Neskubėkite laidoti Šiaulių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas: "Nepastebėti, nematyti tokių pokyčių, kalbėti, kaip užstrigusi sena plokštelė – yra nesolidu."
Viešosios įstaigos "Investuok Lietuvoje", veikiančios prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, vadovas Mantas Katinas netikėtai paskelbė kai kuriems Lietuvos miestams griežtus nuosprendžius. Esą jei norime konkuruoti su kitomis valstybėmis, teks ateityje Vilnių sujungti su Kaunu. Klaipėdai irgi teks galvoti, ką prie savęs prisijungti. O šit Šiauliai ir Panevėžys, anot "Investuok Lietuvoje" generalinio direktoriaus, turi prastas vystymosi perspektyvas.

Apie tai, jog Šiauliams ir Panevėžiui mažoka vilčių pritraukti užsienio investicijų, Vilniuje vykusioje konferencijoje "Motivated@work" viešai užsiminė "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius M.Katinas. Esą jei miestas neauga, jis stovi vietoje. Nebent čia pavyktų pritraukti į užsienį išvykusius lietuvius specialistus. Taip, Šiauliai ir Panevėžys tikrai gyventojų skaičiumi sumažėjo, bet negi tikrai ekonomiškai neauga? Nepasiekia jokios investicijos?
Neringa, Druskininkai, Birštonas, Elektrėnai ateitį turi. Yra ar gali tapti kurortais. O kaip kiti šalies miestai? Negalintys "rekonstruotis" į kurortus? Nejaugi jie iš tikrųjų merdės, o vėliau nunyks kaip bažnytkaimiai? Anaiptol. Net įjungus fantaziją, sunku įsivaizduoti, kaip Šiaulių miestas, užimantis 24 kv. km plotą, kuriame ir dabar gyvena daugiau nei 100 tūkst. gyventojų, susitrauks tiek, kad liks tik bažnyčia, aikštė ir sekmadienio turgus.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, išgirdęs, kaip vertinamas jo vadovaujamas miestas, su tokiu vertinimu nesutiko: "Šiauliai 2018 metais ekonomiškai augo sparčiausiai iš visų didžiųjų Lietuvos miestų ir tas augimas tęsiasi. Šiauliai augo sparčiau nei Vilnius ir tik šiek tiek atsiliko nuo Kauno. Šiaulių ekonominis augimas pernai siekė 13,6 proc., o Vilniaus – 11,7 proc. Tai paneigia "Investuok Lietuvoje" vadovo žodžius.
"Investuok Lietuvoje" buvo sukurta, kad ieškotų būdų, kaip investuotojus pritraukti. O ne kalbėti taip, kad miestai investuotojams taptų nepatrauklūs. Jie nesupranta savo darbo. Šiauliai padaro viską, kad tos investicijos ateitų, kad investuotojai mus vertintų optimistiškai. O jei "Investuok Lietuvoje" sako, kad miestas mirštantis, net nežinau, ką atsakyti. Kas investuos į neva mirštantį miestą?
Vakarai įpratę, kad vadovai kalba atsakingai, nedaro klaidų. Vyriausybė stengiasi pritraukti investicijas, Sauliui Skverneliui už tai galiu tik dėkoti. Šiauliai jau išjudėjo. Nepastebėti, nematyti tokių pokyčių, kalbėti, kaip užstrigusi sena plokštelė - yra nesolidu".
Statistikos departamento duomenimis, Šiaulių miestas investuotojams kasmet tikrai įdomesnis. 2014 m. tiesioginės užsienio investicijos čia siekė tik 69,33 mln. Eur, o 2017 m. – jau 139,37 mln. Eur. Tiesa, mieste kiek sumažėjo darbingo amžiaus šiauliečių procentas. Tačiau, jei į Lietuvą ima grįžti į užsienius išvykę tautiečiai, tai sugrįš ir į Šiaulius?
 

Komentarai

Šiaulietė    Pir, 2019-05-27 / 15:34
Būtent....liuks mero atsakymas....Atsibodo tas Lietuvos skirstymas į Vilnių ir likusius
Siaulietis    Pir, 2019-05-27 / 16:18
Si kartą pritariu merui. dar per minkštai pasakė. Tokius "ekspertus" i teismą duoti, padarė nuotolį miestui.
Centro gyventoja    Pir, 2019-05-27 / 21:41
Koks žioplys parašė, kad Šiaulių plotas 24 kv.km? Miesto plotas net 88 kv.km!!
Pakasynos    Ant, 2019-05-28 / 07:49
samdykit jau giedorius tam merdejanciam baznytkaimiui-anas jau net 100 tukst.gyventoju nebturi ir nebgrazinkit statistikos.Ne taip seniai suomiai Zokniuose norejo investuoti Zokniuose 200 mln.euru-reikejo tik 2 sklypus sujungti vienan,ale storsubine architekte Rasa pasake aniems NE,tai suomiai isvyko Slovakijon,kur jau kelinta automobiliu surinkimo gamykla atidaroma ir bet kokie investoriai laukiami.Jei per metus miesto klerkai-parciju dezertyrai-tesugeba tik vien projekta Auksinio berniuko igyvendinti ir ta su broku-apie kokias miesto perspektyvas dar pliurpiat-amen miestui......
nulis    Ant, 2019-05-28 / 09:35
Labai teisingai sako meras. Tas "Investuok Lietuvoje" susidomėjęs tik sostine. Kitų Lietuvos vietų gal net aplankę nėra, o išvadas skelbia pasauliui. Šiauliai tikrai puikus miestas ir pramonei vystyti, ir gyventi. Tai pramoninis didmiestis su rekreaciniu ežeru centre! Tokio potencialo nepastebėti gali tik Vilniaus pižonai.
aras    Ant, 2019-05-28 / 10:20
Šiauliai, turėdami strategiškai motyvuotą civilių ir karinių oro lainerių uosto padėtį, gali sutvirtėti, jeigu pavyktų atremti Kauno lobistų siekį nugvelbti lėktuvų remonto įmonės projektą.
    Ant, 2019-05-28 / 13:26
Tokia valstybės politika. Viską optimizuoja (čia taip vadinasi) mieste panaikina darbo vietas o Vilniuje vietoj panaikintų 2 įsteigia 4. Tokia proporcija. Vykdo masinį ...ir paskui stebisi kodėl nesivysto regionai. Įdomu kodėl?
Grigorij valujev    Ant, 2019-05-28 / 16:36
Kalčiausi tai kokie kaip kubilius apvogė visa lietuva ir šiaulius todėl ir kiti geriau givena
Petras    Ant, 2019-05-28 / 17:27
Jei tie trinkelių, raudos sienos, naujųjų vasiukų ir pelkės kasimo pinigai būtų investuoti į gamybą, manau jokiu papildomų investicijų Šiauliams nereikėtų.
Rasa    Ant, 2019-05-28 / 19:31
Šaunuolis meras ! Atsibodo tie visokie ekspertai...jie ten tame Vilniuje iš viso atitrūkę nuo gyvenimo...
artai    Ant, 2019-06-11 / 00:58
tuoj meru algas padarys kaip to miesto pilieciu kuriam vadovauji,gausi 500 eurukiu

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.