Nuo šiol visi daugiabučių renovacijos projektai viename žemėlapyje

BETA archyvo nuotr.
Lietuvos renovacijos žemėlapis.
Dabar stebėti baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą bei energijos suvartojimo pokyčius bus paprasčiau. Tokios iniciatyvos ėmėsi Būsto energijos taupymo agentūra (vėliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukurdama viešai prieinamą, interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame taip pat bus galima rasti išsamią informaciją apie renovacijos pažangą tiek atskiros savivaldybės, tiek visos šalies mastu.

„Pagrindinis šio projekto tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuris perduotų aktualiausią informaciją apie daugiabučių renovaciją. Kuriant žemėlapį, buvo atsižvelgta ir į tai, kad jis būtų patogus naudoti kiekvienam, todėl yra tinkamas tiek smalsiems gyventojams, tiek institucijų specialistams. Žemėlapyje atsispindi įvairūs renovacijos įgyvendinimo Lietuvoje pjūviai: atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kiti aktualūs duomenys“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Švies apie renovacijos privalumus

Anot V. Serbentos, šis žemėlapis pasitarnaus ne tik kaip informatyvi platforma apie daugiabučių renovaciją, bet taps ir skatinamąja priemone gyventojams atnaujinti savo daugiabutį. Vos keliais kompiuterio paspaudimo mygtukais, visi svarstantys apie daugiabučio renovaciją ar abejojantys , ras visus reikalingus duomenis, pagrindžiančius renovacijos naudą.

„Viešai prieinamame Lietuvos renovacijos žemėlapyje galima peržiūrėti išsamią informaciją apie daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto eigą, siekiamus arba pasiektus energinio efektyvumo pokyčius, projekto vertę. Renovacijos eiga pateikiama keliais lygmenimis – visoje šalyje, atskiroje savivaldybėje bei apie pasirinktą konkretų daugiabutį. Tai suteikia galimybę skirtingais pjūviais analizuoti renovacijos pažangą Lietuvoje“, – sako BETA direktorius.

Pasak BETA direktoriaus, žemėlapis leis paprastai ir greitai susipažinti su bendra statistika – nuo 2005 m. pagal Daugiabučių namų modernizavimo programą atnaujintų namų ir šiuo metu vykdomų daugiabučių atnaujinimo projektų skaičiais. Pavyzdžiui, šiandien Lietuvoje yra renovuoti 2939 daugiabučiai, o daugiau nei 1700 daugiabučiuose vyksta modernizavimo darbai.

Rodo situaciją ir visose savivaldybėse

Interaktyvus žemėlapis padeda sekti daugiabučių renovacijos progresą ir atskirose savivaldybėse. Savivaldybių darbuotojai, gyventojai gali įvertinti savo savivaldybės rodiklius (eigą, statusą, vertes) ir palyginti su kitų savivaldybių bei šalies rezultatais. Pavyzdžiui, Birštone šiuo metu yra modernizuota 45 proc. visų savivaldybės renovuotinų daugiabučių, Druskininkų savivaldybėje 36 proc., o Ignalinos rajono savivaldybėje – 30 proc. daugiabučių.

„Savivaldybių darbuotojams ar jų gyventojams žemėlapis pasitarnaus kaip priemonė, padėsianti įvertinti savivaldybės renovacijos rodiklius. Įrankis leidžia sužinoti renovuotų namų dalį nuo visų savivaldybėje esančių daugiabučių, bendrą atnaujintų namų skaičių, investicijų dydį, pasiektus energinio efektyvumo rodiklius, šiuo metu įgyvendinamų projektų statusą, pasiektą šiluminės energijos sąnaudų ar šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažinimą“, – teigia V. Serbenta.

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt

Užs. Nr. 455186

1 1