Neskubėkite laidoti Šiaulių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas: "Nepastebėti, nematyti tokių pokyčių, kalbėti, kaip užstrigusi sena plokštelė – yra nesolidu."
Viešosios įstaigos "Investuok Lietuvoje", veikiančios prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, vadovas Mantas Katinas netikėtai paskelbė kai kuriems Lietuvos miestams griežtus nuosprendžius. Esą jei norime konkuruoti su kitomis valstybėmis, teks ateityje Vilnių sujungti su Kaunu. Klaipėdai irgi teks galvoti, ką prie savęs prisijungti. O šit Šiauliai ir Panevėžys, anot "Investuok Lietuvoje" generalinio direktoriaus, turi prastas vystymosi perspektyvas.

Apie tai, jog Šiauliams ir Panevėžiui mažoka vilčių pritraukti užsienio investicijų, Vilniuje vykusioje konferencijoje "Motivated@work" viešai užsiminė "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius M.Katinas. Esą jei miestas neauga, jis stovi vietoje. Nebent čia pavyktų pritraukti į užsienį išvykusius lietuvius specialistus. Taip, Šiauliai ir Panevėžys tikrai gyventojų skaičiumi sumažėjo, bet negi tikrai ekonomiškai neauga? Nepasiekia jokios investicijos?
Neringa, Druskininkai, Birštonas, Elektrėnai ateitį turi. Yra ar gali tapti kurortais. O kaip kiti šalies miestai? Negalintys "rekonstruotis" į kurortus? Nejaugi jie iš tikrųjų merdės, o vėliau nunyks kaip bažnytkaimiai? Anaiptol. Net įjungus fantaziją, sunku įsivaizduoti, kaip Šiaulių miestas, užimantis 24 kv. km plotą, kuriame ir dabar gyvena daugiau nei 100 tūkst. gyventojų, susitrauks tiek, kad liks tik bažnyčia, aikštė ir sekmadienio turgus.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, išgirdęs, kaip vertinamas jo vadovaujamas miestas, su tokiu vertinimu nesutiko: "Šiauliai 2018 metais ekonomiškai augo sparčiausiai iš visų didžiųjų Lietuvos miestų ir tas augimas tęsiasi. Šiauliai augo sparčiau nei Vilnius ir tik šiek tiek atsiliko nuo Kauno. Šiaulių ekonominis augimas pernai siekė 13,6 proc., o Vilniaus – 11,7 proc. Tai paneigia "Investuok Lietuvoje" vadovo žodžius.
"Investuok Lietuvoje" buvo sukurta, kad ieškotų būdų, kaip investuotojus pritraukti. O ne kalbėti taip, kad miestai investuotojams taptų nepatrauklūs. Jie nesupranta savo darbo. Šiauliai padaro viską, kad tos investicijos ateitų, kad investuotojai mus vertintų optimistiškai. O jei "Investuok Lietuvoje" sako, kad miestas mirštantis, net nežinau, ką atsakyti. Kas investuos į neva mirštantį miestą?
Vakarai įpratę, kad vadovai kalba atsakingai, nedaro klaidų. Vyriausybė stengiasi pritraukti investicijas, Sauliui Skverneliui už tai galiu tik dėkoti. Šiauliai jau išjudėjo. Nepastebėti, nematyti tokių pokyčių, kalbėti, kaip užstrigusi sena plokštelė - yra nesolidu".
Statistikos departamento duomenimis, Šiaulių miestas investuotojams kasmet tikrai įdomesnis. 2014 m. tiesioginės užsienio investicijos čia siekė tik 69,33 mln. Eur, o 2017 m. – jau 139,37 mln. Eur. Tiesa, mieste kiek sumažėjo darbingo amžiaus šiauliečių procentas. Tačiau, jei į Lietuvą ima grįžti į užsienius išvykę tautiečiai, tai sugrįš ir į Šiaulius?