Neramumai JAV sostinėje pareikalavo 4 žmonių gyvybių

EPA-ELTA asociatyvi nuotr.
Per susirėmimus su policija JAV Kapitolijuje, į kurį trečiadienį įsiveržė riaušes sukėlę Donaldo Trumpo šalininkai, mirė keturi žmonės, pranešė Vašingtono policijos vadas Robertas Contee. Jo teigimu, per neramumus iš viso buvo sulaikyti 52 žmonės.

Nukentėjo ir policijos pareigūnai

Pasak R. Contee, vieną moterį policijos pareigūnai pašovė Kapitolijaus viduje, ji vėliau ligoninėje mirė. Policijos vadas tikino, kad dėl šio incidento bus atliktas vidaus tyrimas, ir išreiškė užuojautą aukos artimiesiems.

Dar viena moteris ir du vyrai mirė dėl atskirų medicininių priežasčių.

Policijos vadas taip pat informavo, kad buvo sulaikyti 52 žmonės, iš jų keturi – už ginklų laikymą, o 47 – už komendanto valandos pažeidimą.

R. Contee teigimu, per susirėmimus buvo sužeisti mažiausiai 14 policijos pareigūnų, du iš jų – sunkiai. Vieną iš dviejų pareigūnų protestuotojai įtraukė į minią, kur jis buvo sumuštas, o antrasis patyrė veido sužalojimus dėl į jį mesto daikto.

Protestai prasidėjo netrukus po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo nepagrįstais teiginiais apie rinkimų klastojimą pakurstė savo šalininkus ir paskatino juos žygiuoti į Kapitolijų.

Televizijos kadruose buvo matyti, kaip protestuotojai atsidūrė pastato viduje, įsiveržę pro langą. Senatas ir Atstovų rūmai nutraukė savo sesijas, kuriose jie diskutavo apie respublikonų pretenzijas rezultatams valstijose, kurias Joe Bidenas laimėjo per lapkritį vykusius prezidento rinkimus.

Įstatymų leidėjai buvo evakuoti, kai riaušininkai pasiekė Kapitolijaus komplekso pastatus, tačiau jie pradėjo grįžti po to, kai rūmų apsauga patvirtino, kad pastatas yra saugus.

Pasmerkė neramumus

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas ir Generalinės Asamblėjos pirmininkas Volkanas Bozkiras pasmerkė trečiadienį prasiveržusį smurtą JAV Kapitolijuje.

A. Guterresas, pasak jo atstovo Stephane'o Dujarričiaus, buvo „nuliūdęs“ dėl Donaldo Trumpo šalininkų įsiveržimo į JAV Kapitolijaus pastatą.

„Tokiomis aplinkybėmis svarbu, kad politiniai lyderiai paragintų savo rėmėjus susilaikyti nuo smurto ir gerbti demokratinius procesus bei teisės viršenybę“, – pranešime teigė S. Dujarričius.

Tuo tarpu buvęs Turkijos ministras V. Bozkiras pabrėžė ypatingą JT ir JAV, kaip organizaciją priimančios šalies, santykį.

„Esu labai sunerimęs dėl smurto Kapitolijuje, Vašingtone ir demokratinių procesų sutrikdymų JT priimančioje valstybėje“, – teigė V. Bozkiras.

„JAV yra viena pagrindinių pasaulio demokratijų. Tikiu, kad taika ir pagarba demokratiniams procesams mus priimančioje šalyje nugalės šiuo kritiniu metu“, – sakoma V. Bozkiro pranešime.