs ir buvęs irkluotojas olimpietis Saulius Ritteris.

Olimpinė diena tradiciškai prasidėjo simbolinės šventės ugnies estafete nuo Sukilėlių kalnelio, per Šiaulių bulvarą, iki pagrindinės renginio scenos prie „Geležinės lapės“. Šiemet garbė deglą estafete paeiliui nešti patikėta septyniems sportininkams – olimpiečiams Eglei Balčiūnaitei, Edvinui Ramanauskui, Pauliui Viktoravičiui, Santai Pakenytei-Čepulei, Remaldai Kergytei-Dauskurdienei bei paralimpiečiams Mindaugui Biliui bei Raimedai Bučinskytei, kuri ir užbaigė estafetę, deglą perdavusi LTOK prezidentei D. Gudzinevičiūtei.

„Jausmas kaip prie starto linijos – širdis daužosi, o minčių jokių nebėra”, – ką tik po ceremonijos jaudulio neslėpdama sakė paralimpietė šaulė R. Bučinskytė.

Paralimpietis disko metikas M. Bilius akcentavo, kad yra ypač svarbu, jog deglą nešė ir olimpiečiai, ir paralimpiečiai.

Bėgikė R. Kergytė-Dauskurdienė deglą nešė kartu su savo sūnumi ir sakė, kad tai jai yra didelė garbė. Nors ji yra kilusi iš Telšių, tačiau pastaruoju metu gyvena Šiauliuose.

Sporto ir pramogų šventę Šiauliuose organizavo LTOK, Lietuvos olimpinis fondas ir Šiaulių miesto savivaldybė. Šventės svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos – buvo išdalyti tūkstančiai prizų.

Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskirų veiklų parengė ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Klaipėdoje. Šeštadienį po varžybų apdovanojimų scenoje prie „Geležinės lapės“ Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Olimpinės dienos vėliavą perdavė Klaipėdos miesto vicemerei Linai Šukytei-Korsakei.

Šventę vainikavo Donato Montvydo ir grupės koncertas.