Nutraukė susitarimą: „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ bendrai nebekandidatuos

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ramūnas Karbauskis sprendimą nutraukti susitarimą dėl bendrų kandidatų su „socialdarbiečiais“ aiškina pastarųjų per menka parama „valstiečiams“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje nuspręsta, jog LVŽS nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo.

Toks sprendimas priimtas išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo.

„Valstiečių“ lyderis sakė, kad pritrūko „socialdarbiečių“ paramos balsuojant dėl esminių vertybinių klausimų, ypač tų, kurie susiję su sveikatos politika, alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis.

„Mūsų programos įgyvendinimo laukiantiems bei mūsų politiką remiantiems žmonėms būtų sudėtinga paaiškinti, kodėl vieni ar kiti asmenys, viešai neremiantys mūsų vertybių ar net prieš jas balsuojantys, keliami kaip bendri kandidatai“, –  teigia LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Nepaisant nutraukto susitarimo, su LVŽS į Seimo rinkimus eis ir nepartiniai Antanas Vinkus bei Rimantė Šalaševičiūtė, priklausantys LSDDP frakcijai. Taip pat lieka galioti sprendimas kartu su partija „Gerovės Lietuva“ kandidatu į Seimą iškelti šios partijos lyderį Naglį Puteikį, trijose vienmandatėse apygardose nekelti LVŽS kandidatų ir paremti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatus.