Nerimas dėl Šiaulių ligoninės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nerimas dėl Respublikinės Šiaulių ligoninės galimo perpildymo „kovidiniais“ ligoniais jau apėmė ir miesto valdžią.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui antradienį pranešus apie Lietuvoje užfiksuotų 415 naujų COVID-19 atvejų, daugelį nudžiugino ryškiai sumažėjęs skaičius, tačiau trečiadienį ir vėl paskelbta apie 776 naujai užsikrėtusius. Iš šių grėsmingų skaičių 90 ir 73 teko Šiaulių apskričiai.

Skelbiama apie pirmomis šios savaitės dienomis Šiaulių apskrityje registruotų atvejus, susijusius su protrūkiu Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos skyriuje, Joniškio prekybos centre „Maxima“. Taip pat naujais atvejais pasipildė COVID-19 židiniai Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, Joniškio GMP, Kelmės ligoninėje.

Šiaulių apskrityje registruota viena mirtis. Mirusysis priklausė 60–69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas jam patvirtintas spalio 14 dieną.

Šiauliuose sergančiųjų skaičius ūgtelėjo iki 560. Registrų centro duomenimis pagal dviejų savaičių naujų atvejų skaičių 100 tūkstančių gyventojų Šiauliai rikiuojasi 5 vietoje. Šis rodiklis viršija tik Plungės, Kelmės, Raseinių ir Švenčionių rajonuose.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad šiuo metu ligoninėje gydomi 65 COVID-19 pacientai ir 6 – reanimacijoje. Ligoninė iš viso turi tokiems ligoniams 81 vietą ir 12 reanimacijoje. Direktorius informavo, kad nuo šiandien paruoštas personalas ir suformuotos dar 8 vietos reanimacijoje.

Direktorius mįslingai prasitarė, kad liko dar vienas laiptelis, kurį yra numatę, bet jau toliau žengti nesinorėtų. Tada jau būtų blogai ir ligoninės darbas vyktų kitaip.

R. Mažeiką neramina koronaviruso infekcijos protrūkis senelių globos namuose Plungėje. Ten gyvena apie 200 žmonių. Vakar buvo aiškinamasi su Plungės savivaldybe ir gydymo įstaigomis, kiek globos namų gyventojų gali prireikti stacionarinio gydymo Šiaulių ligoninėje.

Kaip jau buvo minėta, ligos protrūkis nustatytas Chirurgijos skyriuje. R. Mažeika paaiškino, kad izoliuota visa personalo pamaina, sergantys pacientai iškelti į Infekcijos skyrių. Anot direktoriaus, buvo numatyta sujungti du chirurgijos skyrius, o iš vieno padaryti „kovidinį“, tai dėl šio protrūkio taip ir padaryta.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas dar prieš kelias dienas kaltinęs žiniasklaidą dirbtinai pučiant mieste „COVID kolapsą“, vakar jau viešai kreipėsi į Šiaulių miesto gyventojus, akcentuodamas didelę ligoninės perpildymo tikimybę.

„Labai nuoširdžiai kiekvieno prašau elgtis protingai ir racionaliai. Nėra jokio skirtumo, ar miestas geltonojoje, ar raudonojoje viruso zonoje, tačiau bus didelis skirtumas, jeigu ligoninė nebegalės gydyti pacientų dėl kitų ligų. Kaip pavyks suvaldyti situaciją, labai priklauso nuo kiekvieno žmogaus elgesio!“, – akcentavo miesto galva, pakvietęs darbdavius priimti racionalius ir atsakingus sprendimus, užtikrinant viruso plitimo užkardymą ir darbuotojų socialines garantijas.