Nutraukiamos sutartys su pramoninio parko investuotojais

Šiaulių m. sav. nuotr.
Dalis Šiaulių pramoniniame parke ketinusių investuoti įmonių jame taip ir neįsikuria.

Pastaruoju metu Šiaulių miesto savivaldybės tarybai tenka nutraukti sutartis su investuotojais, žadėjusiais dideles investicijas Šiaulių pramoniniame parke, tačiau savo įsipareigojimų neįvykdžiusiais.

Štai birželio 6 dieną vykusio miesto Tarybos posėdžio metu buvo nuspręsta vienašališkai nutrauktos investicijų ir žemės nuomos sutartis su UAB „Dovyra“, kurios buvo pasirašytos 2020 metų rudenį.

Įmonės reikalaujama už laikotarpį nuo sutarčių pasirašymo iki pastarojo Tarybos sprendimo priėmimo dienos sumokėti valstybinės žemės nuomos mokestį už 1,0609 hektaro sklypą, esantį Petro Motiekaičio gatvėje, 2435 eurus.

Investuotojas planavo į sklypą investuoti 637 000 eurų ir sukurti 5 darbo vietas, statyti administracinius, sandėliavimo ir gamybos pastatus metalui ir plastikui apdirbti. Savo planų neįvykdė, nes įmonei buvo iškelta restruktūrizavimo byla. Įmonės prašymu įsipareigojimų vykdymo laikotarpis buvo pratęstas 10 mėnesių, tačiau tai investuotojo planų įgyvendinimo neišgelbėjo.

Šių metų kovo mėnesį Taryba buvo priėmusi sprendimą nutraukti investicijų ir žemės nuomos sutartis abipusiu sutarimu, tačiau UAB „Dovyra“ atsisakė pasirašyti susitarimą dėl sutarčių nutraukimo ir sutvarkytą žemės sklypą grąžinti Savivaldybei. Todėl ketvirtadienį priimtas sprendimas Savivaldybei sutartis nutraukti vienašališkai.

Šių metų kovo 7 dieną Šiaulių miesto taryba pritarė investicijų ir valstybinės žemės nuomos Šiaulių pramoniniame parke sutarčių pasirašymui su UAB „Videiva“, kuri buvo pateikusi paraišką. Įmonė siekė išsinuomoti sklypą adresu Petro Motiekaičio g. 11, Šiauliuose. Ši įmonė turėjo per 30 dienų (iki balandžio 6 dienos) pasirašyti su Savivaldybe investicijų sutartį.

Balandžio 10 dieną UAB „Videiva“ informavo Savivaldybę, kad nusprendė investicijų sutarties nebepasirašyti, nes gavo naudingesnį finansinį pasiūlymą įmonės plėtrai ir planuoja investicijas į esamą pastatą ir žemės sklypą.