Nuo gegužės 17 d. visoje Lietuvoje vakcinacijai bus registruojamasi per bendrą sistemą

ELTA nuotr.
Arūnas Dulkys.

 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad nuo gegužės 17 d. visoje Lietuvoje vakcinacijai nuo COVID-19 bus registruojamasi per bendrą elektroninę sistemą. Ministro teigimu, prie šios sistemos šiuo metu jau yra prisijungusios 17 savivaldybių.

„Gegužės 17 d. mes jau norėtume, kad visur veiktų registracijos sistema per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis būtų galima spustelėjus savivaldybių svetainėse būsimas tam tikras nuorodas, taip pat ir „KoronaStop“ puslapyje. Taigi visi keliai tiesiog nuvestų į tą pačią vieną sistemą“, – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.

Ministras taip pat informuoja, kad savivaldybėse veiks ir bendras skambučių centro numeris.

„Taip pat veiktų vienas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus būtų atsakyta ir į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užsiregistruoti vakcinai, jeigu dėl kažkokių priežasčių nepavyktų registruotis elektroniniu būdu“, – sakė jis.

A . Dulkio teigimu, gyventojai visuotinėje registracijos sistemoje galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą asmenį.

„Iki to laiko šiuo metu yra ir bus galima savivaldybėse registruotis tuo būdu, koks dabar yra nurodytas savivaldybių interneto svetainėse“, – sakė jis.

Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad savivaldybės jau pradėjo jungtis į visuotinę registracijos vakcinavimui sistemą. Jo teigimu, šiuo metu prie sistemos jau yra prisijungusios 17 savivaldybių.

„Noriu pasakyti, kad savivaldybės jau pradėjo jungtis į bendrą sistemą. Iki gegužės 13 d. tikimės, kad bus pabaigti visi savivaldybių prisijungimo darbai, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis kaip pagrindinis sistemos tvarkytojas organizuoja centralizuotą vakcinacijos registracijos procesą“, – teigė ministras.

„Tos savivaldybės, kurios šiuo metu naudojasi savo elektronine vakcinavimo sistema, vėliau pereis prie bendros. Vilnius ir Kaunas jau tai darys automatiškai, nes ta sistema yra ta pati. Sistema nėra nauja, tai yra ta pati forma, kurią naudojame tyrimams dėl COVID-19 registruotis, ji dabar tiesiog yra papildoma nauju moduliu, kad per sistemą galėtų vykti ir elektroninė registracija vakcinacijai“, – taip pat akcentavo jis.

A. Dulkys atkreipia dėmesį ir į tai, kad gyventojai, kurie neturi galimybės skiepui registruotis elektroniniu būdu, galės pagalbos kreiptis telefono numeriais, kuriuos nurodys savivaldybės.